Čtvrtfinálová série play-off krajské ligy mezi Studénkou a Českým Těšínem je srovnána 1:1 na zápasy a o postupujícím rozhodne až středeční utkání, které v Kopřivnici startuje v 17.30 hodin.

2. zápas Čtvrtfinále playoff KLM, neděle 18.2.2018 17:00 hod., ZS Český Těšín  FOTOGALERIE ZDE

HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN  HC STUDÉNKA 6:5

(4:0, 1:3, 1:2) stav série 1:1

Branky a nahrávky: 11. Piecha (Hoďa), 11. Smuž (Cháňa), 16. Foltýn (Piecha, Hoďa), 18. Voznica (Malíř, Altera), 39. Toman (Foltýn), 57. Voznica (Altera, Malíř) – 22. Sochorek (Marek Tomášek), 26. Novák (Trubka), 33. J. Sluštík (Štěpják), 47. Pokorný (Jedlička, J. Sluštík), 54. Trubka (Čáň).

Vyloučení: 9:8  Využití: 2:2  Střely na branku: 43:30 Rozhodčí: Tomáš Krenželok, Daniel Polášek – Ladislav Opravil,. Jakub Orság. Diváci: 205 Průběh utkání:  4:0, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.

HC Wolves Český Těšín:  Pavlíček (Šembera) - Tluszczik, Hoďa, Patrman V.,Vydra, Nevelöš, Cháňa, Kozubek - Toman, Piecha, Foltyn - Altera, Malíř, Voznica - Smuž, Stružík, Malyjurek - Skalický Trenér: J. Bariš.

HC Studénka: Baldík (16. Smetana) – Jedlička, Bolek, Trubka, Novák, Holanik – Sochorek, Marek Tomášek, Janečka – Štěpják, Pokorný, j. Sluštík – Martinčík, Čáň, Pelikán. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

Hokejisté Studénky se nejprve ve čtvrtečním duelu ujali vedení v sérii, když Český Těšín porazili v kopřivnickém azylu 5:3, ale první možnost, jak slavit postup do semifinále pak v neděli nevyužili. Pokorného celek totiž nezvládl v Českém Těšíně první periodu, po které prohrával již 0:4, a i když pak po mocné stíhající jízdě dokázal srovnat na 5:5, tak Vlci rozhodli trefou z 57. minuty o tom, že sérii rozhodně až třetí střetnutí, které se odehraje v Kopřivnici ve středu.

„Bohužel jsme odehráli hodně špatnou první třetinu, ale cením si alespoň toho, že jsme zápas nezabalili,“ ohlížel se zpět kouč studéneckých hokejistů Miroslav Pokorný. Po rozmluvě v kabině to pak od druhé části byla zcela jiná Studénka.

Hosté, v jejichž brance nahradil Baldíka po třetím inkasovaném gólu Smetana, totiž přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a ve 33. minutě už Sluštík snižoval na 3:4. „Sahali jsme pak po vyrovnání, ale místo toho jsme v závěru druhé třetiny udělali chybu a znovu jsme prohrávali o dva góly,“ kroutil hlavou studénecký lodivod.

Odhodlaná Studénka však náskok Vlků smazala, když v 54. minutě vyrovnával na 5:5 zadák Trubka. K prodloužení však nedošlo, neboť Český Těšín udeřil tři a půl minuty před koncem po brejkové situaci a vynutil si třetí utkání. „Špatně jsme vyhodnotili situaci a až moc jsme chtěli zápas rozhodnout. V power-play jsme pak měli dvě veliké šance na vyrovnání, ale bohužel to nevyšlo,“ smutnil trenér Studénky.

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htmlZdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htm

Ostatní série ČF:

Krnov vs. Poruba 3:5 (stav série 1:1)
Frýdek-Místek "B" vs. Bohumín 2:5 (konečný stav série 0:2)
Horní Benešov vs. Orlová 3:6 (konečný stav série 0:2)

MŽ+SŽ:
Tréninky na ledě - Sareza, hala II:
Čtvrtek 21.6. 18:00 – 19:00
Pátek   22.6. 17:30 – 18:30
Pátek   29.6. 16:15 – 17:15

Senzace! Studénka neměla stadion, přesto slaví titul a míří do druhé ligy. Článek na webu hokej.cz si můžete přečíst ZDE

NAPSALI O NÁS: