Další drama servírovali v 11. kole krajské hokejové ligy hokejisté Studénky, kteří na ledě nováčka z Českého Těšína prohrávali ještě pět minut před koncem 4:5, ale nakonec si domů, po výhře 6:5, odváželi cenné vítězství, které je udrželo na 3. příčce.

11. kolo KLM, 12.11.2016, 17.00 hod., ZS Český Těšín

HC WOLVES Č. TĚŠÍN – HC STUDÉNKA 5 : 6 (0:1,3:3,2:2)

Branky a nahrávky: 30. Foltýn (Cháňa), 31. Horák (Šmíd), 34. Toman (Cháňa, Putniorz), 50. Malyjurek (Foltýn), 52. Šmíd - 11. Kameníček (Ertel, Sluštík), 23. Ertel (Tomášek), 23. Martinčík (Mičulka, Čáň), 32. Bolek (Martinčík, Čáň), 55. Štěpjak (Novák, Sluštík), 56. Mičulka (Sluštík, Novák).

Vyloučení: 10:6  Využití: 1:3 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 29:36 Rozhodčí: T. Janda - Štěpán, Rapák  Diváci: 310
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:6.

14222374_192485167836634_5198380315402836023_n.jpg - 45.05 kbHC Wolves Český Těšín: Golasowski - Patrman V., Michejda, Ovčáří, Cháňa, Zimmer, Tluszczik, Nevelöš, Pasterný, Godula, Kurzok - Chomič, Horák, Šmíd, Putniorz, Toman, Foltýn, Altera, Malyjurek, Patrman S., Zachara. Trenér: Bariš.

STU_logo_velke.png - 564.28 kb
 HC Studénka: Baldík (Vašíček) - Bolek, Pelikán, Novák, Jedlička, Holaník, Janečka - Orszulík, Čáň, Mičulka - Sluštík, Kameníček, Sochorek - Štěpjak, Tomášek, Martinčík - navíc od 21. Ertel. Trenér: Pokorný st.

Reportáž

Studénka vedla proti domácím Vlkům po první části 1:0, když se svou první trefou ve studéneckém dresu prezentoval útočník Kameníček, jenž předtím působil v Kopřivnici a v rezervě Nového Jičína. Když se pak zkraje druhé části trefili ve stejné minutě ErtelMartinčíkem, zdálo se, že Pokorného soubor dovede vedení 3:0 k pohodové výhře.

Český Těšín však využil polevení Studénky a dvěma brankami v rychlém sledu snižoval v polovině utkání na 2:3. S rychlou odpovědí však přispěchal zadák Bolek, jenž zvyšoval na 4:2, ale za další dvě minuty nadšeně bojující domácí znovu snížili na rozdíl jediné branky a vycítili tak šanci na překvapení.

V 50. minutě se pak Barišova družina dočkala vyrovnání, když se trefil útočník Malyjurek. Za další dvě minuty už byl domácí stadion v euforii, protože obrat Českého Těšína završil Šmíd, jenž poslal domácí do vedení 5:4. Dramatický duel gradoval v závěru, kdy Studénka dostala k dispozici přesilovku 5 na 3, kterou v 55. minutě proměnil ve vyrovnání na 5:5 Štěpjak. Studénečtí pak pokračovali v klasické početní výhodě a za minutu vsítil vítěznou trefu Mičulka. Závěrečný domácí tlak pak hosté přečkali a mohli se tak radovat z vydřeného vítězství. Pro oko diváka se hrál určitě velmi zajímavý zápas, ve kterém padlo celkem 11 branek. Naopak pro trenéry a brankáře to až tak parádní hokejová podívaná určitě nebyla.
Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-zkrotila-vlky-v-samotnem-zaveru-20161116.html

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Z našeho pohledu to mělo být snadnější utkáni, ale opak byl pravdou. O výsledek jsme museli zabojovat až do samého konce. Když se ohlédnu za tím jak se zápas odvíjel, tak musím říci, že jsme zbytečně soupeře pustili do hry našim lehkovážným přístupem. Je potom velmi těžké zatáhnout záchrannou brzdu, když vám z pohodového zápasu najednou s nadšením hrající protivník sahá na všechny body. Museli jsme napnout všechny síly k tomu, abychom zápas otočili a s kusem štěstím se nám to podařilo. Nevím, jak by to vypadalo, kdyby nám v závěru utkání nespadla do klína dvojnásobná přesilová hra po zbytečných faulech, které domácí hráči v přemíře snahy vyrobili. Znova jsme dokázali, že po tvrdém direktu, který jsme dostali 5 minut před koncem, umíme najít tu sílu a zápas strhnout na naší stranu.

OTEVŘENÍ/ZAHÁJENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU VE STUDÉNCE
Zahájení provozu ZS ve Studénce se předpokládá na začátku listopadu 2019.

Tréninky na ledě, ml.+st. žáci :
20. 09. 15:30-16:30  Bohumín
více ZDE

Tréninky na ledě, A mužstvo :
20. 09. 19:15-20:15 Bohumín
více ZDE