Bravo! Hokejisté Studénky zvítězili i ve druhém semifinálovém zápase nad bohumínským Bosporem hraného v porubské RT Torax aréně, tentokráte 6:4 a opět o výsledku rozhodla prostřední perioda, ve které Studénka nasázela do Šrámkovy klece čtyři góly. Senzační postup do finále a obrovský úspěch je o to větší, že celý soutěžní ročník hrají Pokorného svěřenci vinou uzavření zimního stadionu ve Studénce na kluzištích soupeřů. Studénka oplatila soupeři vyřazení z loňské sezony a může se tak těšit po šesti letech na finálové zápasy, které se oproti minulých sezon hrají premiérově na tři vítězné zápasy. Na svého finálového soupeře si musí Studénka počkat do sobotního večera. V dnešním druhém dramatickém semifinálovém zápase zvítězil Krnov nad Orlovou 3:2, vyrovnal stav sérii na 1:1 a rozhodne tedy třetí zápas, který je na programu v sobotu 3. března v Orlové.

Domácí finálové zápasy odehraje Studénka ve frýdecko-místecké Polárce, ve které absolvovala nejvíce tréninkových jednotek, ale ve čtyřech mistrovských zápasech základní části tam nevyhrála a získala v ní jediný bod. Play-off je ale jiná soutěž a tuto špatnou bilanci budou chtít studénečtí hokejisté konečně prolomit.

2. zápas Semifinále playoff KLM, středa 28.2.2018, 18:00 hodin, ZS RT TORAX ARENA

HC STUDÉNKA - HC BOSPOR BOHUMÍN  6:4  (1:1, 4:1, 1:2)

konečný stav série 2:0

Branky a nahrávky: 8. Janečka (Lyčka), 24. J. Sluštík (Trubka), 29. J. Sluštík (Štěpják, Pokorný), 31. Sochorek, 37. Čáň (Martinčík, Bolek), 55. Štěpják (Čáň) – 12. Šmíd (Tobola), 38. Kropka (Fejko), 51. Javín (Mikšan, Ivan), 60. Kropka (Putniorz, Šmíd).

Vyloučení: 5:5  Bez využití  V oslabení: 1:1  Střely na branku: 37:37  Rozhodčí: Jiří Jeřábek, Martin Rapák - Jaroslav Štěpán, Lukáš Puczok. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Lyčka, Trubka, Novák, Pelikán, Bolek – Marek Tomášek, Sochorek, Janečka – J. Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Bílek, Čáň. Trenér: M. Pokorný st.

HC BOSPOR Bohumín: Šrámek (Unzeitig) – Javín, Čahoj, Zátopek, Ovčaří, Čintala, Kropka, Benda – Mikšan, Ivan, Putniorz – Král, Kopún, Kovalski – Šmíd, Tobola, Fejko – Špak, Vlček, Holý. Hr. trenér: M. Ivan.

Reportáž

V probíhající sezoně neodehráli jediné utkání na vlastním ledě, ale jejich cesta letošním play-off zdaleka nekončí! Hokejisté Studénky totiž zvládli i druhé semifinále proti Bohumínu, které tentokráte odehráli na zimním stadionu v Porubě, a po výhře 6:4 se mohou těšit na finále, kde narazí na vítěze základní části z Orlové nebo na Krnov.

„Je úplně jedno, kdo to bude, protože to jsou oba kvalitní mančafty. Orlová to prokazuje dlouhodobě a u Krnova to pro mě letos není žádné překvapení. Za postup jsme moc rádi, ale můžu říct, že naše práce ještě není u konce,“ hovořil po postupu do finále trenér Studénky Miroslav Pokorný. Jeho svěřenci zničili Bospor, stejně jako v prvním utkání série, ve druhé třetině. Po úvodní dvacetiminutovce bylo skóre 1:1, ale poté přišla na řadu studénecká ofenzivní smršť.

Když se dvakrát trefil Sluštík a po jednom zásahu přidali Sochorek a Čáň, vedla Studénka ve 37. minutě už 5:1. Bohumín sice ještě před druhou sirénou snížil na 2:5, ale v pohodě hrající Pokorného družina směřovala i přesto bez větších problémů za zaslouženým postupem.

