11. kolo KLM, úterý 17.11.2015, 17:00 hod., ZS H. Benešov

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA  5 : 3  ( 2:0, 1:2, 2:1 )

Branky a nahrávky: 4. Bensch (Zigmund), 13. Zigmund (TS), 26. R. Vlašánek (Štindl, Trubka), 42. Štindl (R. Vlašánek, A. Lhotský), 45. Trčka (Štindl)  - 31. J. Sluštík (Orszulik), 35. Pelikán (Štubňa, Bolek), 60. Jedlička (Holanik).

Vyloučení: 13:7  Využití: 1:2 Střely na branku: 28:33 Rozhodčí: J. Jeřábek - Vaculík, Kořistka. Diváci: 148  Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.

TJ H. Benešov: Kober (Tengler) - Hejhal, Čermák, Bendík, Pavelek, Podzimný, Štindl, Ryška, Bensch, Kovalovský, Vaněk, Trubka, Zigmund, Přibyla, Křesťan, R. Vlašánek, T. Lhotský, Mičola, A. Lhotský, Trčka, Schreier. Trenér: Marek Harazim

HC Studénka: Baldik (Válek) - Jedlička, Holanik, Bolek, Pelikán, Janečka, Polášek - Holaň, J. Sluštík, Sochorek - Mičulka, Pokorný, Štubňa - Orszulik, Martinčík, Kaňovský - Ertel, Řehulka. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Reportáž

Hokejisté Studénky zajížděli v úterý 17.11., v den státního svátku na led třetího Horního Benešova, kde se očekávalo vyrovnané střetnutí. Začátek utkání zvládli lépe domácí hráči. Už ve 4.minutě potrestali domácí zaváhání Studénky na útočné modré čáře rychlým únikem. Akci dva na nikoho zakončili úspěšně Zigmund s Benschem – 1:0. A bylo hůře. Znovu po zaváhání na naší útočné modré čáře se do samostatného úniku dostal Zigmund a po faulu, který ještě sám faulovaný vylepšil přihraným pádem, bylo ve 13.minutě nařízeno trestné střílení. To provedl domácí střelec ukázkově a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0.

Ve druhé třetině Horní Benešov náskok zvýšil. Při rychlém protiútoku se po šikovné kličce dostal ke střele Vlašánek a prostřelil Baldika – 3:0. O pět minut později přispěchali naši hokejisté s odpovědí. Sluštík naskočil ze střídačky, dostal kotouč od Orszulika a snížil na rozdíl dvou branek - 3:1. To hostující Studénku nakoplo a hnala se za snížením. Výsledkem byla další branka, kdy při přesilové hře našel šikovně Štubňa od modré sjíždějícího si Pelikána a bylo to rázem o jedinou branku - 3:2. Vyrovnání bylo na spadnutí. Nejprve se dostali domácí do signalizované výhody, kdy Poláček fauloval kolenem a po následném přerušení přitížil Studénce Martinčík, který putoval na trestnou lavici za hrubost. Domácí však dvojnásobnou přesilovku nevyužili a po návratu obou hráčů na led mohli hosté rázem srovnat. Slibnou kombinaci však v gól přetavit nedokázali, a tak se šlo do kabin za stavu 3:2.

Začátek třetí periody rozhodl. Před nástupem na led se rozhodl hlavní arbitr Jeřábek zpětně potrestat Pelikána, který si údajně po druhé siréně počínal nedovoleně a domácí měli hned na začátku výhodu jednoho muže v poli. Tu se jim podařilo po velkém závaru využít, kdy puk do sítě dotlačil Štindl – 4:2. Utkání definitvně zlomil domácí Trčka, který se po vyjetí od pravého mantinelu nemýlil a z prostoru mezi kruhy zasadil svému soupeři pátou úspěšnou ránu – 5:2. Hosté se pak ještě snažili zpět nakopnout do utkání, ale všechny pokusy už byly bez výsledku. Vyjma trefy Jedličky, který pár vteřin před závěrečnou sirénou stanovil konečnou podobu výsledku – 5:3.