Chřipková epidemie, která v těchto dnech řádí na celém území Česka zasáhla i studénecké hokejisty. K poslednímu zápasu základní části odcestovalo do Bohumína dvanáct statečných, kteří i přes prohru zanechali na bohumínském ledě dobrý dojem, utkání bylo po celý průběh vyrovnané a domácí hráči rozhodli o své výhře až dvě minuty před závěrečnou sirénou z přesilovky. Studénka s Bohumínem prohrála i potřetí v sezóně, a tak přímou bitvu o druhý flek ovládli bohumínští oranjes.

Vyvrcholení sezóny startuje již příští týden a ve čtvrtfinále playoff hraného na dva vítězné zápasy se bude opakovat duel z minulé sezóny. Studénka, která  i v loňské sezóně skončila po základní části na bronzové příčce, nastoupí proti Vlkům z Českého Těšína, kteří skončili po základní části na šesté příčce.

První zápas se odehraje ve čtvrtek 15. února v 18.30 hodin na ZS v Kopřivnici, druhý zápas v neděli 18. února v 17.00 hodin v Českém Těšíně a případný třetí rozhodující zápas by se odehrál ve středu 21. února v 18.00 hodin v Kopřivnici.

27. kolo KLM, sobota 10.2.2018, 17:00 hod, ZS Bospor

HC BOSPOR BOHUMÍN – HC STUDÉNKA  4:2
                            (1:0,2:1,1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mikšan (Čahoj, Ivan), 23. Kropka (Ivan), 32. Javín (Mikšan, Putniorz), 58. Kopún (Fejko, Zátopek) – 22. Jedlička (Holanik), 48. M. Tomášek (Orszulik).

Vyloučení: 4:6  Využití: 1:1  Střely na branku: 38:32  Rozhodčí: René Libiger – Lukáš Kudlička, Martin Janoško. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC BOSPOR Bohumín: Unzeitig (Šrámek) – Čahoj, Javín, Ovčáří, Zátopek, Kropka, Čintala, Besta, Benda – Mikšan, Ivan, Putniorz, Holý, Král, Tobola, Šmíd, Kopún, Fejko, Špak, Kovalski. Hr. trenér: M. Ivan.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Holanik, Novák, Trubka, Janečka, od. 21. Lyčka  – Orszulik, M. Tomášek, Martinčík – Čáň, Pokorný, Pelikán. Trenér: M. Pokorný st.

Ohlasy po utkání:

Miroslav Pokorný (HC Studénka): Tento zápas neberu jako plnohodnotné měřítko naší výkonnosti, poněvadž jsme měli hodně oslabené mužstvo vinou chřipkové epidemie, která nás trápí. I přesto jsme chtěli toto utkání odehrát a nechtěli jsme připustit kontumaci. Musím klukům, keři do tohoto utkáni naskočili poděkovat za odvedený výkon a hlavně za charakter, jak k tomuto zápasu přistoupili. Myslím si, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a dlouho jsme byli na dostřel vyrovnávací brance a rozhodnutí padlo až v závěrečných minutách, kdy soupeř využil početní výhodu a dal nám čtvrtou branku. Vzhledem k tomu, že jsme nedali několik vyložených šancí, tak i toto lze považovat za příčinu toho, že jsme nebodovali. Podívám-li se nazpět tak právě Bohumín a  béčko Frýdku-Místku jsou mužstva, která nás porážela a právě tito soupeři se potkají ve čtvrtfinále, takže bude o jednoho nepříjemného soupeře méně.

POSLEDNÍ ZÁPAS ROKU 2018 ODEHRAJEME V OSTRAVAR ARÉNĚ!

Informujeme všechny hokejové příznivce, že mistrovské utkání 17. kola Krajské ligy mužů HC Studénka - HC Rožnov pod Radhoštěm se odehraje v sobotu 22. prosince 2018 od 17.00 hodin v OSTRAVAR ARÉNĚ, která je domovským stánkem extraligového celku HC VÍTKOVICE RIDERA.
Pro návštěvníky utkání bude vstup přístupný pouze od služební vrátnice - naproti hotelu Clarion Congress Ostrava.
VSTUP NA UTKÁNÍ JE ZDARMA.

PROGRAM ZÁPASŮ

Mladší žáci | sobota 15.12. | 10:15