Hokejistům Studénky generálka před playoff vyšla na jedničku. V posledním 27. kole základní části krajské hokejové ligy porazili v domovském azylu v Bohumíně, místní Bospor, který byl uveden oficiálně v zápise o utkání tentokrát jako hostující celek. Studénka porazila Ivanovou družinu i potřetí v této sezóně, tentokrát po výsledku 5:2 a udržela tak "domácí" neporazitelnost v Bospor aréně.

Reportáž

Oproti předchozímu duelu v Rožnově pod Radhoštěm, kdy Studénka nezachytila úvod zápasu, to bylo tentokrát jiné kafe. V rozmezí sedmnácti sekund vstřelili hráči v bílých dresech v rychlém sledu dvě branky. V čase 2:17 úvodní trefu zápasu obstaral Ondřej Tatarčík 1:0 a uběhlo zmiňovaných sedmnáct vteřin a hokejisté Studénky se mohli radovat ze druhé rychlé vstřelené branky, když mířil přesně do černého Petr Slovák 2:0.

Ve druhé části byli aktivnější a produktivnější hokejisté Bohumína, kteří nejdříve v úvodu 23. minuty snížili na rozdíl jediné branky, když na tečovanou střelu od Ondřeje Veselého nedokázal Baldik už zareagovat, a mohl tak jen zklamaně rozhodit rukama, tak jak to dělá pravidelně Jaromír Soukup na TV Barrandov 2:1. Vyrovnávací branky se Ivanovi svěřenci dočkali ve 38. minutě, když využili špatného střídání studéneckého celku a v přečíslení tři na jednoho se Jan Putniorz nemýlil 2:2. Když už se zdálo, že oba celky půjdou do kabin za nerozhodného stavu, tak sedmnáct sekund (zase ta sedmnáctka...) před druhou sirénu dorazil černou pryž před brankovým prostorem Šrámkovy klece Petr Slovák, který zaznamenal v tomto zápase druhou a hlavně důležitou trefu – 3:2.

V poslední dvacetiminutovce byla dominantní opět Studénka, která
se dokázala tak jako v první periodě opět dvakrát střelecky prosadit. Klid na studénecké hokejky vrátil ve 48. minutě odchovanec novojičínského hokeje Martin Štěpják – 4:2 a stejný hráč, který na začátku sezóny působil u Vlků v Českém Těšíně, ale před Vánocemi se vrátil  zpět do Studénky, přidal o šest minut později pátou branku a uzavřel tak gólový účet posledního mistrovského zápasu v základní části, ve kterém HC Studénka porazila i ve třetím vzájemné zápase bohumínský Bospor, tentokrát výsledkem 5:2 a dobře se naladila na blížící se play-off. To začne již o tomto víkendu, kdy parta kolem kapitána Marka Tomáška přivítá v prvním čtvrtfinále, které se hraje na dva vítězné zápasy, v sobotu 23. února 2019 tým z Horního Benešova. Utkání startuje na zimním stadionu v Bohumíně v 17.30 hodin.

27. kolo KLM, 20.2. 2019, 18:00, ZS Bospor Bohumín

HC Studénka – HC BOSPOR Bohumín  5:2  (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky:  3. Tatarčík (Martinčík), 3. Slovák (Jedlička), 40. Slovák (M. Tomášek), 48. Štěpják (Pokorný), 54. Štěpják (Sluštík, Novák) – 23. Veselý (Ivan, Ovčaří), 38. Putniorcz (Ovčaří).

Vyloučení: 2:4  Bez využití Střely na branku: 31:29  Rozhodčí: T. Janda – L. Janda, Moravec.  Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Studénka: Baldik – Lyčka, Jedlička, Janečka, Novák, Pelikán, R. Tomášek – Slovák, M. Tomášek ("C"), Čáň – Sluštík ("A"), Pokorný ("A"), Štěpják – Martinčík, Linduška, Tatarčík – R. Gola, Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

Bohumín: Šrámek (Pawlas)
– Javín ("A"), Ovčaří, Prokop ("A"), Dvořák – Ivan ("C"), Kostka, Putniorz, Sysala, Kovalski, Gelnar, Buba, Veselý. Trenér: hrající M. Ivan.