Po víkendovém kole, v němž Kopřivnice uspěla v Rožnově 4:2 a Studénka se vracela s prázdnou z Horního Benešova, kde prohrála 1:3, nastoupili oba novojičínští zástupci v krajské hokejové lize proti sobě.

První ze čtyř derby, které letošní sezona nabídne, pro sebe rozhodla favorizovaná Kopřivnice už v úvodu, když po sedmi minutách vedla před více než třemi stovkami diváků 2:0. Studénečtní nakonec prohráli i pátý zápas v sezoně a o první body se můžou pokusit až v sobotu 8. listopadu v Bohumíně. První listopadový víkend mají totiž Pokorného svěřenci volno. „Chtěli jsme navázat na výkon z Horního Benešova, ale nepovedlo se. Brzy jsme dvakrát inkasovali, a to rozhodlo. Soupeř byl pohyblivější a nás sráží neproměněné šance. Je třeba na tom nadále pracovat. Sportovně musím uznat, že byl soupeř lepší. Možná jsme to trošku vyrovnali ve druhé třetině, ale po našich chybách, které vyplynuly z kopřivnického tlaku, jsme inkasovali další góly," smutně konstatoval kouč Studénky Miroslav Pokorný.

Kopřivničtí naopak, po úvodní porážce 1:2 na ledě Orlové, nadále vítězí. Ve Studénce, kde se hattrickem blýskl Štěpják, nastoupili už i s útočníkem Michaelem Chvostkem, jenž skončil ve druholigovém Novém Jičíně.

„Derby jsme zlomili hned z kraje. Nastoupili jsme perfektně bruslařsky a s výborným nasazením. Studénku jsme přehrávali ve všech činnostech. Kluci mají velkou chuť a důležité bylo, že se nám dařilo střelecky. Také jsme předváděli pohledné kombinace a derby nám opravdu vyšlo," uvedl spokojený trenér vedoucího celku tabulky Václav Slabý, jehož svěřenci si můžou další vítězství připsat už zítra, když od 17.00 hostí na vlastním ledě pátý Krnov.

5. kolo KLM, 28.10.2014, ZS Studénka

HC Studénka - HC Kopřivnice  0 : 7  (0:3, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 01:59 Štepják (Kameníček, Horák), 07:06 Sluštík (Chalupa, Chvostek), 14:38 Linduška (Hrubý D., Cabák), 21:26 Linduška (Macháček), 42:33 Štepják (Kameníček, Mičulka), 51:19 Štepják (Mičulka), 53:46 Horák (Chvostek, Merenda).

Vyloučení: 5:5  Bez využití  Střely na branku: 25:37  Rozhodčí: D. Polášek - J. Chamrád, O. Parma. Diváci: 322  Průběh utkání: 0:7.

Studénka: Baldik (Pastorek) - Jedlička, Veselský, Novák, Tatarčík, Janečka, Lyčka - Pokorný ml., Orszulik, Sochorek, Řehulka, Kostelňák, Křivák, Kaňovský, Štubňa, Martinčík. Trenér: M. Pokorný st.

Kopřivnice: Kozák (Unzeitig) - Sluštík, Golasovský, Cabák, Macháček, Štepják, Hrubý D., Mičulka, Jašek, Bartošák, Klečka, Bílek, Linduška, Polášek R., Chvostek, Merenda, Chalupa, Kameníček, Horák, Petružálek. Trenér: V. Slabý.

TRÉNINKY NA LEDĚ - SRPEN:

den datum čas tým Hala
út 14/8 20:30 MŽ+SŽ Ost.aréna
čt 16/8 20:00 MUŽI MFH Vítk.
út 21/8 18:45 MŽ+SŽ MFH Vítk.
út 21/8 19:30 MUŽI Poruba
24/8 19:30 MUŽI Poruba
31/8 18:15 MŽ+SŽ Poruba
31/8 19:30 MUŽI Poruba

Pozn.: další tréninky budou průběžně aktualizovány.

NAPSALI O NÁS:
Senzace! Studénka neměla stadion, přesto slaví titul. Článek na webu hokej.cz si můžete přečíst ZDE

4.6.2018
Krajské hokejové týmy čekají výjezdy do jižních Čech
(více ZDE)

13.3.2018
Studénecký vagón je v cíli! Pokorného celek slaví titul
(více ZDE)