Ve vloženém středečním 21. kole krajské hokejové ligy si hokejisté Studénky v Horním Benešově otevřeli střelnici. Po první rozkouskované části s řadou vyloučených hráčů na obou stranách to na výrazné vítězství nevypadalo, oba celky odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Studénka v dalším dějství ale přidala na plyn a po zbytek utkání jasně na hornobenešovském ledu dominovala a díky vysokému vítězství se vyhoupla do čela soutěže díky lepšímu skóre před druhým Krnovem, který dnes taky nezaváhal a zvítězil na ledě Frýdku-Místku.

O nadcházejícím víkendu má Studénka volný los. Další zápas tak odehraje až 26.1.2019 od 17 hodin na ledě Karviné.

21. kolo KLM, 16.1. 2019, 18:00, ZS Horní Benešov

TJ Horní Benešov – HC Studénka 3:10 (2:2, 0:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 3. Hlista (Pělucha), 14. Zigmund (Suchý, Bendík), 49. Zigmund z tr. stř. –  6. Čáň (Štěpják, Martinčík), 7. Pokorný (Sluštík), 26. Čáň (Novák, Štěpják), 29. Čáň (Štěpják, R. Tomášek), 32. M. Tomášek, 42. Orszulik (Pokorný, Sluštík), 43. Štěpják (Slovák), 44. Orszulik (Sluštík, Novák), 45. Slovák (M. Tomášek), 56. Martinčík (Čáň).

Vyloučení: 9:8  Využití: 2:3  Střely na branku: 25:33  Rozhodčí: Pelc – Kopečný, Binar.  Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:9, 3:9, 3:10.

Horní Benešov:
Lamla (44. Drnda) – Hejhal ("A"), Fraš ("C"), Bendík, Pělucha, Podzimný – Hlista, Krupa, Harabiš, Kovalovský, Zigmund, Kret, Suchý, Čermák, Vaněk, Pražák. Trenér: M. Mičola.

Studénka: Smetana (Velička) – Lyčka, Jedlička, Novák, Janečka, Imrich, R. Tomášek –  Slovák, M. Tomášek ("C"), R. Gola – Sluštík ("A"), Pokorný ("A"), Orszulik Štěpják, Martinčík, Čáň – Korec. Trenér: M. Pokorný st.

Hodnocení utkání M. Pokorný st., trenér HC Studénka:
V zápase se nám nepovedla první třetina, ve které jsme se nemohli dostat do tempa a přistoupili jsme na hru, která naopak vyhovovala soupeři. Tato fáze zápasu byla hodně rozkouskovaná a hned v úvodu jsme dostali několik dvouminutových trestů a v oslabení jsme inkasovali první branku. Dokázali jsme na ní odpovědět, a taktéž jsme proměnili soupeřem nabídnuté přesilové hry. Nicméně se mi hra v první třetině nelíbila a nemohli jsme v tomto trendu dále pokračovat. Proto přišly změny v sestavě a na druhou třetinu jsme nastoupili s větším soustředěním, daleko více jsme zpřesnili hru  a hráli jsme to co jsme potřebovali. Věděli jsme co bude na soupeře platit. Brzy se projevila tato skutečnost i na skóre a přineslo nám to klid na hokejky. Poté jsme si to už jen hlídali a dokráčeli si pro tři body. Když zabereme a zařadíme vyšší rychlostní stupeň a dodržujeme to co si řekneme, tak se na to dá celkem koukat a je k vidění i spousta krásných akcí.