26. kolo, 1.2.2017

HC STUDÉNKA – HC BOSPOR BOHUMÍN  6:5
                   (4:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Štěpják (Sluštík, Novák), 10. Novák (Sluštík), 12. Pokorný (Štěpják), 16. Tomášek (Bolek, Martinčík), 38. Štěpják (Novák), 59. Janečka (Novák) - 4. Mikšan (Javín), 6. Král (Mikšan, Ivan), 30.  Mikšan (Ivan, Černín), 33.  Špak (Plhoň), 43. Gelnar (Kopún, Kropka).

Vyloučení: 3:6  Využití: 4:2 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 30:33  Rozhodčí: J. Jeřábek - Rapák, Štěpán. Diváci: 130  Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

STU_logo_velke.png - 564.28 kbHC Studénka: Horyl (Vašíček) - Bolek, Pelikán, Novák, Janečka, Jedlička, Lyčka - Martinčík, Tomášek, Vacula - Sluštík, Pokorný, Štěpják - Mičulka, Čáň, Sochorek. Trenér: M. Pokorný st.

13511014_1150675521619565_8881516014830190178_n.jpg - 53.24 kb  HC BOSPOR Bohumín: Šrámek (Puchký) - Javín, Hudec, Černín, Kropka, Děrgel - Mikšan, Ivan, Král - Křibík, Kopún, Gelnar - Plhoň, Buba, Špak - Gola. Hr. trenér: M. Ivan.

Reportáž

S Bohumínem to byla opět dramatická zápletka, tentokrát ale se šťastným koncem pro studénecké hráče. Ofenzívní podívaná, díl druhý. Chcete vidět hodně branek v zápase? Choďte na zápasy Studénky. Minulou sobotu celkem dvanáct, dnes 11 branek!

Šestigólová úroda v první periodě

Na úvodní branku se nečekalo dlouho. Uběhlo 65 sekund a bohatý gólový účet středečního vloženého zápasu 26. kola Krajské hokejové ligy otevřel Martin Štěpják  - 1:0. Přesně v čase 2:00 usedl na lavici hanby za podražení Vacula.  Když už se zdálo, že domácí toto oslabení přežijí, tak šest sekund před vypršením trestu Bohumín vyrovnal zásluhou Davida Mikšana - 1:1. Bohumínský Bospor šel poprvé a naposledy v zápase do vedení v 6. minutě, když Horyla překonal Tomáš Král - 1:2. Studéneckým hokejistům dnes vyšly přesilovky. Tu první využili v minutě desáté, když se prosadil nejproduktivnější obránce Martin Novák - 2:2. O dvě minuty později otočil vývoj střetnutí Miroslav Pokorný junior a bylo to rázem 3:2,  a když se v 16. minutě prosadil z přesilovky Marek Tomášek, tak Studénce se dýchalo lépe a do kabin tak šla spokojenější družina kormidélníka Pokorného, která vedla 4:2.

Bohumín byl ve druhé část aktivnějším týmem

Druhá perioda už tak ale dobrá nebyla. Bospor vsítil kontaktní branku ve vlastním oslabení! V polovině utkání na rozdíl jediné branky snížil svým druhým gólem v zápase zkušený David Mikšan - 4:3. Domácí ze svého tempa hodně ubrali a ve 33. minutě se začalo znovu od nuly, když vyrovnávací trefu Bohumína zařídil Adam Špak - 4:4. V 38. minutě bylo ve Studénce ale opět veseleji. V hlavní roli dnes byly dnes již zmíněné domácí přesilovky. Při hře 4 na 3 vstřelila Studénka pátou branku, když se podruhé v zápase trefil Martin Štěpják - 5:4.

Výhru Studénky trefil Janečka

Úvodní minuty třetí části patřily opět Bohumínu, který hrál v početní výhodě jednoho muže. Tuto nabídnutou přesilovku dokázal Bohumín využít. Ve 43. minutě svítily na ukazateli skóre dvě pětky, když Horyla překonal Jakub Gelnar. Dramatické utkání vyvrcholilo v závěrečným minutách hry. V čase 56:09 dostala také Studénka výhodu přesilovky, kterou dokázala počtvrté v utkání využít! 116 sekund před záverečnou sirénou rozhodl o výhře domácího celku Lukáš Janečka - 6:5. V závěrečných sekundách to Ivanova parta zkoušela ještě při hře bez brankáře, ale Studénka si toto cenné vítězství již nenechala vzít a s Bohumínem zvítězila poprvé v sezóně za tři body! Přestože to Studénka v záverečných zápasech nemá již ve svých rukou, naděje na druhou příčku tak stále žije!

Vzájemné zápasy s Bohumínem, základní část, sezóna 2016/2017:
12.10.2016 BOH - STU 8:3
17.11.2016 STU - BOH 5:7
17.12.2016 BOH - STU 3:4n
01.02.2017 STU - BOH 6:5

Poslední venkovní zápas základní části se odehraje v nedalekém Novém Jičíně. Novojičínští si opět přichystali krásný "dorostenecký" čas utkání.

Čtvrté derby v sezóně a úvodní buly 27. kola Krajské hokejové ligy bude vhozeno  v neděli 5. února 2017 již ve 14:15 hodin!

Hvězdy zápasu

Martin Novák  (STU 1+3)

Martin Štěpják  (STU 2+1)

David Mikšan  (BOH 2+1)

nnnnn

M. Pokorný (trenér HC Studénka):
Do utkání jsme vstoupili koncentrovaní a s motivací, chtěli jsme soupeře přebruslit a to se nám povedlo. Víme, že Bohumín má ve svém středu pár hráčů, kteří mají zkušenosti a ty umí uplatnit v přesilovkách, proto jsme chtěli hrát bez vyloučení. O tomto faktu nás přesvědčila hned první přesilová hra Bohumína, kterou soupeř proměnil, těžko se to brání a v dnešním hokeji jsou přesilové hry alfou a omegou a mužstvo které je umí sehrát je zpravidla úspěšné ve sbírání vítězství. O tom , že i  my umíme zahrát v početní převaze vypovídá fakt, že jsme dali z přesilovek hned čtyři branky. Výsledek odpovídá tomu, že toto utkání bylo jako na houpačce, chvíli jsme měli navrch my a chvíli zase soupeř. Nicméně jsme rádi za tři body a oplatili jsme Bohumínu naše dvě porážky z prvních kol.