Po úterním vítězství v Horním Benešově zahájilo A mužstvo druhou třetinu soutěže opět v Krnově. I tentokrát se z vítězství radovala Studénka, která  na krnovském ledě opět zvítězila dvougolovým rozdílem - tentokrát 4:6.

Po desátém odehraném kole  se A mužstvo posunulo o příčku výše, ve vyrovnané tabulce drží prozatimní výborné třetí místo, a na lídra soutěže z Orlové ztrácí pouhé dva body. Studénka má ale o jeden odehraný zápas méně.

10. kolo KLM, sobota 11.11.2017, 17:00 hod.  FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE

HK KRNOV – HC STUDÉNKA  4:6 (0:0, 2:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 28. Kysučan (P. Michálek), 32. Bednárek (Kysučan), 45. Vlašánek (Kostovský, Polok), 46. Hon (Kysučan, P. Michálek) - 22. Orszulík (Pokorný, Čáň), 32. Bolek (Janečka), 33. Tomášek (Sochorek, Novák), 38. Sochorek (Tomášek), 42. Pokorný (Pelikán, Lyčka), 60. Orszulík (Pokorný).

Vyloučení: 3:5  Využití: 2:1 Rozhodčí: Libiger – Blaževič, Chamrád Diváci: 257 Střely na branku: 32:30  Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 4:5, 4:6.

Horní Benešov: Mužík (F. Plánovský) – T. Michálek, Mosler, Vysloužil, Dohnal, Bednárek, Hon, Ševčík, Holeš – Nardelli, Beneš, Tošenovjan, Havlíček, P. Michálek, Vlašánek, Kostovský, Kysučan, Polok, Kosina, Kubík, Svoboda. Trenér: J. Plánovský.

Studénka: Baldík (Smetana) – Lyčka, Bolek, Novák, Pelikán – Martinčík, Tomášek, Sochorek – Čáň, Pokorný, Janečka – Orszulík, Holanik, Jedlička. Trenér: Pokorný st.

Reportáž, ohlasy trenéra

Bezbranková první třetina ještě žádné kanonádě nenasvědčovala, ale po čtyřiceti minutách už se Studénečtí mohli těšit z vedení 4:2.

„Soupeř je určitě kvalitnější než Horní Benešov, kde jsme ale odehráli podobný zápas. Znovu to byl těžký zápas a bylo důležité, že jsme se dostali až do tříbrankového vedení,“ připomněl trenér Studénky Miroslav Pokorný ještě pátý zásah svého syna, který ve 42. minutě zvyšoval již na 5:2.

Krnovská družina trenéra Plánovského však zápas nezabalila a téměř tři stovky diváků se ještě dočkaly závěrečného dramatu. Krnov totiž dvěma góly v rychlém sledu snížil na 4:5, ale jedním ze základů studéneckého vítězství byl spolehlivý výkon brankáře Baldíka, jenž mohl v poslední minutě sledovat, jak Orszulik rozhoduje utkání gólem do prázdné krnovské svatyně.

„Překvapujeme mě, kde se Krnov momentálně nachází, protože má kvalitní mančaft. V závěru jsme se i díky oslabení dostali pod tlak, ale naštěstí jsme rozhodli gólem do prázdné branky,“ ulevilo se Pokornému, jemuž scházeli Štěpják, Štubňa, Ertel, Daron či Gonos. „Ještě se nám v letošní sezoně nestalo, že bychom byli kompletní,“ mávl rukou šéf studénecké střídačky.

Studénka měla v sobotu od 20 hodin vyzvat Horní Benešov ve vítkovické Ostravar Aréně, ale duel krajské ligy se v extraligové aréně nakonec neuskuteční. „Mrzí nás to, protože na utkání už se naši fanoušci moc těšili. Soupeř ale bohužel přišel s tím, že mu tento termín nevyhovuje,“ litoval Pokorný. Studénka tak bude mít o víkendu volno, ale ještě předtím ji čeká ve sváteční pátek vložené kolo, ve kterém se představí na ledě druhého Českého Těšína.