Ve Státní svátek 17. listopadu v rámci vloženého 11. kola Krajské hokejové ligy zavítala Studénka podruhé v této sezóně na led českotěšínských vlků, kde si od začátku utkání vydobyla pozici favorita. Již po první siréně odcházeli studénečtí hráči do kabin s náskokem tří branek, ke kterým v následujícím čase přidali další čtyři gólové momenty, jimiž završili magickou sedmičku! Skvělý výkon Studénky, ta zvítězila potřetí v řadě. Výrazně k tomu pomohl i bezchybný výkon gólmana Jana Baldíka, který vychytal svou první nulu v sezoně. Navíc po zaváhání Orlové v Bohumíně se studénečtí hokejisté vyhoupli do čela tabulky!

11. kolo KLM, pátek 17.11.2017, 18:00 hod.

HC WOLVES Č. TĚŠÍN – HC STUDÉNKA 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Štubňa (Pokorný), 10. Štěpják (Novák, Bolek), 20. Sochorek (Martinčík, Tomášek), 25. Tomášek (Holanik), 27. Janečka (Štubňa, Čáň), 49. Tomášek (Jedlička, Sochorek), 55. Štěpják (Martinčík, Jedlička).

Vyloučení: 3:1 navíc Tluszczik – Orszulik oba 5 + do konce utkání. Využití: 0:3 Rozhodčí: Kašinský – Piskoř, Puczok. Diváci: 286. Střely na branku: 34:42 Průběh utkání: 0:7.

Český Těšín: Voznica – Hoďa, Tluszczik, Trombík, Vydra, Nevelöš, Cháňa – Foltyn, Piecha, Malyjurek, Křibík, Altera, Smuž, Toman, Bárci, Skalický. Trenér: Bariš.

Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Lyčka, Bolek, Novák, Pelikán, Holanik – Martinčík, Tomášek, Sochorek – Štubňa, Pokorný (od 32. Daron), Štěpják – Orszulik, Čáň, Janečka. Trenér: Pokorný st.

Reportáž

Výborný vstup do utkání

Už během prvních pár minut začala Studénka potvrzovat svou roli favorita. Poprvé Voznicovou pozornost vyzkoušel Bolek, ale českotěšínský brankář, který mimochodem jinak nastupuje v útoku a mezi tři tyče nastoupil podruhé v sezóně, si s tímto střeleckým pokusem dokázal poradit. Na úvodní branku se nečekalo dlouho. Ve druhé minutě se hosté radovali z první branky, když pěknou střelou z mezi kruhy vymetl pravou pavučinku Voznicovy klece studénecká čtyřiadvacítka, Tomáš Štubňa. V šesté minutě hostující obrana zaspala, Vlci se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale výborným obranným zákrokem se prezentoval Lyčka a Baldík tak mohl zůstat v klidu. O dvě minuty později dostala Studénka možnost hrát první přesilovku, kterou také dokázala využít. V čase 9:35 se prosadil Martin Štepják a poslal tak Studénku do dvoubrankového vedení. O chvíli později se na inkasovanou branku snažil reagovat Tluszczik, který se protáhl po pravé straně až do útočného pásma, hostujícího brankáře ale ohrozit nedokázal. Ve čtrnácté minutě to zkoušel Vydra, ale ani on střelou švihem si ale na hostujícího brankáře nepřišel. A udeřilo na druhé straně. Čtyřicet sekund před první sirénou přidala Studénka třetí gól zásluhou Jana Sochorka a třígolové vedení do šatny ji pochopitelně dodalo potřebný klid.

Vlci ve druhé periodě trochu kousali, proti byl výtečný Baldík

Z kraje druhé periody hráli Vlci v početní výhodě, kterou však nedokázali potrestat, jelikož proti byl dnes výborně chytající Baldík. O půl minuty později z následného protiútoku Studénka opět tvrdě trestala. Již při hře pěti proti pěti se nejlépe před bránou zorientoval kapitán Marek Tomášek a poslal studénecký expres do čtyřbrankového vedení. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, pátou branku vstřelil Lukáš Janečka, který se tak místo v obraně, opět představil ve třetí útočné formaci a potvrdil, že mu tento post sedí. Po druhé dvacetiminutovce bylo o vítězi prakticky rozhodnuto a studénečtí fanoušci, kteří opět nezklamali a přicestovali podpořit své miláčky, se tak mohli jít spokojeně občerstvit.

Pěstní souboj Tluszczika s Orszulikem a stoprocentní bilance využitých přesilovek

Třetí část nepřinesla žádné překvapení. Jinak po celý průběh v celku slušně hraném utkání stojí za zmínku ve 49. minutě u mantinelu atak Tlusziczika na Orszulíka a následná boxerská vložka mezi těmito hráči. Oba aktéři tohoto pěstního souboje vyfasovali tresty na 5 minut + do konce utkání. Domácí kapitán navíc obdržel ještě menší trest za napadení a studénečtí hokejisté dostali možnost hrát druhou přesilovku v zápase. Tu také dokázali opět využít zásluhou Marka Tomáška, který tečoval Jedličkovou střelu od modré čáry a druhou trefou v zápase překonal Voznicu pošesté. V 55. minutě opět z přesilovky vstřelil Martin Štěpják sedmý gól Studénky, napodobil tak svého parťáka Tomáška a do střeleckých statistik si připsal rovněž druhý gólový zásah. Definitivní tečku za utkáním mohl udělat Štubňa, který jel v 58. minutě na osamoceného Voznicu, ale z tohoto duelu vyšel jako vítěz českotěšínský muž s maskou.