SF 1. zápas, 1. 3. 2017

HC BOSPOR BOHUMÍN – HC STUDÉNKA  2:1 prodl.

(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)     stav série 1:0

Branky a nahrávky: 12. Černín (Kopún, Křibík), 63. Baca – 23. Bolek (Tomášek).

Vyloučení:  5:3 Využití: 0:1 Střely na branku: 36:36 Rozhodčí: Pelc – Rapák, Štěpán. Diváci: 200  Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1p.

13511014_1150675521619565_8881516014830190178_n.jpg - 53.24 kbHC BOSPOR Bohumín: Pútec (Šrámek) – Javín, Čahoj, Baca, Maczurek, Kropka, Černín, Děrgel – Mikšan, Ivan, Král – Buček, Kopún, Gelnar – Plhoň, Buba, Křibík – Gola, Špak. Hr. trenér: M. Ivan.

STU_logo_velke.png - 564.28 kbHC Studénka: Baldík (Horyl) – Bolek, Pelikán, Novák, Janečka, Lyčka, Jedlička, od 21. Veselský  – Vacula, Tomášek, Štubňa – Štěpják, Mičulka Sluštík – Sochorek, Čáň, Orszulík. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

Přesně po měsící se utkali znovu. Boj o finále začal na ledě bohumínského Bosporu s menším zpožděním oproti původnímu začátku utkání, ale to Studénku nerozhodilo. Naopak. Byli to právě Pokorného svěřenci, kteří udávali tempo hry v první periodě. Do první zcela vyložené šanci zápasu se dostal Sochorek, který ale v tváři tvář neuspěl na domácího brankáře Petera Pútce. O pět minut později se do dobré příležitosti dostal Vacula, ale i on nemířil přesně. Do první vážnější šance se domácí celek dostal až ve 12. minutě a bohužel byla z toho hned branka. V čase 11:56 otevřel skóre zápasu Vojtěch Černín, který měl před sebou zcela odkrytou klec a zamířil přesně – 1:0. Studénka mohla litovat, že v první periodě nevyužila tří nabídnuté početní výhody, a tak do kabin šli spokojenější domácí hráči. Po první třetině musel ze hry pryč nejproduktivnější hráč hostujícího týmu Martin Novák, který urpěl zranění v oblasti pravého kotníku a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Ve 23. minutě usedl na lavici hanby další bohumínský hráč a Studénka tak měla opět výhodu jednoho muže v poli. Tato přesilovka přinesla kýžené ovoce a po již devíti sekundách byla početní výhoda využita. V čase 22:49 šťastnou střelou od modré čáry vyrovnal Ondřej Bolek – 1:1.  O minutu později si poprvé v zápase přesilovku zahrál také Bohumín, před Baldíkem bylo hodně rušno, ale toto oslabení uhrála Studénka na výbornou. A mohlo být veseleji, když Bolek naskočil přímo z trestné lavice, dostal přihrávku a uháněl sám na Pútce, ale ten předvedl výborný zákrok a skóre se neměnilo. O minutu později byl v dobré příležitosti Janečka, ale jeho střelu dokázal zablokovat jeden z domácích hráčů. V 34. minutě v další šanci neuspěl Sluštík, opět i on si v tomto případě nepřišel na dobře chytajícího Pútce. Obrovskou příležitost měli v závěru druhé části domácí, když Kopún orazítkoval břevno Baldíkovy svatyně. Přestože Studénka byla i ve druhé části lepším týmem, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve třetí třetině se hra poté vyrovnala a bylo zřejmé, kdo dá branku, ten v dnešním zápase vyhraje. Bohumín zejména vsázel na trio Javín, Mikšan a hrajícího neúnavného trenéra Bosporu Ivana, který byl při chuti a neustále na ledě. V 55. minutě šla Studénka do čtyřech, ale i toto oslabení Pokorného svěřenci ubránili. Dramatická podívaná tak dospěla do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení premiérově v play-off při hře tři na tři se vlastně ani deset minut nekonalo. Po ojedinělé akci domácího celku a šťastnou střelou, rozhodl v čase 62:27 Jakub Baca – 2:1. Studénka po sérii osmi výher v řadě v Bohumíně padla až v prodloužení fotbalovým výsledkem 1:2. BOSPOR tak vede v semifinálové sérii hrané na dvě vítězství 1:0.

Přestože studénečtí hokejisté podali velmi dobrý výkon, na úspěch to bohužel nestačilo a v příštím zápase budou odvracet mečbol, který má v tuto chvíli Bohumín.

Druhý semifinálový zápas startuje ve Studénce v sobotu 4. března v 17.30 hodin.