Nešťastné vystoupení mají za sebou hokejisté Studénky, kteří nedokázali potvrdit páteční výhru na ledě Krnova a v 9. kole Krajské hokejové ligy podlehli na domácím ledě Hornímu Benešovu 4:6.

9. kolo KLM, 30.10.2016, 17.30 hod., ZS Studénka

HC STUDÉNKA – TJ HORNÍ BENEŠOV  4 : 6  (1:3, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Novák (Sluštík), 29. Martinčík (Mičulka, Jedlička), 32. Jedlička (Tomášek), 33. Pokorný (Orszulik, Mičulka) - 6. Kovalovský (A. Lhotský, Koschatzký), 6. Koschatzký (Zigmund), 19. Zigmund, 55. Kovalovský (Trubka), 59. Fraš (Zigmund), 60. Zigmund (Kovalovský).

Vyloučení: 6:7  Využití: 1:2  V oslabení: 0:2 Střely na branku: 35:33  Rozhodčí: Kašinský - Rapák, Štěpán   Diváci: 182  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:6.

HC Studénka: Baldík (od 21. Vašíček) - Janečka, Bolek, Poláček, Novák, Lyčka, Jedlička, Veselský, Jašek - Orszulik, Ertel, Mičulka - Sluštík, Pokorný, Sochorek - Martinčík, Tomášek, Štěpjak. Trenér: Pokorný st.

HABES_BIG.png - 36.13 kb  TJ Horní Benešov: Pospíšil (od 33. Kober) - Pělucha, Podzimný, Rohovský, Vajda, A. Lhotský, Trubka, Čermák - Hejhal, Svoboda, Vaněk, Zigmund, Fraš, Pražák, Kovalovský, Koschatzký, Hlista. Trenér: Harazim.

Reportáž

Úvodní minuty nedělní partie patřily hostům, jelikož Studénka zbytečnými fauly hned z kraje zápasu darovala soupeři dvojnásobnou přesilovku, a ti ji dokonale využili. V 6. minutě překonal Baldika David Kovalovský a bylo to 0:1. Uběhlo 19 sekund a hosté šli do dvougólového vedení zásluhou Adama Koschatzkého – 0:2. První přesilovku si také zahráli domácí v 7. minutě, a po minutě a půl ji rovněž dokázali využít, když na ránu Martina Nováka již Pospíšil nedokázal zareagovat – 1:2. Po této brance Studénka trochu ožila, ale výkon v první periodě byl velmi bídný, což vyústila 19. minuta, kdy domácí při vlastní přesilovce chybovali v útočné třetině, puku se zmocnil František Zigmund a jeho únik nikdo nedokázal zastavit, ani Baldík, kterého si položil na zem a blafákem překonal špatnou obranu Studénky potřetí – 1:3.

Do druhé části zareagoval trenér Pokorný se změnou, když Baldika v kleci vystřídal Vašíček. A tato změna nastartovala domácí celek  k velkému obratu. Ve 29. minutě snižoval na rozdíl jediné branky Václav Martinčík – 2:3.  Ve 32. minutě bylo vyrovnáno, když Pospíšila překonal Jakub Jedlička – 3:3. A když o minutu později strhl vedení na svoji stranu Miroslav Pokorný ml., byla Studénka ve varu – 4:3. Po této brance došlo také ke střídání brankářů na hostující straně, když Pospíšila střídal Kober.

Skvělá druhá perioda. Toť ale bylo z nedělního představení studéneckých hokejistů vše. Kdo čekal zlepšený výkon z druhé části, byl na velkém omylu. Zpackaná poslední perioda toho byla důsledkem. Když se pomalu ale jistě blížil závěr utkání, přesněji čas 54:05 a hosté hráli navíc v oslabení, nikdo asi nečekal to, co se stane v následujících minutách. Po 19-ti sekundách bylo totiž vyrovnáno, když po sporném momentu (možná) z ofsajdového postavení hornobenešovští vyrovnávají již dnes podruhé z vlastního oslabení, úspěšným střelcem byl David Kovalovský a Vašíček poprvé v zápase lovil černou gumu za svými zády – 4:4. Ale ten největší šok si Harazimova družina připravila pro studénecké ochozy 67 sekund před třetí sirénou, když velké chyby v obraně Studénky dokázal zužitkovat kapitán Radovan Fraš a střelou mezi Vašíčkovými betony vstřelil vítězný gól – 4:5. Opařená Studénka to poté zkoušela ještě s šesti bruslaři, ale vyrovnání nebylo na programu dne. Naopak. Čtyři sekundy před koncem utkání přidal pojistku v podobě šestého zásahu do opuštěné studénecké klece František Zigmund – 4:6.

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Chtěli jsme navázat na výkon z Krnova, ale tentokrát jsme tento zápas nezvládli. První třetina byla z naší strany odchozena a bylo to asi pocitem uspokojení s tím, že se soupeř porazí sám. Nebruslili jsme, kupili jsme spoustu individuálních chyb. Částečné zlepšení přišlo ve druhé třetině kde jsme aspoň na chvíli ukázali, že bojovností a nasazením se dá překonat i to, že se v zápase nedaří a utkáni jsme otočili. Ve třetí třetině mělo přijít potvrzení zlepšeného výkonu, kterým jsme končili druhou třetinu, ale bohužel se stal pravý opak, vrátili jsme se výkonem do třetiny první a porazili jsme se sami našim špatným přístupem.