Hokejisté Studénky vyjeli ke svému dalšímu zápasu na led  k vedoucímu týmu soutěže do Krnova, kde se chtěli pokusit ve šlágru 24. kola o zisk tří bodů. Ve vyrovnaném zápase jej však čekala v krnovské Krystal aréně třetí prohra v základní části, a tak ani na třetí pokus zisk bodů z Krnova nevyšel. Navíc poprvé v sezóně Studénka prohrála dva zápasy v řadě. O jediný gólový úspěch se postaral v 10. minutě Martin Štěpják.

Po sobotním zápase v Krnově se klub HC Studénka rozhodl poprvé v sezóně využít svého práva a vetovat rozhodčího, konkrétně Rudolfa Klapetka

Bohužel největší slabinou tohoto utkání byl muž v pruhovaném - hlavní sudí Klapetek. Tento referent správy dopravy a pozemních komunikací z Opavy předváděl spekulativní rozhodnutí již v průběhu celé sezony, kdy odřídil  hokejistům Studénky tři zápasy (v Českém Těšíně, v Bohumíně proti Hornímu Benešovu a dnešní zápas v Krnově). Svou nejistotu, arogantní chování vůči hráčům a členům realizačního týmu a zejména spornými verdikty ve svých rozhodnutích na obě strany potvrdil i v dnešním zápase, proto se HC Studénka rozhodla tohoto muže vetovat do konce tohoto soutěžního ročníku. Kontroverzní rozhodčí Klapetek je z tohoto hlediska nebezpečný pro celou krajskou hokejovou ligu, a proto by měl být vyřazen z listiny rozhodčích pro tuto soutěž. Upozorňujeme, že není našim zvykem si stěžovat na výkony rozhodčích. K této vetaci na výše uvedeného rozhodčího náš klub sahá vůbec poprvé.

Další zápas čeká hokejisty Studénky v sobotu 9. února. Třetí letošní derby s béčkem Nového Jičína startuje netradičně již v 10.15 hodin na ZS v Novém Jičíně.

24. kolo KLM, 2.2. 2019, 17:00, ZS Krystal Krnov

HK Krnov – HC Studénka 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Dohnal (Ševčík, Tošenovjan), 48. Galvas (Vlašánek, Kostovský), 55. Galvas (Tošenovjan) –  10. Štěpják (Janečka, Pokorný).

Vyloučení: 5:10, navíc Novák (Studénka) 10 minut za NESP  Využití: 1:0  Střely na branku: 29:27  Rozhodčí: Klapetek – Kopečný, Blaževič.  Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Krnov:
Mužík (Kolbert) – Hon, Vysloužil, Tichý, Dohnal, Mosler, Galvas ("A"), Ševčík – Michálek ("C"), Havlíček, Kosina, Polok ("A"), Svoboda, Tošenovjan, Kubík, Vlašánek, Kostovský, Weiss. Hrající trenér: D. Galvas.

Studénka: Baldik (Smetana) – Lyčka, Jedlička, Novák, Janečka, Tatarčík, R. Tomášek – Slovák, M. Tomášek ("C"), Linduška  Sluštík ("A"), Pokorný ("A"), Štěpják – Martinčík, Čáň, Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

Hodnocení utkání M. Pokorný st., trenér HC Studénka:
Zápas jsme rozehráli dobře šli jsme do vedení a dobře jsme bránili střední pásmo. Do branky se po zranění vrátil Honza Baldík a chytal s jistotou a klidem. Rozhodující pasáží zápasu byla prostřední třetina, kdy jsme chtěli soupeři odskočit golově a potom si to pohlídat. Vytvořili jsme si i několik brankových příležitostí, ale ani jednu jsme nedokázali zužitkovat. Poté přišel před koncem druhé třetiny trest z hokejek domácích, kdy se jim povedlo se štěstím vyrovnat. Ve třetí třetině to byla vyčkávaná, kdo z koho a čekání na chybu, tu jsme bohužel udělali my a nabídli jsme soupeři přesilovku, ve které se jim povedlo vstřelit branku. Měli jsme potom ještě dost času na srovnání, ale nebylo nám souzeno a nemohli jsme se pořádně soustředit na dohrání zápasu, poněvadž nás dráždil svými pochybnými výroky hlavní sudí pan Klapetek. Nemáme zapotřebí si stěžovat že nás Krnov porazil, prohru akceptujeme, ale arogantní a urážlivé chování sudího nechceme přehlédnout a sáhneme k opatřením, které nám umožňuje soutěžní řad a budeme žádat pozastavení sportovní činnosti již zmíněného arbitra. Všichni zainteresovaní víme, že rozhodčí berou za své učinkování honorář, nebudeme si proto nalhávat, že to dělají zadarmo, tak to může říct většina hráčů. Takže když dostávají odměnu za řízení zápasu, tak ať nesou i důsledky a peníze dostanou za dobře odvedenou práci a ne za paskvil.