Studénečtí hokejisté měli v krajské lize víkendový duel proti Bohumínu odložený, ale v úterý je čekala dohrávka na ledě Horního Benešova, kde nakonec tým Miroslava Pokorného zvítězil 5:4.

Dohrávka 3. kola KLM, úterý 7.11.2017, 18:00 hod.

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA  4:5 (0:1, 2:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Fraš (Pavelek, Kovalovský), 33. Kovalovský (Pavelek), 51. Džemla, 59. Zigmund (Trubka) – 6. Martinčík (Sochorek), 24. Janečka (Lyčka), 28. Štubňa (Čáň), 31. Čáň (Janečka), 39. Čáň (Holanik, Daron).

Vyloučení: 3:6 navíc TS proti domácím, Pokorný neproměnil. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kašinský – Káňa, Trčka Diváci: 100. Střely na branku: 34:32  Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Horní Benešov: Pospíšil (Tengler) – Bendík, Pělucha, Podzimný, Suchý, Čermák, Vajda, Džemla, Trubka – Hejhal, Pavelek, Hlista, Kovalovský, Vrábel, Ryška, Vaněk, Zigmund, Pražák, Fraš, Adamec. Trenér: Mičola.

Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Lyčka, Bolek, Novák, Holanik – Martinčík, Pelikán, Sochorek – Štubňa, Pokorný, Janečka – Ertel, Čáň, Daron. Trenér: Pokorný st.

Reportáž, ohlasy trenéra

Studénka začala v Horním Benešově aktivněji a brzy vedla po trefě Martinčíka. Další velkou možnost měl Pokorný, ale v nařízeném trestném střílení neuspěl a hosté pak ještě nastřelili i tyč domácí branky.

„Začátek zápasu jsem si chtěli pohlídat, protože jsme předtím ve dvou případech vždycky brzo inkasovali. Škoda, že jsme po první třetině nevedli vyšším rozdílem, protože šance na to byly. Soupeře jsme pak přebruslovali a podařilo se nám jít do tříbrankového náskoku,“ vracel se k průběhu utkání kouč Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým však musel v závěru třetí třetiny o vítězství ještě pořádně bojovat.

Studénka totiž vstupovala do třetího dějství s pohodovým vedením 5:2, ale soupeř nejprve v 51. minutě snížil a v 59. minutě pak ve výhodě 6 na 4 dokonce upravil už na 4:5. Necelou půl minutu před koncem mohl zápas rozhodnout Sochorek, ale na domácího gólmana nevyzrál. Horní Benešov se pak ještě dočkal samostatného úniku, ale v samotném závěru mohla Studénka děkovat výbornému Baldíkovi, jemuž kryl nově záda Smetana z Frýdku-Místku.

„Soupeř je zkušený, takže zkoušel všechno a málem se mu to podařilo. Někteří naši hráči se totiž nechali zbytečně vyprovokovat, a i když jsem je nabádal ať udrží nervy, tak jsme chodili za oplácení do oslabení. Naštěstí nás v samotném závěru zápasu podržel Baldík a nemuseli jsme tak do prodloužení,“ oddechl si studénecký lodivod, jenž musel obránce Pelikána nasadit do útoku. Studénka se tak nadále drží v popředí tabulky a na vedoucí Orlovou ztrácí jen dva body, ale má odehráno o zápas méně.

„Kluci podali velmi dobrý výkon až na těch deset minut, kdy vypadli z rytmu. Body z venku jsou vždycky dobré, i když my teď hrajeme vlastně všechno venku,“ usmál se Pokorný, jehož tým čeká sobotní duel v Krnově.

Poprvé "doma" v sobotu 18. listopadu HC STUDÉNKA - TJ HORNÍ BENEŠOV v OSTRAVAR Aréně ve Vítkovicích

Ve sváteční pátek 17. listopadu pak hraje StudénkaČeském Těšíně a s největší pravděpodobností "domácí" zápas s Horním Benešovem, který je na programu v neděli 19. listopadu se nakonec odehraje už o den dříve, tj. v sobotu 18. listopadu v OSTRAVAR Aréně ve Vítkovicích v netradičním večerním čase - 20:00 hodin.