21. kolo, 7.1.2017

HC ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HC STUDÉNKA 2:11
                                      (1:5, 0:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Švajda (Prycl), 57. Holý – 3. Sluštík (Pokorný), 9. Štěpjak (Mičulka, Vacula), 10. Sluštík (Čáň, Šťubňa), 12. Pokorný (Orszulík), 15. Štěpjak (Mičulka, Vacula), 25. Novák (Čáň, Pokorný), 29. Ertel (Pelikán), 31. Vacula (Sluštík), 40. Jašek (Mičulka), 46. Tomášek (Jašek), 60. Sochorek (Tomášek).

Vyloučení: 8:10, navíc Vacula (STU) 5 minut + do konce utkání Využití: 0:2 Střely na branku: 24:39 Rozhodčí: Smilek - Poláček, Štěpánek  Diváci: 80  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:10, 2:10, 2:11

HC Rožnov pod Radhoštěm:  Mizera (od 31. Hnilica) – Švrček, Skopal, Bambuch, Kocur, Valentík, Mynarčík, Kroupa, Vaculín, Krejčí, Prycl, Kunčický, Švajda, Dostál, Holý, Cvečka, Blaha, Kolíbal, Halla. Trenér: L. Poruba

STU_logo_velke.png - 564.28 kb HC Studénka:  Vašíček – Pelikán, Jašek, Novák, Sluštík, Veselský, Jedlička – Sochorek, Tomášek, Ertel – Čáň, Štubňa, Pokorný – Mičulka, Štěpjak, Vacula – Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

První utkání v roce 2017 naši muži zvládli. Při chladné sobotě zajížděl A-tým Studénky na led posledního celku Rožnova pod Radhoštěm.

A byli to právě hosté, kteří nastolili hned od úvodního vhazování vyšší rychlostní stupeň a z kraje třetí minuty šli do vedení. Do obrany zaskakující útočník Honza Sluštík využil povedenou nahrávku Pokorného a otevřel skóre utkání - 0:1. Uběhlo něco přes šest minut úvodní dvacetiminutovky a hosté se radovali podruhé. Mičulka s Vaculou asistovali Martinovi Štěpjákovi u jeho první trefy v zápase - 0:2. Domácí se dostali do vyložené šance zřídkakdy, avšak dvacet vteřin po druhém inkasovaném gólu se jim podařilo snížit. Ve správný čas na správném místě stál u tyče nepokrytý Petr Švajda - 1:2. Nastolené brankové tempo pokračovalo dále a o dalších třicet vteřin později udeřila znovu Studénka. Parádní střílenou přihrávku Štubni zužitkoval druhou trefou v zápase Honza Sluštík - 1:3. Jak se později ukázalo, drtivá tříminutovka byla rozhodujícím úsekem, která vyvrcholila v čase 11:28, kdy se prosadil tváří v tvář brankáři Mizerovi Miroslav Pokorný ml. - 1:4. Závěrečný direkt v první části zasadila útočná formace Mičulka - Vacula - Štěpják, kdy první dva jmenovaní znovu asistovali Martinovi Štěpjákovi - 1:5.

Druhá třetina už se nesla v klidnějším tempu, avšak přinesla první využitou přesilovku v zápase. Po vyloučení domácího Skopala propálil Martin Novák v čase 24:26 vše, co mu stálo v cestě a zápas přecházel do exhibičního formátu - 1:6. Na přelomu poloviny zápasu proměnil šikovnou kličkou svůj samostaný únik Milan Ertel - 1:7 a o minutu a půl později vyhnal domácího Mizeru z branky šťastným nápřahem od modré Petr Vacula - 1:8. Odstupivšího Mizeru nahradil Hnilica. V utkání nechyběla ani pěstní výměna názorů. Pět minut před koncem druhé periody se do sebe pustili Kroupa s Čáněm a putovali na lavici hanby na 2+2 minuty. Branky střídaly šarvátky a šarvátky střídaly branky, v poslední minutě druhé třetiny tečoval Mičulkovu střelu obránce Radek Jašek - 1:9 a zbývající poslední perioda pak byla pouhou nutností.

V závěrečné třetině se domácí dočkali výhody trestného střílení, kdy domácí útočník ujel obraně a Novák tahal za ruční brzdu. Trestné střílení však s bravurou vyčapal výborně chytající strážce studénecké klece Vašíček. Na sklonku 45. minuty bylo na ledě opět veselo. Útočník Vacula nepřiměřeným nájezdem zasáhl proti Hallovi a strhl se druhý pěstní souboj. Hlavní sudí Smitka pak dodatečně ohodnotil Vaculovo počínání pětiminutovým trestem do konce utkání a domácí s trestem čtyřminutovým hráli 60 vteřin přesilovku 5 na 4. Ta zůstala nevyužita a co víc, ve vlastním oslabení se vydal nazteč Hnilicově brance kapitán Marek Tomášek a zkušenou střelou pod břevno zapsal desátý zářez na pažbu hostů - 1:10. Domácím se podařilo přidat druhou a poslední trefu, úspěšným zakončovatelem byl Tomáš Holý - 2:10. Utkání, kde nechyběly branky, šarvátky, neposlušnou rolbu i rozbitou výplň okna uzavřel číhající Honza Sochorek - 2:11. Pro Studénku to byl povedený večer, zrodilo se nejvyšší vítězství v sezóně.

Příští zápas odehraje Studénka opět na cizím kluziští. Tentokrát to bude v Krnově v sobotu 14. ledna. Utkání v Krystal aréně startuje v 17 hodin.

Hvězdy zápasu

Jan Sluštík (STU 2+1)

Martin Štěpják (STU 2+0)

Petr Vacula (STU 1+2)

nnnnn

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Toto utkání bylo specifické v tom, že se hrálo za nepříliš dobrých klimatických podmínek a měl jsem obavy ať nám to nenadělá problémy. Asi i v podvědomí hráčů bylo nastaveno, že když se nebudou na ledě hýbat, tak zmrznou a bylo to na pohybu znát. Ale teď už vážně. Utkání jsme rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 5:1 a ve druhé i ve třetí třetině jsme náskok zvyšovali. Nechal jsem hrát všechny hráče, kteří s námi byli a s výkonem jsem byl spokojen. Odzkoušeli jsme si některé věci, zda to může fungovat a ukázalo se, že ano a s ohledem na blížící se těžší zápasy je dobré to vědět a můžu to použít. Jen teď tady nenapíšu co to je abychom to neusnadnili soupeřům a chceme být trošku tajemní. V zápase se ukázala holá podstata co dělá rozdíl mezi námi a soupeřem je to poznat, když je natrénováno a když to bruslí, ale i v našem mužstvu jsou ty rozdíly vidět, protože kluci kteří z různých příčin neabsolvují všechny tréninky jsou na tom výkonnostně hůř než ti co jsou v přípravě poctiví.