Netradiční prostředí, netradiční zápas. Po čtrnáctidenní přestávce a ke svému prvnímu utkání v roce 2018 vyjeli hráči Studénky na led do Rýmařova, kde se odehrál zápas 21. kola krajské hokejové ligy proti Hornímu Benešovu - zápas pod širým nebem neboli winter classic. Studénka byla vzhledem k tabulkovému postavení jasným favoritem, což potvrzovala již od začátku utkání, když se dostala do vedení 2:0. Horní Benešov sice ještě poté v průběhu utkání zdramatizoval, ale Studénka přidala další branky a došla si pro první výhru v novém roce. Kořením zápasu navíc byla skutečnost, že v hostujícím dresu nastoupil bývalý dlouholetý obránce benešovského celku David Trubka, který za klub nastupoval ještě v této sezoně, než se vydal právě do Studénky.

21. kolo KLM, sobota 6.1.2018, 17:00 hod., ZS Rýmařov

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Čermák (Zigmund, Vajda), 36. Vaněk (Ryška), 37. Kovalovský 1. Štěpják (Roman Tomášek, Pokorný), 7. Roman Tomášek (Marek Tomášek, Sochorek), 23. Orszulik (Čáň), 38. Novák (J. Sluštík), 39. Sochorek (Marek Tomášek), 54. Pokorný (Štěpják, J. Sluštík), 59. Marek Tomášek (Štěpják).

Vyloučení: 5:7  Vyžití: 1:1 Střely na branku: 28:33 Rozhodčí: Pelc – Blaževič, Trčka. Diváci: 445 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:7.

TJ Horní Benešov: Faltus (39.- 40. Pospíšil) – Vajda, Čermák, Lichý, Bendík, Pělucha, Podzimný – Zigmund, Fraš, Kovalovský – Skopal, Hejhal, Vaněk – Pražák, Hlísta, Vrábel – Ryška, Adamec.
Trenér: Mičola.

HC Studénka: Baldík (59. Válek) – Jedlička, Lyčka, Novák, Trubka, Bolek, Holanik – Marek Tomášek, Roman Tomášek, Sochorek J. Sluštík, Pokorný, Štěpják Martinčík, Janečka, Čáň - od 21. Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

Ohlasy po zápase:

trenér M. Mičola (Horní Benešov):

Během úvodních dvou třetin hosté získali náskok, ale ve druhé části jsme snížili na rozdíl jediné branky na 3:4. Byli jsme v tempu, vypadalo to, že bychom mohli i vyrovnat. Pak ale vypadl proud a zhasla světla. Ve tmě se nedalo hrát, proto byl zápas na dvacet minut přerušen. Následně se dohrály poslední minuty druhé třetiny a pak hned celá poslední třetina. Bohužel jsme inkasovali tři góly po našich zbytečných chybách. Winter classic bylo velkým zpestřením. Každopádně Studénka má tým, jehož kvalita je vyšší než u toho našeho. Vyhrála zaslouženě. Škoda výpadku proudu. Dařilo se nám a byli jsme v tempu, pak jsme z něj trochu vypadli.

trenér M. Pokorný st. (HC Studénka):

Toto utkání pro nás bylo takovou malou oslavou hokeje a jeli jsme si to do Rýmařova užít. Věděli jsme, že to nebude až tak úplně lehké utkání, protože dobře víme, že soupeř potřebuje bodovat a při pohledu na tabulku nám bylo jasné s jakým nasazením do toho asi půjde. Prostředí a zimní stadion v Rýmařově bylo jak pro mě tak pro hráče velkou neznámou, ale těšili jsme se na to, poněvadž letos zažíváme mimořádnou sezonu, tak proč si k těmto mimořádným zápasům nepřidat ještě něco navíc. Soupeři vzhledem ke kvalitě kádru s jakou disponují asi toto prostředí vyhovovalo lépe, ale my na to byli připraveni. Bylo nám jasné, že rozhodnout utkání musíme na kvalitním ledě, který byl vždy po úpravě. S přibývajícími minutami šla totiž kvalita ledu rapidně dolů a s tím klesal i náš výkon. Paradoxně nám pomohl i výpadek elektrické energie tři minuty před koncem druhé třetiny, kde jsme nehráli dobře. Odchod do šaten a nucena dvacetiminutová pauza nám pomohla v tom, že jsme se do utkání vrátili a za stavu 3:4 jsme vstřelili důležitou pátou branku. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a tímto potěšit i naše fanoušky, kteří se za námi vypravili v tak hojném počtu a patří jim za to náš velký dík. Panovala zde příjemná atmosféra. Hráči si s nimi patřičně užili i závěrečnou děkovačku. Pro mě mělo toto utkání nádech nostalgie s návratem do doby minulé a pro mé mladé hráče to byla připomínka toho za jakých podmínek hráli hokej jejich otcové a dědové. Jsem rád, že právě jim hráči ukázali, že jsou schopní zahrát dobré utkání i za těchto podmínek a mnohým to předvedli na vlastní oči.