První finálové utkání krajské hokejové ligy Studénka nezvládla. V Orlové nezachytila úvodní část, ve které třikrát inkasovala. Jiskřičku naděje vykřesal na startu druhé periody Sochorek, který snížil na rozdíl dvou branek, ale to bylo ze strany hostujícího týmu vše. Studénka poté nevyužila půlminutovou dvojnásobnou přesilovku a pak přišel trest, kdy Orli vstřelili do Baldíkovy klece další dva góly a o výsledku bylo jasno. Třetí část se prakticky už jen dohrávala, o výsledku bylo rozhodnuto a Orlová tak získala první finálový bod.

Finálová série se nyní stěhuje do Frýdku-Místku, kde budou odehrány dva duely. Ten první startuje již zítra, ve čtvrtek 8. března v 18 hodin, třetí finálový duel je pak na programu v sobotu 10. března od 17 hodin.

1. zápas Finále playoff KLM, úterý 6.3.2018, 18:00 hodin, ZS Orlová  FOTOGALERIE ZDE

HC ORLOVÁ – HC STUDÉNKA  5:1  (3:0, 2:1, 0:0)

stav série 1:0

Branky a nahrávky: 5. Kotásek (Vaštík), 12. Vaštík (Zamecznik), 18. Grepl (Zákuťanský), 35. Juhász (Lenomar), 37. Matějíček (Zákuťanský)  24. Sochorek (Marek Tomášek).

Vyloučení: 5:4, navíc Zientek (Orlová) 10 minut. Bez využití Střely na branku: 43:27 Rozhodčí: Roman Janda, Vít Hykel  Martin Janoško, Jakub Chamrád. Diváci: 372. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Orlová: Gleich (Urbánek) – Zientek, Hegegy, Tomis, Deutsch, Kytka, Zamecznik, Sznapka  Juhász, Petrák, Kotásek, Grepl, Matějíček, Tvrdík, Rosůlek, Vaštík, Zákuťanský, Teplanský, Lenomar, Benka-Rybár. Trenér: D. Marosz.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Lyčka, Trubka, Novák, Pelikán, Bolek, Holanik – Marek Tomášek, Sochorek, Orszulik – J. Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Janečka, Čáň. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

Úvodní finále letošního ročníku krajské hokejové ligy zvládl lépe vítěz základní části z Orlové, který v úterý na svém ledě porazil Studénku 5:1 a v sérii hrané na tři vítězná utkání se tak ujal vedení 1:0.

Studénka, která se ve finále krajské ligy objevila po šesti letech, sice v základní části na ledě Orlů dvakrát zvítězila v základní hrací době, ale při úterním otevíracím mači o titul měl navíc domácí výběr trenéra Marosze, který se předtím v semifinále pořádně nadřel s Krnovem, když slavil postup až v rozhodujícím třetím utkání po výsledku 4:3 po samostatných nájezdech.

Studénečtí hokejisté vůbec nezachytili první dvacetiminutovku, ve které inkasovali už v 5. minutě a do šaten nakonec odcházeli s mankem 0:3. „První třetina nám bohužel úplně utekla. Přišlo mi, jako bychom nastoupili nekoncentrovaní a navíc jsme dělali velké chyby. Celkově byla naše hra taková mdlá,“ kroutil hlavou kouč Studénky Miroslav Pokorný. Hostující naději pak vykřesal ve 24. minutě přesným zásahem Sochorek, jenž překonal výborně chytajícího Gleicha. Nedlouho poté měli Studénečtí velkou možnost, jak snížit na rozdíl jediné branky, ale při půlminutové početní převaze 5 na 3 se nedokázali prosadit ani při nejvyloženějších šancích.

„To jsme se trošku nadechli a už jsme tam měli ruce nahoře, ale bohužel se nám nepodařilo přidat druhý gól. Místo toho jsme pak ve druhé třetině inkasovali ještě dvakrát,“ litoval Pokorný, jenž měl na mysli dva orlovské údery, které měli na svědomí Juhász a Matějíček.

VĚŘÍME, ŽE NÁS DIVÁCI PŘIJEDOU PODPOŘIT I DO POLÁRKY, ŘÍKÁ POKORNÝ

Pokorného družina tak nastupovala do závěrečné periody s mankem 1:5 a Orlová, která obhajuje titul z loňské sezony, už nedopustila žádné drama. „Z naší strany to nebylo vůbec ono a nepodali jsme takový výkon, který jsme předváděli proti Bohumínu,“ uvědomoval si trenér Studénky s tím, že přísnější měřítko snesl pouze brankář Baldík.

Finálový souboj se nyní stěhuje už ve čtvrtek do Frýdku-Místku, který si za svůj domovský azyl vybrala Studénka, která hraje vinou uzavření zimního stadionu ve Studénce celou sezonu na kluzištích soupeřů. Hala Polárka bude hostit hned dvě finálová utkání v řadě, neboť v Orlové se o víkendu koná žákovské mistrovství ČR v krasobruslení, a tak došlo ke změně pořadatelství u třetího a případně čtvrtého utkání série.

„Prohráli jsme první utkání, ale jedeme dál. Budeme se snažit něco vymyslet a něco změnit. Play-off máme rozjeté výborně a určitě nechceme končit už v sobotu. Chceme vrátit finále zpátky do Orlové,“ hlásí za celý tým Studénky trenér Miroslav Pokorný, jenž by byl rád, kdyby si do Polárky našlo na oba zápasy cestu co nejvíce studéneckých příznivců.

Zbylý program série: ve čtvrtek 8. března od 18 hodin ve Frýdku-Místku, v sobotu 10. března od 17 hodin ve Frýdku-Místku a případně v pondělí 12. března od 18 hodin v Orlové a ve středu 14. března od 18 hodin v Orlové.

Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.