Ztráta jednoho bodu pořád mrzí," přiznává kouč studéneckých hokejistů Miroslav Pokorný. Hokejisté Studénky mají za sebou vydařený ročník Krajské ligy mužů 2015/2016. Nechybělo však příliš mnoho a pro tým trenéra Pokorného mohla dopadnout sezona ještě lépe.

Studénečtí totiž ztratili v konečném zúčtování krajské ligy, ve které se nehraje play-off, pouhý bod na vítěznou Orlovou, které byli jedinými vážnými konkurenty. Orli však v následné kvalifikaci neuspěli proti Velkému Meziříčí, které se tak mohlo radovat z postupu do 2. ligy.

Ve Studénce tak naplnili předsezonní cíle, podle kterých chtěli hrát v popředí tabulky. „S odstupem času panuje se sezonou spokojenost, ale pořád přetrvává zklamání z toho, že nám chyběl jediný bod. Kdybychom měli třeba pětibodovou ztrátu, tak by to tak nemrzlo," prohlásil kouč HC Studénka Miroslav Pokorný, jenž moc dobře ví, co jeho svěřence stálo lepší umístění.

Druhý tým tabulky totiž dvakrát prohrál na ledě okresního rivala z Nového Jičína, když tamnímu B týmu podlehl 3:7 a 2:5. V jednom případě pak celek kapitána Marcela Kaňovského nechal tři body i u dalšího celku ze dna tabulky, když padl ve Šternberku. „Ještě to úplně nepřebolelo tak, abychom to hodili za hlavu. Ale jinak jsme s umístěním i předváděným projevem spokojeni," vracel se ještě k nedávno skončenému ročníku šéf studénecké střídačky. „Doplatili jsme na to, že jsme před zápasem v Novém Jičíně vždycky sehráli výborné utkání s hlavním favoritem z Orlové. Podcenění pak bylo bohužel markantní a to nás stálo důležité body a první místo. Jinak jsme ale předváděli stabilní výkony a třeba poslední čtvrtina nám vyšla skvěle, když jsme pouze jednou prohráli," připomněl Pokorný jedinou, ale nečekanou domácí ztrátu s Krnovem.

Vítězná Orlová, tak před sezonou asi nečekala, že jí Pokorného celek bude dělat tak veliké problémy. Studénka navíc s Orly ani jednou neprohrála v základní hrací době. Na ledě Orlů totiž Studénečtí uspěli 5:4 po nájezdech a 5:4 v normální hrací době, doma pak prohráli 2:3 v prodloužení, když ještě v 59. minutě vedli 2:0 a v posledním měření sil zvítězili znovu 5:4.

„Je pravda, že jsme s Orlovou odehráli čtyři kvalitní zápasy, ale ztráty s týmy ze spodu tabulky jsme pak body zase zbytečně ztratili. Orlová měla na krajskou ligu kvalitní a zkušený tým. Ale v kvalifikaci dojela, stejně jako kdysi my, na strašně dlouhou přestávku. Když tým tři nebo čtyři týdny stojí, tak se pak prostě herní rytmus podepíše a můžete mít formu, jakou chcete," narážel na dlouhou orlovskou pauzu před kvalifikačním dvojutkáním proti Vekému Meziříčí trenér Studénky.

Kapitán Kaňovský pokračuje

Ve Studénce už na konci sezony vyhlásili, že by se v následujícím ročníku rádi pokusili ještě vylepšit dosavadní umístění. Dopomoci by k tomu měl i třiačtyřicetiletý kapitán Marcel Kaňovský, jenž bude hájit dres Studénky i v příští sezoně. Spolu s ním by měl pokračovat také hrající asistent Martin Holaník. Studénecký kádr byl v uplynulé sezoně poměrně široký, což se projevovalo také na tréninkové účasti. „Účast nikdy neklesla pod patnáct hráčů a celé mužstvo šlapalo opravdu velmi dobře. Podmínky jsme měli na krajskou ligu slušné a tomu nasvědčovala i účast na trénincích. Konkurence v kádru byla dobrá a kluci věděli, že nesmí polevit," pochvaloval si kouč Studénky.

Novinkou by měla být také společná letní příprava, která v posledních letech nebývala ve Studénce zvykem. „Sedli jsme si s klukama a domluvili jsme se. Už jsme také vyhlásili, že bychom v příští sezoně chtěli zaútočit na první místo a od toho se bude odvíjet i letní příprava, kterou načneme začátkem května. Možnou komplikací bude, jestli se ve Frýdku-Místku založí B tým. Mluví se o tom, že totiž v krajské lize přibude tým, takže by pak mohl být problém s některými hráči, kteří u nás působí právě z Frýdku-Místku. Ale to je všechno předběžné a teprve se uvidí, jak to dopadne," řekl závěrem Pokorný.

Autor: Dalibor Tobola/NJ deník

Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-chce-v-pristim-rocniku-zautocit-na-prvni-misto-20160408.html

Pravidelné tréninky hokejové přípravky
Úterý a čtvrtek: 18:00 -19:00 hodin