Na začátku poslední desetiminutovky pak ještě velezkušený zadák Javín upravil na rozdíl dvou branek, ale veškeré bohumínské naděje uvadly v 55. minutě, ve které přišel s důležitým šestým zásahem Štěpják, po jehož gólu vedla Studénka už 6:3. Poté byla jasně cítit bohumínská frustrace, neboť Bospor se netajil finálovými ambicemi. Zvláště nesmyslný zákrok hrajícího trenéra soupeře Ivana na zadáka Trubku vyvolal na straně Studénky velké emoce. „Některé zákroky v závěru zápasu byly opravdu naprosto zbytečné a ze strany soupeře šla cítit velká frustrace. Nám už hodně pomohlo, když jsme slyšeli jejich bouřku v šatně po první třetině. Takhle nějak to vypadá, když je soupeř na zápas až moc přemotivovaný. My jsme šli do série naprosto uvolnění a i druhý zápas jsme rozhodli ve druhé třetině,“ pochvaloval si Pokorný týmový výkon svých svěřenců, kteří Bosporu vrátili semifinálové vyřazení z loňské sezony.

ZÁPASY STUDÉNKY? ZÁRUKA OFENZIVNÍ PODÍVANÉ

Studénka, která v základní části posbírala o dva body méně, než druhý Bohumín se do finále krajské ligy probojovala po šestileté pauze. Úspěch je o to cennější, že ve Studénce těsně před startem sezony uzavřeli zimní stadion.Vedení klubu tak muselo hledat tréninkové plochy v okolí a hráči si museli místo pohodlí v domácí šatně zvyknout na kočovné stěhování. I tohle všechno ale Pokorného tým ještě více stmelilo. „Když nám zavřeli zimák, tak jsme si řekli, co chceme a jdeme si za tím. Teď jsme rádi, že máme v sobotu volno. Na finále bychom měli mít konečně kompletní kádr,“ prozradil trenér studéneckých hokejistů. Ti v semifinále navázali na ofenzivní partie z předchozí série s Českým Těšínem a Bohumín zasypali patnácti gólovými ranami.

Už nyní je jisté, že domácí zápasy ve finále odehraje Studénka ve frýdecko-místecké hale Polárka. Tedy tam, kde se jí v aktuální sezoně vůbec nedařilo.„Ale měli jsme tam nejvíce tréninků. Stejně hrajeme všechno venku, takže jsme zvyklí. V Polárce se nám v sezoně nedaří, ale bereme to jako výzvu. Rádi bychom tam pozvali co nejvíce fanoušků ze Studénky. Jsme moc rádi, že nás po Kopřivnici přijeli podpořit i do Poruby a moc si toho vážíme. Postup do finále je pro ně jakási odměna za jejich vytrvalost a chceme jim ještě připravit parádní podívanou,“ řekl závěrem Miroslav Pokorný.

Finále (hraje se na 3 vítězná utkání):

Termíny: úterý 6. března, čtvrtek 8. března, sobota 10. března, případně pondělí 12. března a středa 14. března.

V případě, že do finále postoupí Orlová, začne série na jejím ledě. Při postupu Krnova odstartuje finále v náhradním azylu Studénky ve Frýdku-Místku (pořadatelství se střídá po jednom utkání).

Ohlasy po utkání:

Miroslav Pokorný st. (trenér HC Studénka):  Semifinálovou sérii jsme odehráli skvěle, dokázali jsme soupeři vrátit naše loňské vyřazení a prezentovali jsme se takovým hokejem, který na soupeře platil. V obou utkáních jsme zvládali koncovky a začali se nám trefovat i hráči co měli smůlu v zakončení. Obě utkání jsme rozhodli ve druhé třetině, kde jsme de facto soupeře zlomili a máme natolik zkušený tým, že jsme si to potom už jenom hlídali. Jsme ve finále to je pro nás podstatné, ale naše práce ještě není u konce je jedno jestli našim soupeřem bude Krnov či Orlová. My stejně hrajeme všechna utkání venku tak jsme zvyklí a jako výzvu jsme si i úmyslně vybrali halu Polárku, kde se nám letos z neznámých příčin moc nedařilo a řekli jsme si, že to smázneme až na konci a odehrajeme tady finále. (úsměv). Pro naše fanoušky to asi taky bude odměna za jejich vytrvalost a chceme jim připravit parádní podívanou. Za mužstvo mohu říct, že si jejich podpory strašně vážíme a chci jim vzkázat, že naše cesta ještě nekončí a ať nás i nadále podporují.

Marek Ivan (hrající trenér HC BOSPOR Bohumín): Jsme velmi zklamaní. Lhal bych, kdybych řekl, že jsme neměli dnes co ztratit po prvním utkání. My jsme měli nějaký cíl a tím bylo minimálně finále. Neuspěli jsme. Cítíme opravdu velké zklamání.

Další zápas 2. semifinále:

HK Krnov - HC Orlová 3:2 stav série 1:1

Program druhého semifinále – 3. rozhodující zápas, sobota 3.3.2018, 17:00 hodin:

Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.