dohrávka 2. kola, 29.12.2016

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA 2:3 po prodloužení
                       (0:1,0:1,2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Zigmund (Kovalovský), 58. Lhotský (Trubka) – 17. Tomášek (Pelikán), 22. Pokorný (Novák), 61. Novák (Pelikán).

Vyloučení: 6:6  Využití: 2:2 Střely na branku: 32:37 Rozhodčí: Čaja - Malík, Opravil  Diváci: 120  Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3p

HABES_BIG.png - 36.13 kb TJ Horní Benešov:  Pospíšil (Zeman) - Pělucha, Podzimný, Rohovský, Pavelek, Vajda, A. Lhotský, Trubka - Hejhal, Čermák, T. Lhotský, Hlista, Kovalovský, Koschatzký, Vrábel, Vaněk, Zigmund, Fibrich, Pražák, Fraš. Trenér: M. Harazim.

STU_logo_velke.png - 564.28 kb HC Studénka:   Baldík (Horyl) - Bolek, Pelikán, Janečka, Novák, Holaník, Jedlička - Vacula, Tomášek, Sochorek - Sluštík, Pokorný, Čáň - Orszulík, Ertel, Mičulka. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

Uplynulo 26 dní a Studénka se vydala opět směr Horní Benešov. Tentokrát se jednalo o dohrávku 2. kola. Tento duel měla Studénka tak jako v předchozím měření sil rozehraný opět velmi dobře, a to nepřijela do Horního Benešova v kompletní sestavě.

Účet dohrávaného zápasu otevřel v 17. minutě z přesilovky kapitán Marek Tomášek a na začátku druhé periody se trefil do domácí klece již uzdravivší navrátilec v sestavě Miroslav Pokorný ml. a Studénka rázem vedla 0:2. Toto vedení ale hostujíccí hokejisté neudrželi, neboť Horní Benešov v poslední třetině zabral na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem toho byly dvě vstřelené branky, které obě padly v početní výhodě domácích.  Nejdříve na 1:2 z pohledu domácího celku snížil na rozdíl jediné branky František Zigmund a dvě minuty před koncem třetí části vyrovnal  Alexandr Lhotský a utkání dospělo do prodloužení. To netrvalo dlouho, bonusový bod Studénce vystřelil v přesilovce 4 na 3 po 47 sekundách Martin Novák.

Závěr roku 2016 Studénka zakončila vítězně, ne sice za tři body, ale i ty dva se cení, obzvláště z Horního Benešova.

První zápas v novém roce je na programu v sobotu 7. 1. 2017 v 17 hodin na ledě Rožnova pod Radhoštěm.

nnnnn

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Zápas jsme zvládli dobře, i když jsem měl obavy, že nás bude málo, poněvadž termín utkání nebyl moc ideální. Nakonec se mé obavy nenaplnily a odjeli jsme v poměrně silném složení a myslím si, že kluci kteří zápas odehráli tak splnili mé očekávání. Přiznám se, že jsme chtěli v H.Benešově bodovat a to se nám povedlo, takže spokojenost i když jsme mohli mít tři body, tak nakonec jsme rádi za body dva. Je škoda, že jsme ve druhé třetině nedokázali proměnit spoustu šancí, které jsme si vytvořili, tam si myslím, že jsme utkání mohli rozhodnout. Potěšilo mě, že jsme měli v celém utkání navrch co se týče pohybu a soupeře jsme přehrávali v bruslení a dravosti.