Po nezdaru s Orlovou si Studénka spravila chuť. V 18. kole Krajské ligy se poprvé v sezóně představil ve Studénce nováček soutěže - HC Wolves Český Těšín. Diváci viděli celkem 10 branek. "Desítka" bude také figurovat i v dalších statistikách, jelikož to byla jubilejní desátá tříbodová výhra Studénky v soutěži. Domácí hokejisté byli po celém průběhu lepším celkem, svému soupeři nastříleli 8 kousků, dokráčeli tak k pohodovému vítězství 8:2 a nadále si udržují 3. místo v průběžné tabulce Krajské ligy mužů.

Co nás ale trápí, je celkový nezájem diváků v letošní sezóně a smutný pohled na tribunách zimního stadionu ve Studénce. Utkání totiž opět přihlížely hodně prořídlé tribuny (135 platících diváků).

18. kolo, sobota 10.12.2016

HC STUDÉNKA – HC WOLVES Č. TĚŠÍN  8:2 (3:0,2:0,3:2)

Branky a nahrávky: 2. Novák (Ertel), 8. Novák (Štěpjak), 12. Pelikán (Tomášek, Štěpjak), 31. Tomášek (Štubňa), 39. Sluštík (Novák, Jedlička), 48. Kameníček (Sluštík, Jedlička), 54. Sochorek (Orszulík), 57. Vacula (Jašek) – 48. Šmíd (Michejda, Toman), 49. Šmíd (Michejda).

Vyloučení: 4:4, TS: 1:0 (STU) neproměnila  Bez využití Střely na branku: 43:26  Rozhodčí: J. Jeřábek - Rapák, Štěpán Diváci: 135  Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 8:2.

STU_logo_velke.png - 564.28 kb HC Studénka: Vašíček (Válek) – Pelikán, Bolek, Novák, Veselský, Lyčka, Jedlička, Holaník, Jašek – Orszulik, Vacula, Sochorek – Štěpjak, Sluštík, Kameníček – Tomášek, Štubňa, Ertel. Trenér: M. Pokorný st.

14222374_192485167836634_5198380315402836023_n.jpg - 45.05 kbHC Wolves Č. Těšín: Horváth - Michejda, Nevelöš, Ovčaří, Godula, Chána, Zimmer, Pasterný – Malíř, Horák, Šmíd – Altera, Smuž, Chomič – Toman. Trenér: J. Bariš.

Reportáž

Hokejisté Studénky nejprve ve středečním vloženém kole podlehli na vlastním ledě po boji vedoucí Orlové 4:5 a v sobotu pak nezaváhali proti nováčkovi z Českého Těšína, kterého i v oslabené sestavě porazili vysoko 8:2.

Klíčem k povinnému vítězství byla první třetina, po které Pokorného soubor vedl nad Vlky 3:0, když se trefovali pouze obránci. Dvakrát skóroval Novák a třetí trefu obstaral Pelikán. Když pak ve druhé třetině skórovali Tomášek se Sluštíkem, vedla Studénka již 5:0. Ve třetí třetině se ke slovu dostal také Český Těšín, který nakonec odjížděl s porážkou 2:8. „Soupeř je nepříjemný, ale byli jsme připraveni, i když se potýkáme se zraněními. V první třetině jsme rozhodli a pak už to bylo jednodušší.

V závěru jsme byli méně soustředěni a dovolili jsme soupeři dvakrát skórovat," uvedl trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž nemohl počítat s nemocným Janečkou, dlouhodobě zraněným Martinčíkem nebo se zraněným synem Miroslavem Pokorným mladším. Pouze rozbruslení pak absolvoval Čáň, jenž se zranil v duelu s Orlovou a z rodinných důvodů absentoval Mičulka. S tréninkem pak pomalu začíná zkušený Kaňovský. Studénku nyní čeká sobotní duel na ledě druhého bohumínského Bosporu, na který by se mohla v případě tříbodového vítězství dotáhnout na rozdíl pěti bodů.

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Dovedli jsme toto utkání k vítězství a získali tři body, základ jsme položili už v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:0. Soupeř přijel s oslabenou sestavou a my odehráli takové utkáni, ve kterém dostali všichni příležitost. Teď nás o víkendu čeká tvrdší oříšek, hrajeme v Bohumíně, se kterým jsme letos dvakrát prohráli. Budeme se snažit abychom nějaký ten bod přivezli.