Do poslední čtvrtiny Krajské ligy mužů vstoupili hokejisté Studénky na ledě soupeře opět vítězně, když dokázali tentokrát porazit Rožnov pod Rahoštěm 4:3. S tímto soupeřem máme v letošním ročníku KLM naprosto vyrovnanou bilanci (vzáj. zápasy - 3:4, 3:6 a 6:3, 4:3).

Do utkání jsme vstoupili skvěle a už po 58 sekundách jsme slavili po rychlé kombinaci první gólový úspěch, když se trefil David Čáň - 0:1. Domácí hokejisté vyrovnali v 7. minutě, zásluhou Martina Vaculína, který si před brankou položil našeho brankáře a zasunul touš do prázdné branky - 1:1. Ve 13. minutě obdržel Novák za protesty nejdříve "desítku", a poté i trest do konce utkání za pokračování v protestech a náš tým tak zbytečně oslabil. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Úvodní část druhé periody patřila opět Studénce. Již po 15-ti sekundách se měnilo skóre, když domácího brankáře Dohnálka dokázal překonat  Miroslav Pokorný - 1:2.

Poslední část byla na branky nejbohatší. Byl to Rožnov, který mohl vyrovnat, ale zachránila nás tyčka po střele z jednoho domácích hráčů. Naopak z rychlého protiútoku ve 43. minutě jsme soupeři poprvé odskočili na rozdíl dvou branek, když se podruhé v zápase trefil David Čáň - 1:3. O dvě minuty později to vzal na sebe Martin Kroupa, projel hřiště a nekompromisní střelou snížil na 2:3. V 52. minutě jsme přidali čtvrtou branku. Byl to Jan Sochorek, který dorážel do prázdné branky - 2:4. Snížení přišlo opět brzy. Běžela 53. minuta, kdy po ose Kunčický-Duda-Švajda zakončoval do prázdné brány Tomáš Prycl - 3:4. V závěru zápasu pak měl ještě velkou šanci na vyrovnání Prycl, když trefil pouze tyč Baldikovy klece. Vítězství 4:3 jsme udrželi a z Rožnova si tak odvážíme v okleštěné sestavě další vítězství z venkovního kluziště!

Další zápas je na programu již příští středu 11. února, kdy přivítáme na domácím ledě celek Krnova. Utkání má začátek v 18 hodin.

22. kolo KLM, sobota 7.2.2015, ZS Rožnov p. R.

HC Rožnov p. R. - HC Studénka  3:4  (1:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Vaculín (Skopal, Kroupa), 45. Kroupa (Jiří Švrček), 53. Prycl (Duda, Švejda) - 1. Čáň (Martinčík, Kaňovský), 21. Pokorný (Štubňa), 43. Čáň (Martinčík, Kaňovský), 52. Sochorek (Pokorný, Štubňa).

Vyloučení: 1:4 navíc Novák 10+ do konce utkání, Holanik 10 minut (oba Studénka) Bez využití Střely na branku: 31:29  Rozhodčí: Fiedler - Janiš, Bambuch. Diváci: 75

Rožnov p. R.: Dohnálek (Mizera) - Bambuch R., Švrček Jiří., Švrček Jakub, Mynarčík, Mikel, Vaculín, Kroupa, Prycl, Švajda, Babiš, Duda, Kunčický, Skopal, Krátký. Trenér: Miroslav Martyčák.

Studénka: Baldik (Kohn) - Holanik, Veselský, Novák, Lyčka - Štubňa, Pokorný, Kaňovský - Martinčík, Čáň, Sochorek - Řehulka, Ertel. Trenér: Miroslav Pokorný st.

PROGRAM ZÁPASŮ

Muži 16.11.2019 17:00