SEMIFINÁLE

SF 2. zápas, 4. 3. 2017

HC STUDÉNKA – HC BOSPOR BOHUMÍN   0 : 3

(0:2, 0:0, 0:1)

Branky: Buček 2, Gelnar. KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2 (1:2 pp, 0:3).

Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/hokejisty-studenky-nepustil-do-finale-bohumin-20170308.html

Vyloučení:  5:3 Využití: 0:1 Střely na branku: 29:40 Rozhodčí: T. Janda – Beránek, Kroček Diváci: 400  Průběh utkání: 0:3

STU_logo_velke.png - 564.28 kbHC Studénka: Baldík – Pelikán, Bolek, Veselský, Janečka, Lyčka, Jedlička (21. Jašek) – Mičulka, Tomášek, Štubňa – Štěpják, Pokorný (41. Martinčík), Sluštík – Sochorek, Čáň, Vacula (30. Orszulík). Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

Kýžené finálové série se nakonec nedočkali. Studénečtí hokejisté skončili v letošním ročníku krajské ligy v semifinále, ve kterém vypadli s Bohumínem po výsledcích 1:2 po prodloužení a 0:3.  Studénka tak v sezóně 2016/2017 obsadila konečné 3. místo.

Celý nekomentovaný zápas STU-BOH zde

Studénka může litovat především prvního utkání série, kdy uprostřed minulého týdne padla na ledě Bosporu v prodloužení. V utkání měla přitom daleko více gólových možností.

„V sezoně se nám paradoxně dařilo více venku, takže jsme chtěli uspět už v prvním zápase, ve kterém jsme byli lepší, ale bohužel jsme se trápili v koncovce. První zápas nakonec celou sérii rozhodl," smutnil kouč Studénky Miroslav Pokorný, jenž navíc v úvodním semifinále ztratil zraněného Nováka, jenž byl z pozice obránce nejproduktivnějším hráčem Studénky v základní části.

Bohumín, který v základní části posbíral shodný počet bodů, jako Studénka (62), v čele se zkušeným triem Ivan, Mikšan, Javín, si pak ve Studénce hlídal postup a po velmi dobře takticky zvládnutém utkání se může těšit na finálovou řež proti Orlové.

Studénka doma inkasovala již v 1. minutě a na konci první části pak ještě promarnila přesilovku 5 na 3. Na začátku poslední třetiny navíc inkasoval trest do konce utkání kapitán Tomášek a ofenziva Studénky tak ještě více oslabila.

Bospor nakonec dokráčel k vítězství 3:0. „Bohužel jsme se po prvním zápase dostali pod tlak a musím uznat, že v sobotním utkání byl Bohumín lepší. Ve druhém zápase jsme si navíc nevytvořili ani moc šancí. Soupeř má rozdílové hráče a to taky rozhodlo," hodnotil nepovedenou sérii trenér studéneckých hokejistů.

Zbylý výsledek semifinále: Krnov – Orlová 1:4 (Konečný stav série 0:2).

Finálová série Orlová – Bohumín startuje v sobotu 11. března.

Ohlasy k utkání

Miroslav Pokorný st. (HC Studénka):
Těžce se mi hodnotí neúspěch, poněvadž jsem si myslel, že budeme stát na opačné straně, budeme ti úspěšní a budeme ti,  kdo postoupí. Nebudu zastírat, že je to pro mě zklamání, ale bohužel se s tímto musíme smířit,  i takový někdy sport je. Připraví jak nezapomenutelné a opojné okamžiky v podobě vítězství, tak i okamžiky v podobě porážek a je to potřeba vstřebat. My jsme pro úspěch udělali maximum, prostě a jednoduše zradila nás koncovka a proměňování šancí zrovna v takto důležitých zápasech, které play-off přináší.

Když se ohlédnu za těmito dvěma zápasy, tak si myslím, že se rozhodlo hned v prvním utkání v Bohumíně, kde jsme měli herně hodně navrch a jen jsme to nedotáhli do vítězného konce. Měli jsme spoustu vyložených šancí, ale nedokázali jsme zakončit a velmi dobře chytal i bohumínský brankář. Prohráli jsme utkání, které jsme měli vyhrát a tam na nás padla i nervozita, kterou jsme přenesli  do domácího utkání, ve kterém jsme měli svázané ruce a soupeř nás přehrával, po celý zápas jsme nenašli recept na to, jak to změnit a bylo znát, že velkou roli hrály jejich zkušenosti. Tyto zkušenosti se v takto těžkých zápasech vyvažují zlatem a  my je bohužel neměli.

Sportovně uznávám, že ve druhém utkání na nás soupeř vyzrál a přehrál nás a nezbývá než jim poblahopřát k úspěchu, kterým bezesporu postup do finále je.

Tréninky na ledě - ml.+st. žáci - srpen 2019:
12. 8.  16:45-17:45  MFH
13. 8.  18:45-19:45  Ostravar Aréna
14. 8.  16:15-17:15  Ostravar Aréna
19. 8.  18:45-19:45  MFH
21. 8.  17:45-18:45  MFH
23. 8.  18:45-19:45  Ostravar Aréna

LETNÍ PŘÍPRAVA MUŽI (KVĚTEN, ČERVEN)
Zahajovací trénink proběhne ve čtvrtek 9. 5. 2019 od 18.00 hodin na ZS. Další podrobnosti ZDE
LETNÍ PŘÍPRAVA MLADŠÍ+STARŠÍ ŽÁCI
(KVĚTEN, ČERVEN)
Zahajovací trénink proběhne v pondělí 6. 5. 2019 od 16.30 hodin na hřišti u ZŠ TGM ve Studénce. Podrobnosti ZDE