Uff, to byly nervy! Studénka tekla už o tři branky, nakonec v Rožnově pod Radhoštěm zvítězila po dramatickém průběhu 4:3 a po pozdním večerním utkání, který měl začátek netradičně až v 19.30 hodin, veze domů tři body!

Reportáž

Velmi špatný vstup do zápasu a střídání brankářů

Úvod střetnutí patřil jednoznačně valachům, kteří měli raketový vstup do utkání, byli aktivnějším týmem na ledě a zaslouženě otevřeli gólový účet zápasu. Již ve 4. minutě překonal poprvé Baldíka po pěkné utočné kombinaci Michael Vavřík  1:0. O minutu později šli rožnovští hokejisté do dvoubrankového vedení zásluhou Viléma Zdeňka 2:0. Do tříbrankového trháku utekl Rožnov v sedmé minutě, kdy Filip Vyvíjal mířil přesně mezi tři tyče a studénecký brankář opustil své pracoviště a zamířil na střídačku – 3:0. Místo něj přišel do svatyně Smetana, který se v kase dlouho nezdržel. Po drobném zranění si musel ve 12. minutě píchnout propustku, ale naštěstí se neukázalo zranění vážnějšího charakteru, a mezi tři tyče se mohl vrátit zpět od začátku druhé periody a zápas nakonec dochytat až do závěrečné sirény. Opařená Studénka, která tento vývoj utkání nemohla čekat ani v tom nejhorším snu, si začala vytvářet dobré příležitosti ke vstřelení branky až v polovině první dvacetiminutovky, proti byl ale domácí strážce, který pohotově kryl všechny střelecké pokusy hostujícího celku. Nakonec kapituloval v 15. minutě, když si nahození od Miroslava Pokorného ml. srazil mezi betony 3:1. Za zmínku stojí ještě v první třetině nebezpečné střely a rychlé protiútoky valachů, které ale do konce první sirény zůstaly nevyužity, respektive jej zneškodnil svými dobrými zákroky Lukáš Smetana, a jak se později ukázalo do konce zápasu už nekapituloval a měl 100% úspěšnost zásahů.

Rychlá kontaktní branka v úvodu druhé části Studénku nakopla

Studénce velmi pomohla rychlá kontaktní branka, když dokázala již po dvaceti vteřinách druhé dvacetiminutovky vstřelit rozdílovou branku. V čase 20:20 po pěkné kombinaci z poza branky přihrával Slovák na volného Marka Tomáška a ten trefil levou šibenici Mizerovy klece 3:2. Studénka po této brance hodně ožila, měla spousta gólových šancí, dokonce zvonily i tyčky rožnovské branky, ale černá guma za brankovou čáru nepřešla, a tak skóre se tedy již nezměnilo. Do kabin tak odcházela Studénka oproti strašidelné první části už jen s jednobrankovým mankem.

Studénka rozhodla o své výhře až v závěrečných minutách, vítěznou branku vstřelil nejvyšší muž na ledě

Do poslední třetiny vstupovali studénéčtí v pozměněné sestavě, trénér Pokorný udělal korektury, stáhnul hru na dvě lajny, což nakonec přineslo kýžené ovoce. Utkání se zlomilo až v závěrečných minutách. Čtyři minuty před vypršením základní hrací doby si mohli fanoušci Studénky zajásat potřetí gól. Po dobré střele Štěpjáka vyrazil Mizera puk před sebe, kde stál ve správný čas a na správném místě Miroslav Pokorný ml., a z dorážky vyrovnal svým druhým gólem v zápase na 3:3. Uběhlo pouhých dvanáct sekund a obrat v utkání byl dokonán! Čtvrtou a jak se později ukázalo tak i vítěznou branku vstřelil po další pěkné kombinaci David Čáň, celá akce začala ve středním pásmu, kdy Tatarčík nahrál Slovákovi, ten zatáhl puk do útočného pásma, zkušeně si počkal na najíždějícího nejvyššího muže na ledě a ex klimkovický "Big Ben" střelou pod vyrážečku překonal rožnovského brankáře počtvrté v zápase a rozhodl o importu všech bodů do Studénky – 3:4.  K vyrovnání se domácí již nezmohli, navíc se museli dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou bránit v oslabení. Studénka sice branku již nepřidala, ale to nemuselo Pokorného svěřence mrzet, jelikož si závěr zápasu zkušeně pohlídali a dotáhli tento těžký duel do vítězného konce. Nebylo to zdaleka poprvé v letošní sezóně, kdy Studénka nezměrnou bojovností otočila zápas, o to více to hřeje na srdíčku. Je to cenná výhra, a proto patří celému týmu velké díky za bojovnost a vydřené tři body před blížícím se playoff, které už klepe na dveře.

Čtvrtfinále odehraje Studénka v azylu v Bohumíně

Vzhledem k tomu, že Český Těšín dnes ztratil všechny body ve Frýdku, je zcela už jisté, že před posledním kolem obhájci titulu završí základní část na skvělé druhé příčce, což bylo tajným přáním, které se nakonec podařilo splnit a ve čtvrtfinále playoff krajské hokejové ligy narazí svěřenci trenéra Pokorného na sedmý tým tabulky z Horního Benešova.

Čtvrtfinále, které se hraje na dva vítězné zápasy, odehraje Studénka v bohumínském azylu, kde odehrála doposud pět "domácích" zápasů v základní části, ve kterých zůstala neporažena. První  čtvrtfinálové "domácí" utkání se odehraje na ZS v Bohumíně v sobotu 23. února v 17.30 hodin. Odvetný zápas je na programu ve středu 27. února v 18.00 hodin v Horním Benešově a případný třetí rozhodující zápas by se odehrál opět v Bohumíně, v sobotu 2. března v 17.30 hodin.

Před vyřazovací části Studénka musí ještě sehrát poslední utkání základní části, generálka před playoff se odehraje ve středu 20. února v Bohumíně. Utkání startuje v 18 hodin.

3. zápas 02.03.2019

26. kolo KLM, 16.2. 2019, 19:30, ZS Rožnov p. R.

HC Rožnov p. R. – HC Studénka 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky:  4. Vavřík (Prycl, Kunčický), 5. Zdeněk (Vašíček), 7. Vyvíjal (Švrček) – 15. Pokorný (Sluštík, Novák), 21. M. Tomášek (Slovák), 54. Pokorný (Štěpják, Janečka), 55. Čáň (Tatarčík, Slovák).

Vyloučení: 5:2, navíc Kunčický (Rožnov) 10 minut za NESP  Využití: 1:0  Střely na branku: 24:29  Rozhodčí: Libiger – Bártek, Krátký.  Průběh utkání: 3:0, 3:4.