Druholigový aktiv, který se konal 1. června, řešil optimální herní systém pro ročník 2018/2019, kterého se bude účastnit celkem 28 týmů. Nový systém by měl výrazně napomoci zatraktivnění soutěže, nicméně navržené změny ještě musí potvrdit hokejový svaz.

Bohužel druhou ligu si hokejisté Studénky nezahrají. Vzhledem k přetrvávajícím problémům kolem stavu zimního stadionu, kdy nejsou ještě upřesněny zahajovací práce rekonstrukce  střechy a výstavby nové strojovny chladícího zařízení (mluví se o začátku v měsíci srpnu tohoto roku, pozn. red.) se vedení Výkonného výboru HC Studénka rozhodlo na svém mimořádném zasedání dne 11. 5. 2018 přenechat práva účasti v soutěži 2. liga ČR týmu HC Orlová. Studénečtí hokejisté tak budou nadále v sezóně 2018/2019 opět startovat v Krajské hokejové lize.

Novinkou je vznik čtvrté skupiny, díky čemuž dojde k rovnoměrnému rozdělení týmů vždy po sedmi v jedné skupině. V rámci jedné skupiny mají týmy hrát čtyřkolově, tedy 28 utkání. Aby byl zajištěný dostatečný počet zápasů, další dvě kola se odehrají mezi skupinami, což přidá dalších 14 bitev. Východ bude hrát s Jihem, Střed se Západem. Celkem se tak v základní části odehraje 38 zápasů.

Stejné dvojice skupin potom bude mít rovněž společné playoff, do kterého postoupí vždy nejlepší čtyřka z každé skupiny. Východní skupina zůstává téměř beze změn. Jen Porubu, která postoupila do WSM Ligy, střídá tým z Orlové.

Nový ročník druhé ligy 2018/2019 by měl vypuknout už ve středu 12. září, tedy o dva dny dřív než elitní tuzemská soutěž. Nový návrh systému soutěže si na aktivu odsouhlasily samotné kluby, nyní ho musí posvětit Český svaz ledního hokeje, který má při finální podobě klíčové slovo. Oficiální stanovisko by mohlo být známo už v nejbližších dnech.

Rozdělení do skupin:

Západ: HC Děčín, HC Řisuty, HC Kobra Praha, HC Baník Sokolov, SHC Klatovy, HC Draci Bílina, Mostečtí Lvi

Střed: HC RODOS Dvůr Králové, HC Vlci Jablonec nad Nisou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Letci Letňany, HC Vrchlabí, HC Trutnov

Jih: HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, IHC Písek, HC Lední medvědi Pelhřimov, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2005, HC David Servis České Budějovice

Východ: Draci Šumperk, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC TATRA Kopřivnice, HK Ďáblové Nový Jičín, HC Orli Orlová, HC Slezan Opava, SHK Hodonín.

Dále čtěte: Čtyři skupiny i nový systém bojů o WSM Ligu. Změní druhá liga kabát, více ZDE

Mladší a starší žáci v neděli 20.1. v Novém Jičíně NEHRAJÍ!!!!

HRÁČI, RODIČE, TRENÉŘI POZOR!!!! Oba zápasy byly zrušené z důvodu poruchy chladicího zařízení na ZS v Novém Jičíně. Náhradní termín bude upřesněn.

Změny termínů utkání
A mužstva:

Utkání 25. kola HK Nový Jičín "B" - HC Studénka se odehraje v sobotu 9.2.2019 netradičně už v 10.15 hodin na ZS v Novém Jičíně.

Utkání 26. kola HC Rožnov p. R. - HC Studénka se odehraje v sobotu 16.2.2019 v 19.30 hodin (původně 17.00 hod.) na ZS v Rožnově p. R.

PROGRAM ZÁPASŮ

Muži | středa 16.1. | 18:00
TJ HORNÍ BENEŠOV

Mladší žáci | neděle 20.1. | 9:00