Ve 20. kole krajské hokejové ligy hokejisté Studénky v souboji o druhou průběžnou příčku zvítězili a rozstříleli českotěšínské Vlky, kteří se pyšnili před tímto duelem šesti výhrami v řadě. Tato série byla ukončena v Bohumíně. Studénka dala zapomenout na předchozí nevydařené utkání ve Frýdku-Místku a po výborném výkonu zejména ve druhé části, ve které svému soupeři během jedenácti minut nasázela kanára, zvítězila vysoko 8:2 a nadále drží v bohumínském azylu "domácí" neporazitelnost, navíc se bodově dotáhla na vedoucí Krnov, který překvapivě doma podlehl Bohumínu vysoko 3:8. Tabulka Moravskoslezské krajské ligy mužů je nesmírně vyrovnaná, bodový rozdíl mezi prvním až čtvrtým místem jsou pouhé dva body!

Další zápas se odehraje ve středu 16. 1. 2019. Studénka zajíždí na led do Horní Benešova. Utkání startuje v 18 hodin.

20. kolo KLM, 12.1. 2019, 17:30, ZS Bospor Bohumín

HC Studénka – HC Wolves Český Těšín 8:2 (1:1, 6:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Sochorek (Slovák), 28. Linduška (Novák), 31. Štěpják (Sluštík), 33. Orszulik (Sluštík, Novák), 34. M. Tomášek (Sochorek), 35. Orszulik (Linduška), 39. Štěpják (Holanik), 55. R. Gola (Lyčka, Slovák) – 7. Voznica (Malyjurek), 60. Voznica (Foltyn, Altera).

Vyloučení: 5:6  Využití: 1:0  Střely na branku: 35:29  Rozhodčí: Pelc – Blaževič, Trčka.  Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2.

Studénka:
Smetana (Baldik) – Lyčka, Jedlička, Sluštík ("A"), Novák, Tatarčík, Holanik – Slovák, M. Tomášek ("C"), Sochorek Orszulik, Pokorný ("A"), Linduška – Martinčík, Čáň, Štěpják – R. Gola. Trenér: M. Pokorný st.

Český Těšín: Pavlíček (34. Gabler)
– V. Patrman, Široký, Křibík, Ščurek – Foltyn, Voznica, Malyjurek – Altera ("A"), Malíř ("A"), Pniok Smuž ("C"), S. Patrman, Stružík. Trenér: J. Bariš.

Reportáž

Do domácí sestavy se od úvodních minut mezi tři tyče postavil Smetana a prezentoval se velmi dobrým a spolehlivým výkonem. Od úvodních minut Studénka udávala tempo hry. Soupeře zatlačila před jeho branku a gólmana Pavlíčka zasypala sprškou střel. V koncovce však chyběl větší důraz i přesnost. Za střeleckou nemohoucnost přišel zákonitě trest na druhé straně. V signalizované výhodě otevřel účet zápasu v sedmé minutě Jakub Voznica 0:1. Zaslouženého vyrovnání se hráči v bílých dresech dočkali v minutě třinácté, autorem branky byl Jan Sochorek – 1:1.

Rozhodla druhá třetina, Studénka nasázela Vlkům šest branek během jedenácti minut

O osudu střetnutí rozhodla druhá perioda. Tu odehrála Studénka fantasticky. Ještě předtím je nutno ale zmínit, že Vlci v úvodu druhé dvacetiminutovky promrhali možnost dvou početních výhod. Gólově žně načal ve 28. minutě po povedené individuální Pavel Linduška, který si udělal z obrany den otevřených dveří, nabruslil si mezi kruhy, objel českotěšínskou branku a poté pohotově zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře, páradní gólový moment – 2:1. O tři minuty později to bylo rozdílem dvou branek, na tvrdou střelu Martina Štěpjáka, který se vrátil zpět do Studénky z hostování právě z Českého Těšína, byl jeho bývalý kamarád Pavlíček krátký – 3:1. Dobře hrající vagón ze Studénky o minutu později udeřil počtvrté, střelu Petra Orszulika dokázal ještě hostující brankář vyrazit před sebe, ale na dorážku stejného hráče už nestačil zareagovat – 4:1. Gólovým hodům ve druhém dějství však ještě nebyl konec. S chutí hrající studénečtí hokejisté přidali pátou branku, na rozdíl čtyř branek navýšil vedení kapitán Marek Tomášek a vyhnal tak strážce českotěšínské svatyně na střídačku – 5:1. Jeho místo tak zaujal od čtyřiatřicáté minuty kolega Gabler. Ten ale kapituloval hned z další gólové akce, když si střelu Petra Orszulika srazil neštastně mezi tři tyče – 6:1. Bohatý gólový účet druhé dvacetiminutovky uzavřel svým druhým gólem v zápase ve 39. minutě Martin Štěpják – 7:1.

Poslední část se odehrála v poklidném tempu, o vítězi bylo rozhodnuto

Poslední dějství se dohrávalo již v poklidném tempu, utkání bylo prakticky rozhodnuto. Přesto se diváci dočkali dvou branek, a to po jedné na každé straně. V 53. minutě dostali Vlci výhodu trestného střílení, když Novák musel tahat za záchrannou brzdu a svého protihráče zahákoval, ale Ondřej Pniok svůj nájezd neproměnil, nemyslel to sice zle, chtěl zkusit trefit mezeru mezi Smetanovými betony, ale z tohotu duelu vyšel vítězně studénecký strážce. Nejlépe střílející tým soutěže pět minut před záverečnou sirénou se dokázal prosadit z přesilovky, když odraženou střelu od levé tyče dorazil pohotově do sítě Robin Gola – 8:1. Jestliže gólový účet večera otevřel v signalizované výhodě Jakub Voznica, tak stejný hráč byl také u druhé branky Českého Těšína, když 51 sekund před záverečnou sirénou opět v signalizované výhodě překonal domácího brankáře podruhé a kosmeticky už jen upravil skóre zápasu, ve kterém Studénka porazila Vlky vysoko 8:2.

Hodnocení utkání M. Pokorný st., trenér HC Studénka:
Přesně takové utkání jsme potřebovali, měli jsme kvalitního soupeře, bylo cítit že hrajeme o umístění v tabulce a byla to výborná příprava pro blížící se zápasy play-off. Po dvou soupeřích s Rožnovem a Frýdkem-Místkem přišel zápas, který jsme chtěli odehrát lépe než ty proti již zmiňovaným soupeřům a myslím si, že se nám to povedlo. Byli jsme na utkání dobře připraveni, chtěli jsme hodně bruslit a vytvářet si tlak a vycházeli jsme ze zajištěné obrany a vše co jsme si řekli nám vyšlo. Zápas měl zřejmě svou rozhodující pasáž ve druhé třetině kde padly rozhodující branky. Nasadil jsem všechny hráče, které mám k dispozici až na dva kde s jednou absencí bylo počítáno a u druhého nastaly komplikace z vyšší moci (sněhová kalamita). Byl jsem spokojen s přístupem celého mužstva a svůj velký díl na tom má i bezchybný Lukáš Smetana v brance.