Uplynulo 11 dní a Studénka se opět utkala s Bohumínem. Tentokrát v rámci 18. kola Krajské hokejové ligy zavítala na bohumínský led a začala skvěle, již po 12 sekundách vstřelil úvodní branku Ondřej Lyčka a o dvě minuty později přidala Studénka druhý gól zásluhou Martina Nováka. Rychlé branky jako by Studénce uškodily, protože v dalším průběhu zápasu už Pokorného svěřenci tahali za kratší nitku a žádnou branku nevstřelili. Naopak to byli bohumínští, kterým se utkání podařilo otočit, zejména v té první periodě, bohatou na góly, ve které vstřelila tři branky.

Poslední třetinu základní části a zároveň poslední utkání v letošním roce rozehrajeme netradičně už v pátek 22. prosince v Krnově. Úvodní buly je naplánováno na 18 hodinu.

18. kolo KLM, sobota 16.12.2017, ZS BOSPOR Bohumín, 17:30 hod.

HC BOSPOR BOHUMÍN – HC STUDÉNKA 4:2 (3:2,1:0,0:0)

Branky a nahrávky: 7. Fejko (Tobola, Šmíd), 11. Mikšan (Ivan), 18. Ivan (Ptniorz, Mikšan), 31. Šmíd (Javín) – 1. Lyčka (J. Sluštík, Sochorek), 3. Novák (Čáň).

Vyloučení: 5:5 Bez využití  Střely na branku: 30:25 Rozhodčí: Rapák – Bartoň, Štěpán. Diváci: 100 Průběh utkání: 0:2, 4:2.

HC BOSPOR Bohumín: Šrámek (Unzeitig) – Javín, Čahoj, Zátopek, Benda, Čintala, Ovčaří, Besta – Mikšan, Ivan, Putniorz, Šmíd, Tobola, Fejko, Kovalski, Vlček, Král. Hrající trenér: M. Ivan.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Lyčka, Novák, Trubka, Pelikán, Holanik – Martinčík, J. Sluštík, Sochorek Čáň, Pokorný, Štěpják R. Tomášek, Daron, Janečka. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž, ohlasy trenéra:

Pokorného celek nemohl na ledě Bosporu začít lépe, protože po dvanácti vteřinách ho do bleskového vedení poslal obránce Lyčka. Za další dvě minuty se prosadil další studénecký zadák Novák a opařený Bohumín musel dohánět dvoubrankové manko. „Měli jsme hodně dobrý vstup, ale bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a brzo bylo srovnáno,“ připomněl trenér Studénky Miroslav Pokorný ráznou bohumínskou odpověď. Už v 11. minutě totiž smazal studénecký náskok zkušený Mikšan. V závěru první periody si však Studénečtí nepohlídali bohumínského hrajícího trenéra Marka Ivana, jenž potřetí překonal Baldíka a zařídil tak domácí obrat. V polovině zápasu odskočil Bospor do vedení 4:2 a Studénka už přes veškerou snahu nedokázala utkání zdramatizovat.

VYJDE TO V KRNOVĚ I DO TŘETICE?

„I přes porážku mám z utkání dobrý pocit, protože kluci tam nechali všechno a byl to z jejich strany odmakaný výkon. Je velká škoda, že se nám nepodařilo vstřelit třetí branku, protože jsme se ještě mohli porvat alespoň o bod,“ konstatoval kouč Studénky, jenž ještě vyzvedl výkon hlavního rozhodčího Rapáka.

Závěrečnou třetinu základní části rozehraje Studénka v pátek v Krnově, kde už v letošní sezoně dvakrát zvítězila. „Doufám, že zápas zvládneme a zakončíme rok vítězně,“ přeje si Miroslav Pokorný, jemuž by se měl do sestavy vrátit kapitán Marek Tomášek.