3. kolo KLM, 1.10.2016, 17.30 hod., ZS Studénka

HC STUDÉNKA – HC ORLOVÁ  3 : 4p (1:2, 1:1, 1:0, - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Pokorný (Novák), 22. Pokorný (Sochorek), 57. Pokorný - 11. Petrák, 12. Deutsch, 37. Kytka (Zakuťanský, Pavlas), 61. Grepl (Zakuťanský).

Vyloučení:
8:9, navíc Sochorek (STU) 10 minut.  Využití: 0:2  V oslabení: 0:1  Střely na branku: 30:38  Rozhodčí: Pelc - Beránek, Lasák  Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3 - 3:4.

STU_logo_velke.png - 564.28 kb
 HC Studénka: Baldík (Vašíček) - Jedlička, Bolek, Holanik, Novák, Janečka, Lyčka, Jašek - Kaňovský, Ertel, Orszulik, Pokorný, Štubňa, Sochorek, Martinčík, Vacula, Čáň, Tomášek. Trenér: Pokorný st.

orlova_nove_logo.png - 76.25 kb HC Orlová: Urbánek (Kolář) - T. Vaštík, Štefanka, Deutsch, Kytka, Zameczník, Juhász, Petrák, Kasperlík, Kotásek, Grepl, Voznica, D. Vaštík, Pavlas, Zakuťanský, Pavlát, Dýrr, Lenomar. Trenér: Tomis.

Reportáž

Zápas s Orlovou přinesl zajímavou a dramatickou bitvu. Vstup do utkání lépe vyšel orlům, kteří se ujali vedení v 11. minutě - ve vlastním oslabení zásluhou Petráka  - 0:1. Uběhla přesně minuta a hosté šli do dvoubrankového vedení, když Baldíka z přesilovky prostřelil Deutsch - 0:2. O dvě minuty později bylo ve Studénce trochu veseleji, když přišlo snížení z hole Pokorného - 1:2.

Začátek druhé periody vyšel domácím hokejistům skvěle. Ve 22. minutě bylo vyrovnáno, když Urbánka v orlovské kleci překonal Pokorný podruhé - 2:2. Na další branku si museli diváci počkat až do 37. minuty, bohužel to byli opět orlovští hokejisté, jmenovitě Kytka, který se nejlépe zorientoval před Baldíkem a hosté šli opět do vedení. Do kabin se tak šlo opět lépe Orlové, která si tak držela jednobrankové vedení i po druhé části.

Vyrovnaný hokej pokračoval také ve třetím dějství, Studénka se hnala po vyrovnání a kýženého gólu se nakonec dočkala. V čase 56:10 po velké skrumáži před hostující bránou dotlačil puk za záda Urbánka Pokorný, vyrovnal na 3:3 a mohl tak slavit hattrick v zápase. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a na řadu tak přišlo premiérové prodloužení při hře 3 na 3.

Prodloužení bylo rychlou záležitosti. V čase 60:12 trefil druhý bod Orlové Grepl - 3:4p. Stínem utkání je zranění domácích hráčů (Kaňovský, Pelikán, Vacula), kteří zápas nedohráli a do dalších zápasů pravděpodobně nenastoupí. Po dvou odehraných zápasech tak na marodce Studénky je už 5 zraněných hráčů.

M. Pokorný (trenér HC Studénka): Z naší strany dobré utkání kdy jsme prokázali, že mužstvo má charakter a bojovným výkonem jsme dvakrát v zápase dokázali srovnat pro nás nepříznivý stav. Je důležité, že si kluci uvědomili  své chyby, které jsme udělali v předchozím zápase s Krnovem a dokázali jsme si, že když budeme hrát to co si řekneme, tak  nám to bude fungovat. Trošku mě mrzí fakt, že jsme nepřidali ten bodík navíc, ale prodloužení, navíc nově při hře 3 na 3 je vabank, které vyšlo lépe soupeři.

OTEVŘENÍ/ZAHÁJENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU VE STUDÉNCE
Zahájení provozu ZS ve Studénce se předpokládá na začátku listopadu 2019.

Tréninky na ledě, ml.+st. žáci :
20. 09. 15:30-16:30  Bohumín
více ZDE

Tréninky na ledě, A mužstvo :
20. 09. 19:15-20:15 Bohumín
více ZDE