Výborně! Hokejisté Studénky zvítězili v předposledním kole základní části krajské hokejové ligy na ledě rezervy druholigové Poruby těsně 4:3. Výhru Studénky režíroval dvougólový střelec Petr Orszulik a tři asistence si připsal kapitán Marek Tomášek.

V posledním utkání před startem vyřazovací části se představí Studénka na ledě bohumínského Bosporu. Přímý souboj o druhou příčku startuje v Bohumíně v sobotu 10. února v 17.30 hodin.

26. kolo KLM, neděle 4.2.2018, 13:30 hod, RT Torax aréna   FOTOGALERIE ZDE

HC RT TORAX PORUBA "B" – HC STUDÉNKA  3:4

(1:2,1:1,1:1)

Branky a nahrávky: 17. Buček, 36. Vidlák (Gelnar, Černín), 59. Široký (Vidlák, Korec) – 1. Janečka (Tomášek M., Novák), 6. Orszulik (Tomášek M.), 23. Orszulik (Tomášek M.), 41. Sluštík J.  (Trubka, Štěpják).

Vyloučení: 1:3  Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 36:22  Rozhodčí: Jiří Jeřábek – Martin Janoško, Jakub Chamrád.  Diváci: 108.  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

HC RT TORAX Poruba "B": Vrba – Baca, Hudec, Černín, Široký, Poláček, Prepsl – Sysala, Korec, Rosypka – Gelnar, Buček, Vidlák – Chomič, Gola R., Bernát – Ballner. Trenér: Marek Pavlačka.

HC Studénka:  Smetana – Lyčka, Jedlička, Trubka, Novák, Holanik  – Orszulik, M. Tomášek, Janečka – J. Sluštík, Štěpják, Pokorný – Martinčík, Čáň, Pelikán. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Reportáž

Zpackaný úvod a šance Rosypky

Porubské B-mužstvo proti Studénce nezachytilo začátek utkání a už po 37 vteřinách hry prohrávalo, když se mezi kruhy ocitl s pukem Lukáš Janečka, jenž nachytal Adama Vrbu mezi betony – 0:1. Domácí borci se nepoučili a v šesté minutě přidali hosté další ránu do zátylku. Porubská obrana selhala, a tak se Marek Tomášek zorientoval u pravého mantinelu, poslal zadovku na najíždějícího Petra Orszulika, který k levé tyči navýšil vedení Studénky – 0:2. Za pár vteřin se však na druhé straně dostal do dobré pozice Vladimír Rosypka, proti jeho projektilu se ale stačil Lukáš Smetana včas přesunout.

Nevydařená přesilovka, Gelnarův průnik a zářez Bučka

HC RT TORAX dostal následně výhodu přesilovky, Porubští se však k většímu tlaku nedostali a více méně se museli i bránit. Ve čtrnácté minutě se pak po levé straně prosmýkl Jakub Gelnar, z ostrého úhlu ale gólmana Studénky nenachytal. To navrátilec do sestavy Martin Buček už byl o tři minuty později úspěšnější, z předbrankového prostoru zamířil přesně pod víko – 1:2. Do první přestávky mohlo být dokonce vyrovnáno, když David Sysala nahrával před prázdnou Janu Korcovi, ten však kotouč nezpracoval a poslal jej mimo odkrytou klec.

Studénka ve čtyřech jako v pěti a Vidlákova naděje

Na začátku druhé třetiny měli domácí další velkou příležitost k vyrovnání, Jakub Gelnar byl ale v úniku faulován, a nemohl tak patřičně zakončit. Poruba o chvíli později hrála přesilovku, znovu se ale domácímu výběru nepovedla, Studénka totiž i ve čtyřech znovu odskočila do dvoubrankového vedení. Petr Orszulik napřáhl na levé straně a kotouč propadl porubskému brankáři mezi betony – 1:3. Jan Sluštík o pár minut později nahrával zpoza brány naprosto volnému Martinu Štěpjákovi, toho ale z bezprostřední blízkosti Adam Vrba fantasticky vychytal. Třetí přesilovka už Porubským vyšla. Jakub Gelnar zaregistroval mezi kruhy Martinu Vidlákovi, který k levé tyči vrátil domácí do zápasu – 2:3. O minutu později se v dobré šanci objevil znovu Martin Vidlák, jeho teč Prepslovy střely ale mířila těsně nad.

