Po nevydařeném vystoupení s Bohumínem, zavítala Studénka k nedělnímu utkání na led do Nového Jičína, které mělo netradiční začátek už ve 14.15  hodin.Studénka i ve druhém letošním derby jasně dominovala, navíc poprvé v sezóně udržela čisté konto a novojičínské mladíky porazila vysoko 9:0!
Po zápase je na marodce další studénecký hráč. Stínem utkání byla těžká zlomenina levého zápěstí V. Martinčíka, ten zápas nedohrál, putoval do novojičínské nemocnice. Doba léčení je stanovena až na dva měsíce!

13. kolo KLM, 20.11.2016, 14.15 hod., ZS Nový Jičín

HK NOVÝ JIČÍN "B" – HC STUDÉNKA   0 : 9   (0:4,0:3,0:2)

Branky a nahrávky: 11. Martinčík (Tomášek), 17. Sochorek (Novák), 19. Tomášek (Ertel), 20. Štěpjak (Pelikán, Mičulka), 23. Tomášek (Mičulka), 30. Sochorek (Čáň), 34. Mičulka (Bolek), 50. Kameníček (Bolek), 53. Štěpjak (Mičulka, Kameníček).

Vyloučení: 3:6, navíc Bolek (STU) 10 minut  Bez využití  V oslabení: 0:1 Poměr střel: 20:46  Rozhodčí: Kašinský - Wanke, Beinstein  Diváci: 100 Průběh utkání: 0:9

NJI.jpg - 7.87 kbHK Nový Jičín "B": Kohn (Horák) - Hradil, Gajdoš, Hudec, Hermann - Daron, Ohera, Škubala, Juříček, Mihal, Rosypka, Palacký, Merenda, Gilar. Trenér: Gebauer K.

STU_logo_velke.png - 564.28 kb
 HC Studénka: Vašíček (Baldík) - Bolek, Pelikán, Novák, Jašek, Lyčka, Janečka, Poláček - Štepjak, Kameníček, Mičulka - Sluštík, Čáň, Sochorek - Ertel, Tomášek, Martinčík - Vacula. Trenér: Pokorný M. st.

Reportáž

Skóre zápasu otevřel smutný hrdina derby Václav Martinčík, jenž v 11. minutě poslal hostující Studénku do vedení 1:0. Studénecký forvard však střetnutí nakonec nedohrál, když musel v polovině utkání, po nevinném souboji, do novojičínské nemocnice. „Ten moment mě moc mrzí. Bohužel má zlomeninu zápěstí a chybět nám bude až dva měsíce. Přejeme mu brzké uzdravení a věřím, že nám v sezoně ještě pomůže," vyjádřil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým zadělal na tříbodový lup už na konci první části, kdy po trefách Sochorka, Tomáška a Štěpjaka vedl již 4:0.

Hosté směřovali za jasným vítězstvím a domácím mladíkům nedovolili s průběhem zápasu nic zásadního udělat. Po čtyřiceti minutách vedla Studénka již 7:0 a poslední dva zásahy, které měli na svědomí bývalí hráči novojičínského béčka Kameníček se Štěpjakem, si hosté nechali na závěrečné dějství.

Čistým kontem pak stvrdil zdařilý týmový výkon brankář Vašíček. „Od začátku byli kluci nabuzení, šlo nám to a zápas se pro nás dobře vyvíjel. Dařila se nám i kombinační hra, soupeře jsme k ničemu nepustili a snažili jsme se udržet nulu, což se nám konečně podařilo. Předvedli jsme zodpovědný výkon," pochvaloval si trenér vítězů.

Před samotným derby museli Studénečtí skousnout již čtvrtou domácí porážku v sezoně, když ve sváteční čtvrtek podlehli doma Bohumínu 5:7. „Největší problémy nám dělali mladí kluci z Poruby, kteří jsou dobří bruslaři. Do kolen nás pak poslaly laciné branky. Vyrovnali jsme ještě na 2:2, ale to bylo asi vše. Pak jsme dostali hned třetí gól a pořád jsme jenom dotahovali. Na obrat jsme neměli a přišlo mi, že chuť vyhrát zůstala pouze v šatně. Zápas nám nevyšel," kroutil hlavou Pokorný.

Studénku nyní čeká domácí dvojutkání, když v sobotu přivítá poslední Rožnov pod Radhoštěm a ve středu pak Krnov. „Chtěli bychom bodovat naplno a získat šest bodů," přeje si kouč studéneckých hokejistů.
Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/derby-bylo-znovu-jasnou-zalezitosti-studenky-20161125.html

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Tentokrát jsme se na utkáni lépe připravili, kdy hlavním nepřítelem pro nás byl, tak jako v minulé sezoně  čas utkáni. Je trošku nezvyklé začínat utkání mužů v čase 14.15, ale budiž a jsem rád, že jsme se z loňska poučili. Zaváhání s tímto soupeřem nás stálo první místo. Myslím si, že jsme utkáni rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 0:4 a nedovolili jsme soupeři jakkoli utkání zdramatizovat. Od poloviny utkáni jsme se soustředili na to, ať udržíme čisté konto a chtěli jsme pomoct zvednout sebevědomí našich gólmanů, tak ať nám to v příštích zápasech zase vrátí. Osobně mně mrzí moment kdy došlo v půlce zápasu při  nevinném souboji ke zranění  V. Martinčíka. Nezbývá mi než mu popřát ať se dá co nejdříve do pořádku a věřím, že nám ve zbytku sezóny pomůže dojít za vytýčeným cílem.

OTEVŘENÍ/ZAHÁJENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU VE STUDÉNCE
Zahájení provozu ZS ve Studénce se předpokládá na začátku listopadu 2019.

Tréninky na ledě, ml.+st. žáci :
20. 09. 15:30-16:30  Bohumín
více ZDE

Tréninky na ledě, A mužstvo :
20. 09. 19:15-20:15 Bohumín
více ZDE