Pane Pokorný, jak jste byl spokojen s průběhem letní přípravy, jak probíhala a co Vám naznačila?
Spokojenost je, protože po delším období jsme se opravdu mohli připravovat a je potěšitelné, že hlavní impuls přišel od hráčů samotných a hlavně, že byla dobrá účast a že jsme udělali něco pro to, abychom byli dobře připraveni na začátku soutěže.

Odehráli jste 3 přípravné duely. Vaše hodnocení?

Tak k zápasům jen krátce. Každé přípravné utkání v období kdy se snažíme adaptovat se na ledě je vítaným zpestřením a hráči i trenéři je mají rádi, poněvadž v těchto zápasech si můžeme ověřit jak na tom jsme a co máme zlepšit a jak nám to jde pod tlakem. Myslím si, že zápasy s Krnovem i Vsetínem splnily to co jsem od toho očekával a i přesto, že jsme je odehráli v jednom víkendu, tak u mě panuje spokojenost, jednak s výsledkem a také s přístupem. Zápas s Horním Benešovem byl posledním z přípravných zápasů a tam se trošku projevila únava, kterou jsme si do zápasu přinesli z tréninku, ale na druhou stranu jsme narazili na některé nešvary se kterými jsme vůbec nepočítali a to je taky dobře, že se to stalo v přípravném zápase.

Jak to vypadá s hráčským kádrem? Očekává se příchod nějakých nových hráčů, popř. koho už ve studéneckém dresu neuvidíme?
Já už jsem na konci loňské sezony podával rozhovor, že naše hlavní devíza je to, že máme poměrně mladý a stálý tým a že chtějí všichni pokračovat včetně Marcela Kaňovského, Martina Holanika a Davida Válka. Pravdou ale je, že se hlásí i noví hráči, ale vše je v rovině zkoušení a uvidíme zda mě nově příchozí přesvědčí o tom, zda je zařadíme do mužstva, prozatím s námi jen trénuji. Jinak si myslím, že z velké časti máme mužstvo pohromadě a na mnoha postech máme i velkou konkurenci, takže někteří hráči budou pod tlakem.

Jak to vypadá na brankářském postu? Kdo bude jednička?

Tak tady je taky celkem dobře, že máme jasno s kým do sezony naskočíme a že se jedná o trojici brankařů (Jan Baldik, Radim Vašiček a David Válek). Komu svěříme post jedničky to bude vyplývat z momentální formy a přístupu  Pro mě platí stejná pravidla jako pro hráče v poli a dopředu nic avizovat nebudeme. Víme jen to, že s Davidem Válkem jsme dohodnuti, že bude třetím brankářem. Ještě s námi trénuje Martin Horyl, takže ideální konkurenční prostředí i na těchto postech.

V letošní sezóně se vrací model zápasů základní části a poté bude následovat vyřazovací fáze play-off. Vítáte tuto změnu?
Byl jsem osobně přítomen na losovacím aktivu, kde jsme o tomto modelu hlasovali a přiklonili jsme se k tomuto systému, i když není vypovídající a spravedlivý a spíše nahrává mužstvům, která umí překvapit a potřebují na to jen tři zápasy, ale na druhou stranu je tam větší atraktivita pro diváky a takový ten větší náboj a to šimrání zda to vyjde či ne pro nás hráče i trenéry, tak proč ne.

Jaké máte ambice do letošní sezony, jakou hru chcete předvádět?
Ambice? Tak chceme hrát na špici, jak se nám to povede to uvidíme, určitě je tam více mužstev, které mají stejné ambice jako my. Letošní sezóna bude velice vyrovnaná a všechna mužstva posílila, Jednoduché to určitě nebude.

Kdo bude kapitánem mužstva?
Kapitánem bude Marek Tomášek

Kdo je pro Vás favorit letošní sezóny?
Asi Orlová jako každým rokem a černým koněm soutěže pravděpodobně Bohumín.

Pravidelné tréninky hokejové přípravky
Úterý a čtvrtek: 18:00 -19:00 hodin