V minulé sezoně si i bez vlastního stadionu došli pro titul v Krajské lize, ale druholigové boje se jich v novém ročníku týkat nebudou. Hokejisté Studénky budou nadále součástí Krajské ligy, kterou opustily celky Orlové, která právě od Studénky dostala druholigovou licenci, a B týmu Poruby, který po roce ukončil svou činnost. Nováčkem je pak znovuzrozená Karviná.

Vedení hokejového klubu ze Studénky už dříve avizovalo, že možnost postupu nebyla využita, kromě finanční stránky, především z důvodu přetrvávající problémové situace okolo zimního stadionu.

Základní část nabídne tříkolový systém každý s každým a poté bude pro nejlepších osm týmů následovat play-off. Letošní sezona se rozjede již tento víkend, ale duel Studenky a B týmu Frýdku-Místku byl odložen. Rezerva Nového Jičína má pak v 1. kole volný los a do sezony tak vstoupí až ve sváteční pátek 28. září, kdy doma přivítá Rožnov pod Radhoštěm.

„Bohužel jsme pořád bez zimáku. Mám trošku obavy z motivace kluků, protože vloni jsme měli alespoň nějakou vidinu, že se v této sezoně už dočkáme, ale pořád nic oficiálně nevíme. Pořád jsou okolo toho jenom nějaké nejasné zprávy a nikdo se nám nemůže divit, že začínáme být naštvaní. Chtělo by to opravdu už začít konat a ne jenom mluvit,“ pokrčil rameny trenér studéneckých hokejistů Miroslav Pokorný, jenž doufá v lepší zítřky. „Ale věřit tomu budu až uvidíme prvního dělníka na střeše nebo na stadionu. Snad se má začít zkraje příštího roku, tak uvidíme,“ pokračoval dále kouč obhájců titulu.

Tým kapitána Marka Tomáška tak zažil i v letošní přípravě kočovné cestování po okolních zimních stadionech. „Trénovali jsme, kde se dalo. Ve Frýdku-Místku, Ostravě, Kopřivnici ale i v Bohumíně. Jsme na to zvyklí z loňska, ale zvykat si na to rozhodně nechceme,“ zdůraznil šéf studénecké střídačky.

Pokrok oproti loňskému cestování však ve Studénce udělali, když mají nově zázemí na svém stadionu. „Veškeré materiální vybavení včetně výstrojí máme ve Studénce a kustodi, kterým patří velký dík, hráčům výstroje pravidelně suší a chystají. Vloni si kluci museli sušit věci po garážích a to opravdu nebylo ideální,“ přiznal Pokorný. Zklamání z nevyužitého postupu do 2. ligy ve Studénce ještě nevyprchalo. „Vítězství jsme si patřičně užili a také oslavili. Ve složitých podmínkách bez vlastního zimáku se nám totiž povedlo opravdu něco mimořádného. Pokud bychom měli zimák k dispozici, tak bychom si na druhou ligu troufli. Věřím, že by se nám podařilo sehnat sponzory a samozřejmě, že bychom museli posílit. Když už jsme ale věděli, že zimák nebude, tak bylo jasné, že do druhé ligy nemůžeme,“ uvědomoval si trenér Studénky.

POKORNÝ: VĚŘÍM, ŽE JSME JEŠTĚ SILNĚJŠÍ

Hokejisté Studénky vstoupí do nové sezony se stejnou brankářskou dvojicí Baldík, Smetana. K dispozici je pak nově na střídavý start ještě Vojkůvka a v záloze pak zůstává Horyl. Z obranné linie pak odešel Ondřej Bolek do Karviné a gólový forvard Martin Štěpják zamířil do Českého Těšína.

Zkušenou posilou do obrany je pak David Vajda, jenž dříve nastupoval za Porubu, a který naposledy působil v Horním Benešově. Do kádru Studénky se pak vrátil útočník Ondřej Tatarčík a novicem je pak další forvard Pavel Linduška, jenž naposledy hrával za Kopřivnici v sezoně, ve které slavila postup do 2. ligy. Činnost pak obnovil i Poláček. Na střídavé starty z Kopřivnice pak bude mít Studénka k dispozici i trio Jan Korec, Matěj Mach a Ondřej Imrich. Na marodce pak momentálně zůstává obránce Pelikán. „Myslím si, že kádr máme ještě silnější než vloni. Každý se na nás bude chtít jako na obhájce vytáhnout, ale věřím, že jsme dobře připravení. Samozřejmě v rámci našich možností. I přesto, že zase odehrajeme všechno venku, tak chceme v play-off dojít co nejdál,“ nahlédl Pokorný směrem k blížícímu se ročníku 2018/2019. Studénka v posledním přípravném utkání porazila béčko Nového Jičína 6:1.

Novou sezonu zahájí Studénka až ve sváteční pátek 28. září od 16 hodin, kdy v Bohumíně vyzve Český Těšín a v neděli 30. září se pak od 17 hodin představí na ledě Horního Benešova. „V drtivé většině případů budeme hrát na ledě svých soupeřů. Občas si pak budeme vybírat některé zápasy, které sehrajeme na nějakém okolním zimáku, kde budeme vedeni jako domácí tým,“ vysvětloval kouč Studénky, jenž by si přál, aby příznivci Studénky cestovali za svým týmem i v následující sezoně.

„Byli bychom moc rádi, kdyby za náma fanoušci opět jezdili. Budeme se jim snažit dělat radost i v tomto pro nás nelehkém období. Stále věřím tomu, že se zimák ve Studénce jednou začne opravovat a věřím, že pak bude velký boom a euforie. Se zimákem bychom pak mohli směle zaútočit na druhou ligu,“ slíbil závěrem Miroslav Pokorný s tím, že s týmem a s vedením klubu bude dělat všechno pro to, aby se diváci ve Studénce opět dočkali kvalitního hokeje na tamním zimním stadionu.

Složení Krajské hokejové ligy v sezoně 2018/2019:

1. TJ Horní Benešov
2. HC Studénka
3. HC Wolves Český Těšín
4. HC Frýdek-Místek B
5. HC Bospor Bohumín
6. HK Nový Jičín B
7. SK Karviná
8. HC Rožnov pod Radhoštěm
9. HK Krnov

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-studenky-jdou-do-boje-obhajce-je-vsak-stale-bez-stadionu-20180920.html

VÝSLEDKY ZÁPASŮ

13/10/2018
Studénka poprvé padla a z Krnova se vrací s prázdnou Fotogalerie ze zápasu ZDE
6.kolo KLM:
HK Krnov HC Studénka 5:3
(2:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kosina (Polok), 13. Mosler (Polok), 25. Vlašánek (Tošenovjan), 33. Vlašánek (Galvas, Michálek), 52. Vysloužil – 4. Tomášek (Martinčík, Sluštík), 18. Linduška (Tomášek), 33. Tomášek (Lyčka, Tatarčík).

13/10/2018
6. kolo LMŽ+LSŽ:
HC Studénka
HC Vítkovice Ridera 5:4
Branky: 3 Brovják, 2 Man

HC Bospor Bohumín -
HC Vítkovice Ridera 0:13

TRÉNINKY

/aktualizováno 15.10.2018/

den

datum

čas