Sluštíkova teč, tlak Poruby a drtivá power-play

Ostravané nezachytili ani začátek poslední třetiny. Po padesáti vteřinách hry totiž vypálil na modré čáře David Trubka, jehož dělovku tečoval pod břevno Jan Sluštík – 2:4. Domácí ale zbraně nesložili a soupeře začali pořádně tlačit, velkou šanci však zahodil Robin Gola, projektily Jana Korce či Jakuba Baci ale zase jen těsně minuly branku. V 53. minutě málem potrestal špatnou hostující rozehrávku Václav Chomič, i toho ale Lukáš Smetana vychytal. Vladimír Rosypka o pár minut později hledal po své levici v přečíslení spoluhráče, Marek Tomášek ale skočil do pasu tak obětavě, že si puk málem srazil do vlastní klece. V čase 58:17 si Pavlačkův výběr vyžádal oddechový čas, na který následně zareagoval hrou bez gólmana. Už po jednadvaceti vteřinách přinesl tento tah úspěch. Do odraženého kotouče klepl na pravém kruhu Jaromír Široký a ten přízemní střelou zadělal na drama – 3:4. HC RT TORAX svého soupeře drtil, Rosypkova teč deset vteřin před koncem ale branku minula.

Hvězdy zápasu

Lukáš Smetana (STU) (36 střel, 34 zásahů, 2 góly, 94.44% úspěšnost)

Marek Tomášek (STU) (0+3)

Martin Vidlák (POR) (1+1)

Ohlasy po utkání:

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Před zápasem jsme si v kabině řekli, co chceme hrát, ale na ledě to bylo přesně naopak. Chtěli jsme hrát zodpovědně, ovšem soupeři jsme na první dva góly prakticky nahráli. Chybělo bruslení, žádný nápad. V podobném duchu byla i druhá třetina, znovu jsem postrádal lepší pohyb a přišlo mně, že se klukům ani nějak nechtělo. Jediné, za co je asi mohu pochválit, jsou poslední dvě minuty, kdy jsme hráli bez gólmana, a tam šla alespoň trochu vidět nějaká vůle a chuť tu branku vstřelit. Soupeře jsme zamkli, nicméně hrát dvě minuty z šedesáti je málo. Kladli jsme hráčům na srdce, že nám nemohou odskočit do vedení, protože Studénka je natolik zkušené mužstvo, že si pak výsledek pohlídá, což se také potvrdilo. S takovým soupeřem se zápas otáčí těžko a já jim mohu jen pogratulovat k výhře a zřejmě zaslouženým třem bodům. Chyběla mi větší vůle po vítězství.

Miroslav Pokorný (HC Studénka): Jeli jsme do Poruby zejména s tím, že musíme hrát ze zabezpečené obrany, protože v posledních zápasech jich dostáváme až příliš mnoho. Chtěli jsme hrát zezadu, což se nám docela dařilo a také vyplácelo. Inkasovali jsme sice tři góly, jeden ale z přesilovky, což se dá pochopit. Jedna chybička se nám tam vloudila, ale myslím si, že zezadu jsme to odehráli dobře, a chtěli jsme hrozit zejména z brejků. Taková hra nám sedí, a i když nás soupeř v poslední třetině dostával pod tlak, tak jsme to ustáli. Bylo to ale logické, my jsme už jen bránili výsledek a Poruba naopak vyrovnat chtěla. Zápas měl tedy dramatický, ale pro nás šťastný konec, takže jsme spokojeni.

Autor: René Chyla, hcporuba.cz