Hokejisté Studénky první zápas čtvrtfinálové série, který se odehrál na zimním stadionu v Kopřivnici zvládli, ale nic snadného to nebylo. Vlci kousali. Hodně kousali. Družina trenéra Pokorného musela otáčet nepříznivý stav. Od úvodu čtvrté minuty prohrávala, když inkasovala ve vlastním oslabení. Utkání, které bylo rozkouskované s hodně vyloučenými hráči, se jim nakonec podařilo otočit ve svůj prospěch.

Studénka může už v neděli na ledě soupeře slavit postup do semifinále. Druhé utkání této čtvrtfinálové série startuje v Českém Těšíně 18. 2. v 17 hodin.

1. zápas Čtvrtfinále playof KLM, čtvrtek 15.2.2018 18:30 hod., ZS Kopřivnice  FOTOGALERIE ZDE

HC STUDÉNKA – HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN 5:3

(2:1, 1:1, 2:1)   stav série 1:0

Branky a nahrávky9. J. Sluštík (Trubka), 12. Janečka (M. Tomášek), 32. Pokorný (Čáň), 44. Sochorek (Pokorný, Trubka), 50. J. Sluštík (Trubka) – 4. Voznica, 30. Malíř (Piecha), 58. Malyjurek (Vydra).

Vyloučení: 10:8, navíc Marek Tomášek (STU) 10 minut za NESP  Využití: 1:1 V oslabení: 0:1  Střely na branku: 33:37  Rozhodčí: Roman Janda, Denis Čahoj – Tomáš Moravec, Tomáš Piskoř. Diváci: 220. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.

HC Studénka: Baldík (Válek) – Lyčka, Jedlička, Novák, Trubka, Holanik, Bolek – Orszulik, Marek Tomášek, Janečka – J. Sluštík, Pokorný, Sochorek – Martinčík, Čáň, Pelikán. Trenér: M. Pokorný st.

HC Wolves Český Těšín: Šembera (Kratochvíl)  Hoďa, Patrman V.,Vydra, Nevelöš, Cháňa, Kozubek  Toman, Piecha, Foltyn - Altera, Malíř, Voznica  Smuž, Stružík, Malyjurek – Patrman S. Trenér: J. Bariš.

Reportáž, ohlasy trenéra:

Povedlo se! Hokejisté Studénky zvládli nevyzpytatelný úvodní duel čtvrtfinálové série proti Českému Těšínu, když s Vlky, ve svém náhradním azylu v Kopřivnici, sice brzy prohrávali, ale nakonec došli k vítězství 5:3, na kterém se třemi asistencemi podílel zadák Trubka.Už v neděli tak bude tým Miroslava Pokorného útočit v Českém Těšíně na postup do semifinále letošního ročníku krajské ligy.

„Bylo to ale hodně těžké utkání, ve kterém soupeř ukázal, že má kvalitu. Jsem moc rád, že jsme to nakonec zvládli a vyhráli jsme tak první zápas,“ oddechl si po čtvrtečním vítězném vstupu do série kouč Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým prohrával už od 4. minuty, když Baldík, jemuž kryl záda zkušený Válek, musel tahat puk z branky při studénecké přesilové hře.

„Bohužel jsme tam udělali chybu, kterou soupeř potrestal a na chvíli jsme pak vypadli ze hry,“ vzpomínal na nepovedený úvod šéf studénecké střídačky. Třetímu celku po základní části se však ještě do zvuku první sirény podařilo skóre otočit, když nejprve v 9. minutě vyrovnal mladší bratr kopřivnického útočníka Ondřeje Sluštíka Jan, po jehož zásahu brzy dokonal obrat Janečka.

Hostující Vlci však nadále kousali a v polovině utkání se dopracovali k vyrovnání na 2:2, které zařídil Malíř. Vyrovnaný stav však nevydržel ani dvě minuty, než se gólově prosadil Pokorný, jenž Studénce vrátil nejtěsnější náskok. „Bohužel jsem si koledovali o vyrovnání, které nakonec přišlo, ale naštěstí jsme brzo utekli znovu do vedení,“ vzpomínal na důležitý moment trenér studéneckých hokejistů.

V NEDĚLI TO BUDE PODOBNÉ, OČEKÁVÁ POKORNÝ

Úvodní čtvrtfinálový duel, který řídili čtyři rozhodčí, byl rozkouskovaný řadou vyloučení a desetiminutový osobní trest navíc si musel odsedět kapitán Studénky Marek Tomášek. „Tolik vyloučených bylo negativem zápasu. Dělali jsme zbytečné útočné fauly, kterých se musíme do příště vyvarovat,“ uvědomuje si Pokorný.

Důležitý krok k vítězství udělali Studénečtí zkraje závěrečné periody, když Sochorek navýšil vedení na 4:2. V 50. minutě pak bylo ještě veseleji, protože se svým druhým gólem v utkání připomněl Sluštík, jenž přidal uklidňující pátou trefu. „Konec zápasu jsme tak mohli odehrát relativně v klidu,“ konstatoval kouč Studénky. Český Těšín pak už jen v závěru snížil na konečných 3:5 a v neděli tak bude v domácím prostředí odvracet konec sezony. „Čekáme podobné utkání, ale každé utkání v play-off je nevyzpytatelné. Těšín bude trošku pod tlakem, ale my tam jedeme s tím, že chceme potvrdit roli favorita,“ řekl závěrem Miroslav Pokorný.

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htmlZdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htm

Ostatní zápasy 1. Čtvrtfinále:

Poruba "B" vs. Krnov 0:3 (stav série 0:1)
Bohumín vs. Frýdek-Místek "B" 6:1 (stav série 1:0)
Orlová vs. Horní Benešov 7:1 (stav série 1:0)

Víkendový program čtvrtfinále – 2. zápasy:

Sobota 17. února, 15.00 Horní Benešov – Orlová , 17.30 Frýdek-Místek "B" – Bohumín, Krnov – Poruba "B"

Neděle 18. února, 17.00 Český Těšín – Studénka

Případné třetí zápasy by byly na programu ve středu 21. února.

20.4.2018
Letní příprava A mužstva 2018:
V pondělí 30. 4. v 18 hodin proběhne na zimním stadionu informativní schůzka s hráči, kde bude upřesněn program letní přípravy.

Senzace! Studénka neměla stadion, přesto slaví titul a míří do druhé ligy. Článek na webu hokej.cz si můžete přečíst ZDE

STU_logo_velke.png - 564.28 kb

DRUHOLIGOVÁ!!!

Zpravodajský týdeník TV ODRA - reportáž 16.3.2018, více ZDE