Divočina na závěr roku v Ostravě. Letošní rekord v Krajské lize mužů v počtu vstřelených branek! Střelci se činili, brankáři neměli svůj den

Neuvěřitelných 18 branek padlo v utkání 17. kola krajské hokejové ligy mezi Studénkou a Rožnovem. Studénka zvládla poslední letošní zápas, když v "domácím" střetnutí, které se odehrálo mimořádně v OSTRAVAR aréně potvrdila roli favorita a zvítězila vysoko 12:6. Studénečtí hokejisté vedli od 13. minuty už 4:0 a zdálo se, že je hotovo. Jenže.... Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. O osudu střetnutí rozhodla až poslední perioda, ve které se podařilo vstřelit do sítě soupeře hned šest přesných gólových úderů. Hatrrick v zápase zaznamenal Honza Sluštík a ve 47. minutě mohl sbírat z ledu čepice. Pokorného svěřenci tak nakonec poslední duel v letošním zápase zvládli a končí i přes celosezónní opětovní venkovní azyl na výborné druhé příčce se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Kofolu.

Nyní čekají všechny aktéry krajské hokejové ligy čtrnáctidenní pauza, na plné obrátky se rozjede soutěž až po novém roce, přesněji v sobotu 5. ledna 2019. Poslední třetinu základní části načne Studénka ve Frýdku-Místku, v hale Polárka. Zápas 18. kola HC Frýdek-Místek B - HC Studénka startuje v 17 hodin.

17. kolo KLM, 22.12.2018, 17:00, ZS OSTRAVAR Aréna

HC Studénka – HC Rožnov pod Radhoštěm 12:6  (5:3, 1:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 1Martinčík, 1. Pokorný (Slovák, Baldik), 3. Tomášek (Sochorek, Martinčík), 13. Sluštík, 20. Novák (Linduška), 34. Sochorek (Pokorný), 41. Pokorný (Novák, Linduška), 46. Sluštík (Pokorný), 47. Sluštík, 54. Slovák (Lyčka, Linduška), 57. Slovák, 59. Štěpják (Orszulik, Čáň) – 15. Kroupa (Vyvíjal, Švrček), 17. Kroupa (Vyvíjal), 19. Vyvíjal (Kroupa), 29. Cvečka (Krejčí), 35. Fojtů (Fojtík, Vašíček), 48. Prycl (Kunčický).

Vyloučení: 5:8  Využití: 1:1 V oslabení: 1:1 Střely na branku: 34:27 Rozhodčí: Novák – Opravil, Tkáč.  Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 9:5, 9:6, 12:6.

Studénka: Baldik (23. 26., 27. 60. Smetana) – Lyčka, Jedlička, Tatarčík, Novák, Holanik, Janečka – Martinčík, M. Tomášek ("C"), Sochorek – Linduška, Pokorný ("A"), Slovák – Čáň, Štěpják, Sluštík ("A") – R. Tomášek, Orszulik, R. Gola. Trenér: M. Pokorný st.

Rožnov p. R.: Mizera – Bambuch ("A"), Vašíček, Švrček, Mynarčík, Holý ("C") –  Kunčický ("A"), Fojtů, Prycl, F. Fojtík, Vavřík, Kroupa, Skopal, Cvečka, Vyvíjal, Krejčí. Trenér: R. Fojtík.

Ohlas po utkání: M. Pokorný st., trenér HC Studénka:
Bylo to utkání, které se hrálo bez obran a odpovídá tomu i počet vstřelených branek na obou stranách. My jsme do utkání vstoupili velmi dobře, ale tak jak bývá našim pravidlem, místo toho abychom se při vedení 4:0 v půlce první třetiny uklidnili a proměnili zápas v exhibici, tak si svým laxním přístupem způsobíme problémy a zápas zbytečně zdramatizujeme. Po druhé třetině jsem musel zredukovat sestavu a bylo to znát, zařadili jsme vyšší rychlostní stupeň a soupeř s tím měl evidentně víc problémů a začali jsme se více prosazovat, přišly i krásné branky. Když to zhodnotím objektivně, tak mělo utkání tří pasáže, kdy v první třetině do dvanácté minuty patřilo nám, pak iniciativu přebral Rožnov a celou druhou třetinu byl lepším mužstvem a pak jsme si ve třetí třetině vzali zápas zpátky a diktovali jsme tempo zase my. Dokázali jsme býti ve dvou třetinách zápasu lepšími a hokejovějšími a to rozhodlo o našem vítězství. Děkuji divákům za kulisu, kterou nám během zápasu vytvořili, vnímali jsme jejich podporu a byli jsme velmi příjemně překvapeni kolik jich našlo cestu do Ostravar arény a to s jedním úmyslem, aby podpořili svůj tým. Moc jim tímto i za hráče děkuji a velmi si toho vážíme.