Kdo přišel poslední říjnový den na zimní stadion ve Studénce, určitě nelitoval, hrál se pohledný útočný hokej nahoru - dolů. Výborné utkání rozhodli domácí hokejisté 48 sekund před závěrečnou sirénou! Stínem jinak výtečného vyrovnaného duelu bylo zranění domácího obránce Ondřeje Bolka v závěru utkání. S těžkým otřesem mozku a tržnými rány v obličeji byl převezen RZS do fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ
Zápas sliboval, oproti minulému utkání s Rožnovem, atraktivnější podívanou. Už od prvních minut se hrál rychlý hokej, čehož lépe využili hosté z Uničova. Prvním střelcem v utkání se stal Navrátil – 0:1. Domácí si přichystali odpověď na samotný závěr a udeřili doslova brankou do šatny. Před brankou se nejlépe zorientoval Petr Orszulik a střelou k tyči srovnal v čase 19:59 stav utkání – 1:1. Hosté sice reklamovali, že gól padl již po siréně, ale branka byla uznána.

Druhá třetina nabídla více zajímavějších okamžiků a především branek. Ve 23. minutě poslal domácí Studénku do vedení střelou z prostoru mezi kruhy Tomáš Štubňa, kterou náležitě celá pětice domácích originálně oslavila – 2:1. Hosté vzápětí úspěšně odpověděli, kdy se prosadil Kavulič – 2:2. Domácím  se o deset minut později podařilo znovu skórovat, kdy se volejem znovu z prostoru mezi kruhy trefil Honza Sluštík – 3:2. Ve scénáři utkání byla zřejmě nastavena dramatická zápletka, jejíž důsledkem bylo znovu srovnání. Úspěšným střelcem hostů se stal Galuška – 3:3.

Vstup do závěrečné periody vyšel lépe hostům. Na konci pohledné kombinace stál ve 43. minutě Kavulič – 3:4. V 51. minutě udeřila pro změnu Studénka, kdy se před brankou nejlépe zorientoval Tomáš Štubňa a byla to znovu plichta – 4:4. Pohledný hokej, plný střetů, šancí a dramatických okamžiků, přinesl tu správnou podívanou v závěrečných minutách. Uničov se v 57. minutě ujal znovu vedení – 4:5 a pokud to pro jiné týmy v ten moment znamená ztracené utkání, to pro Studénecké neplatilo! O minutu později dostal od Nováka kotouč na svou hůl Ondřej Lyčka a povedeným sólem prostřelil hostujícího Axmana – 5:5. Zhrzený Uničov poté zvolil tvrdou hru a pokusil se domácí hráče počastovat tvrdými zákroky ještě před očekávaným prodloužením. To se k jejich neradosti bohužel nekonalo! Domácí Ondra Bolek po zavezení kotouče do útočné třetiny nastřelil od levého mantinelu puk na bránu a ten skončil až za zády bezmocného Axmana - 6:5!. Po této střele jeho jmenovec R. Axman nevybíravým zákrokem dohrál právě střelce rozhodující branky a způsobil mu vážná zranění v oblasti hlavy. Výsledkem byl těžký otřes mozku a početné tržné rány v obličeji.

Touto cestou přeje Ondrovi celá kabina, realizační tým, vedení klubu i samotní fanoušci HC Studénka především úspěšné uzdravení a brzký návrat na led.

Po tomto vítězství si Studénka udržela první příčku. V dalším zápase nastoupí na ledě ve Šternberku. Utkání se hraje v neděli 8. listopadu v 17.00 hodin.

Ohlasy po utkání

Miroslav Pokorný, trenér Studénky:
Z naší strany to bylo utkání ve velmi dobrém tempu s obrovským nasazením a snahou každého hráče odevzdat na ledě maximum.
Chtěl bych vyzdvihnout i charakter a morálku mužstva, kdy po dvou slepených gólech soupeře, který se tímto dostal dvakrát do vedení, tak mužstvo nesložilo zbraně a věřilo v obrat, a to bylo hlavním důvodem vítězství v tomto zápase. Utkání rozhodl Ondra Bolek, který svou trefou zpečetil vítězný obrat v zápase a po vstřelené brance byl hrubě faulován hostujícím hráčem. Pevně věříme, že tento zákrok neunikne důslednému potrestání disciplinárkou. Zároveň  bych chtěl Ondrovi popřát brzké uzdravení. Dále bych chtěl jen námatkou vzpomenout chování hostujícího hráče Kavuliče. (V zápise o utkání uveden také jako trenér hostujícího mužstva, pozn. red.). Tak teda s něčím podobným jsem se za ta léta působení u hokeje nesetkal a to pamatuji dost. Chování tohoto "rádoby vůdce" bylo tak vulgární s takovou snůškou vulgarních nadávek, jak hráčům tak všem dokola, že i otrlým hokejistům, přivyklým na ledasco, bylo za jeho chování stydno. Může se prezentovat dobrým výkonem a možná hrál i vyšší soutěž, aspoň se nám to svým chováním snažil dát najevo, ale bohužel zapomněl zřejmě svou slušnost v šatně a spíše než registrační průkaz by mu v této chvíli slušel průkaz dobytčí. Nerad se takto vyjadřuji, ale promiňte, v tomto případě jsem musel udělat výjimku.

8. kolo KLM, sobota 31.10.2015, 17:00 hod., ZS Studénka

HC STUDÉNKA – HC UNIČOV  6 : 5  ( 1:1, 2:2, 3:2 )

Branky a nahrávky: 20. Orszulik (Jedlička), 23. Štubňa (Mičulka, Pokorný), 33. J. Sluštík (Kaňovský), 51. Štubňa (Mičulka), 58. Lyčka (Novák, Baldik), 60. Bolek (Mičulka, Štubňa) - 7. Navrátil (R. Axman), 24. Kavulič, 37. Galuška (A. Peč), 43. Kavulič (Handl, Sršeň), 57. Spěvák (Handl).

Vyloučení: 5:5 navíc R. Axman (Uničov) trest ve hře za zásah do oblasti hlavu a krku. Využití: 2:0  Střely na branku: 31:36 Rozhodčí: T. Krenželok - Novák, Majetný. Diváci: 196 (platících). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

HC Studénka: Baldik – Janečka, Jedlička, Bolek, Pelikán, Lyčka, Novák, – Kaňovský, J. Sluštík, Křivák – Mičulka, Pokorný, Štubňa – Orszulik, Holaň, Sochorek – Martinčík, Řehulka, Čáň – Poláček. Trenér: Miroslav Pokorný st.

HC Uničov: M. Axman (Řoutil) – Provaz, Kavulič, Handl, Vondra, A. Peč, R. Axman, Galuška, Žajgla, Sršeň. Navrátil, Spěvák, Syrůček, L. Peč. Trenér: Ondřej Kavulič.

Ostatní výsledky 8. kola KLM

HK N. Jičín "B" - HC Rožnov  3:5
TJ Horní Benešov - HK Krnov  2:1
HC Orlová  - HC TJ Šternberk  4:1