Ve druhém finálovém zápase zvítězili hokejisté Studénky v Polárce ve Frýdku-Místku nad Orlovou 4:1 a srovnali stav sérii na 1:1. Na úvodní branku se čekalo až do poloviny zápasu, do vedení se dostala Studénka zásluhou Davide Čáně. Tentýž hráč v úvodu třetí periody přidal druhou branku a když o necelou minutu později překonal potřetí Urbánka Miroslav Pokorný ml. byla to Studénka, která byla na koni. Dvě rychlé branky v úvodu třetí periody rozhodly. Na co se dnes mohli studénečtí spolehnout, to byla jistota v bráně a výborný výkon brankáře Honzy Baldíka, který držel čisté konto až do 55. minuty, ale nakonec kapituloval. Černou gumu musel lovit ze své klece, když Orlová snížila přesnou trefou Lumíra Rosůlka na rozdíl dvou branek. V závěru utkání to Orlová zkoušela ještě s šesti muži v poli, ale byli to Pokorného svěřenci, kteří uzavřeli účet utkání, když do opuštěné branky  a zároveň s klaksonem třetí sirény vstřelil čtvrtou branku Martin Štěpják. Série je tedy nerozhodná 1:1, hrát se tak budou ještě minimálně dva zápasy.

Třetí finálový zápas se odehraje opět v Polárce v sobotu 10. března v 17 hodin, čtvrtý zápas je pak na programu v pondělí 12. března od 18 hodin v Orlové.

2. zápas Finále playoff KLM, čtvrtek 8.3.2018, 18:00 hodin, ZS Polárka Frýdek-Místek  FOTOGALERIE ZDE a ZDE

HC STUDÉNKA – HC ORLOVÁ  4:1  (0:0, 1:0, 3:1) 

stav série 1:1

Branky a nahrávky: 30. Čáň (Štubňa, Orszulik), 43. Čáň (Štubňa, Orszulik), 44. Pokorný (J. Sluštík), 60. Štěpják (J. Sluštík)  55. Rosůlek (Juhasz).

Vyloučení: 4:6 Bez využití Střely na branku: 36:27 Rozhodčí: Martin Smeták, Tomáš Krenželok  Michal Novák, Daniel Majetný. Diváci: 227. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.  

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Pelikán, Trubka, Novák, Holanik, Bolek – Marek Tomášek, Sochorek, Janečka – J. Sluštík, Pokorný, Štěpják – Štubňa, Čáň, Orszulik – Martinčík.  Trenér: M. Pokorný st.

HC Orlová: Urbánek (Gleich) – Zientek, Hegegy, Tomis, Deutsch, Kytka, Zamecznik, Sznapka  Juhász, Petrák, Kotásek, Grepl, Matějíček, Dýrr, Rosůlek, Vaštík, Zákuťanský, Lenomar, Benka-Rybár. Trenér: D. Marosz.


Reportáž  

Povedlo se! Hokejisté Studénky zvládli druhou partii letošního finále play-off krajské ligy, když si v náhradním domovském azylu ve Frýdku-Místku poradili s Orlovou 4:1 a srovnali tak stav finálové série, která pokračuje opět v Polárce již v sobotu od 17 hodin.

Ve čtvrtečním utkání byli ústředními postavami oba muži v maskách. Studénecký Baldík i Urbánek z Orlové totiž na dlouho zavřeli své klece. S bezbrankovým stavem se poprvé hnulo až v polovině zápasu, ve které poslal Studénku do vedení Čáň.

Studénečtí podali oproti úvodnímu finálovému duelu daleko lepší výkon. „Museli jsme něco změnit, protože jsme v prvním zápase hráli špatně. Nechci to moc rozebírat, ale prostě jsme trošku změnili styl hry a přineslo nám to ovoce,“ pochvaloval si trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým rozhodl o osudu druhého finále zkraje třetího dějství.

Nejprve se ve 43. minutě trefil znovu Čáň, na kterého navázal v další minutě přesným zásahem Miroslav Pokorný mladší, jenž zvyšoval již na 3:0. Spolehlivý Baldík pak přišel o čisté konto až v 55. minutě, kdy ho překonal Rosůlek. Orli to pak ještě v závěru zkoušeli při hře bez brankáře, ale v poslední vteřině ještě přidal definitivní štempl na vítězství Studénky gólem do prázdné branky Štěpják, jenž si předtím v průběhu utkání několikrát vylámal zuby na Urbánkovi.

„Měli jsme spoustu šancí, ale oba gólmani chytali velmi dobře. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale nakonec to byl z naší strany povedený zápas. Kulisa byla taky perfektní a konečně jsme zlomili prokletí Polárky, kde jsme vyhráli poprvé v sezoně,“ oddechl si trenér studéneckých hokejistů.

Finále, které se hraje na tři vítězná utkání, pokračuje již zítra znovu v Polárce. Třetí díl finále se měl hrát původně v Orlové, ale tam se o víkendu koná žákovské mistrovství ČR v krasobruslení, takže došlo ke změně pořadatelství u třetího a čtvrtého utkání, které je na programu v pondělí od 18 hodin v Orlové.

Zbylý program série: v sobotu 10. března od 17 hodin ve Frýdku-Místku, v pondělí 12. března od 18 hodin v Orlové a případně ve středu 14. března od 18 hodin v Orlové. 


 

 PLAY-OFF 2018

 čtvrtfinále

 

   semifinále

 

                    finále

 

 

14.2.

17.2.

21.2.

                   

 

Orlová

7:1

6:3  x                    

 

H.Benešov

                   

 

           

24.2.

28.2.

3.3.

         

 

Bohumín

6:1

 5:2  x  

Orlová

 1:0sn  2:3 4:3sn    

6.3.

8.3.

10.3.

12.3.

14.3.

F.Místek "B"

 

Krnov

 

Orlová

 5:1  1:4  2:6    
                   

Studénka

Studénka

 5:3

  
   5:6

 

6:5 sn  

Bohumín

 3:9  4:6  x              

Č. Těšín

 

Studénka

             
                               

Poruba "B"

 

0:3

 

 5:3  3:5                        

Krnov

                       


Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.

AKTUALITY

20.5.2020

Výroční členská schůze HC Studénka se uskuteční ve čtvrtek 4. 6. 2020 od 18:00 hodin v klubovně na zimním stadionu.
Informace zde


18. 5. 2020
LETNÍ PŘÍPRAVA 2020  

Informace pro PŘÍPRAVKU zde
Informace pro MŽ+SŽ zde


 8. 5. 2020  
UVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ V OBLASTI SPORTU K 11. 5. 2020

Česká unie sportu zveřejnila výklad usnesení vlády České republiky č. 490 a 493, platných od 11. května 2020 rovněž pro oblast tělovýchovy a sportu. Shrnuje základní pravidla pro organizovanou sportovní činnost, provozovanou na amatérské i profesionální úrovni. Bližší i
nformace zde


#HokejDoma:
Trénuj jako hráči NHL


CORE:
 
https://youtu.be/99prmO3D1aw

Driblink: 

https://youtu.be/8SO2EJjvb78

Síla dolních končetin:
 https://youtu.be/LYL9JdnOrEI

Obratnost s tenisáky
https://youtu.be/9oMCHzWI-a4


          

 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz