9. HC Bospor Bohumín

Počet účastníků: 9
Počet kol: 27
Počet utkání: 24

Hrací den: Sobota, neděle, středa a svátek (v pracovní den začátek utkání nejdříve od 17.00 hodin pokud se soupeři nedohodnou jinak). Při dodržení úředního dne i hodiny se hlášenka nezasílá.

Startují hráči narození: V KLM nastupují k utkání ročník 1996 a starší.

Systém soutěže:

1. část 9 družstev tříkolově každý s každým

2. část Play – off , družstva umístěná po 1. části ve skupině na 1.- 8. místě sehrají 3 kola (čtvrtfinále, semifinále, finále) play – off na 2 vítězná utkání s tím, že pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po 1.části a hraje s družstvem umístěním nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí utkání se hraje u lépe postaveného družstva po 1. části.

Technické normy:

a) Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně pro delegáta.

b) Start cizinců omezen na 3 hráče.

c) Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

d) Hráči nastupují v utkáních na platné registrační průkazy.

e) Vyšší trest udělený hráči v soutěži se do kvalifikace p ř e n á š í.

f) Pro hodnocení výsledků utkání se používá tříbodový systém (čl. 403,404,405,406). Za vítězství v základní hrací době náleží 3 body, v případě nerozhodného výsledku získávají obě družstva po jednom bodu. Po tříminutové přestávce (bez úpravy ledové plochy), následuje 5-ti minutové prodloužení. Počet hráčů v prodloužení bude 3: 3. V případě, že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy se třemi různými střelci dle čl. 406 SŘ. Vítěz SN získává druhý bod.

g) Pro start v kvalifikaci musí být odehráno (hráč) 50% utkání v základní části. Podmínkou 50% odehraných utkání za příslušný klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za klub do 15. 12. 2016 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný klub.

h) V soutěží KLM můžou nastoupit na střídavý start k utkání 4 hráči ročníku 1994,1995 a ml. (mimo soutěže ELJ, TELH).

ch) V kvalifikaci nebo v baráži mohou za zúčastněné kluby nastoupit pouze hráči, kteří za příslušný klub odehráli minimálně 50 % utkání v soutěží s tím, že se sčítá počet startů za všechna družstva v daném klubu avšak utkání play off a barážová se do tohoto počtu nezapočítávají.

i) U brankáře se do tohoto počtu utkání započítávají i ta utkání, ve kterých byl uveden v zápise o utkání, i když do hry nezasáhl.

j) Evidence trestů dle čl. 529, odst. 1 SDŘ

k) Protesty k danému utkání budou řešeny pouze s doloženým videozáznamem (pokud nebude na utkání delegát).

Zahájení ZČ: 24. září 2016

Ukončení ZČ: 12. února 2017

Termíny play- off: ČF – 18.2., 22.2., 25.2. 2017, SF – 1.3., 4.3., 8.3., F – 11.3., 15.3., 18.3.

Postup: Přeborník Moravskoslezského kraje má právo na účast v kvalifikaci o II. ligu.

Sestup: Nesestupová soutěž.