Hokejisté Studénky jsou v semifinále. Ve středeční čtvrtfinálové bitvě porazili Horní Benešov na jeho ledě 4:2 a po sobotní výhře 8:4 se obhájci titulu v nejkratším možném termínu radují z postupu do další fáze vyřazovacích bojů postupu mezi nejlepší čtyřku. V boji o finále si to rozdají s Vlky z Českého Těšína. Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz základní části Krnov, který se utká s Karvinou.

Stínem utkání v Horním Benešově je ztráta dvou zadáků. Matador Martin Holanik utrpěl vážné zranění. Po střetu s protihráčem má zlomenou klíční kost včetně prasknuté plíce, sezóna tak pro něj předčasně skončila. Martinovi přejeme
rychlé uzdravení a brzký návrat na led. A další Martin, tentokrát Novák, ten bude chybět minimálně do příštího zápasu z  disciplinárních důvodů.

TERMÍNY SEMIFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ S HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN:

První semifinálový zápas se odehraje v Bohumíně ve středu 6. března. Odvetný zápas pak v neděli 10. března v Českém Těšíně. Případný třetí rozhodující zápas se odehraje ve středu 13. března v Bohumíně. Všechny zápasy mají shodný začátek v 18.00 hodin

2. zápas Čtvrtfinále playof KLM, středa 27.2.2019, 18:00 hodin, ZS Horní Benešov

TJ Horní Benešov – HC Studénka 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)  konečný stav série 0:2

Branky a nahrávky: 31. Mlýnek (Kovalovský, Suchý), 50. Vaněk (Mlýnek) – 20. M. Tomášek (Slovák, Sochorek), 24. Orszulik (Linduška), 31. Novák (Sluštík, Štěpják), 38. Linduška.
Zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/hokej_region/horni-benesov-ve-studence-ctyrikrat-skoroval-presto-prohral-20190224.html

Vyloučení: 8:6, navíc Novák (Studénka) trest ve hře za nesportovní chování.  Bez využití  Střely na branku: 27:37   Rozhodčí: Libiger, Jeřábek – Majetný, Blaževič. Delegát: R. Janda.  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Horní Benešov: Drnda (Zeman) – Hejhal ("A"), Suchý ("C"), Harabiš, Bendík, Čermák ("A"), Pavelek, J. Pělucha, Podzimný – Hlista, Kret, Kovalovský – Zigmund, Vaněk – Pražák, Nardelli, Mlýnek.  Trenér: Mgr. M. Mičola.

Studénka: Baldik (Smetana) – Lyčka, Jedlička, Novák, R. Tomášek, Holanik, Tatarčík – Slovák, M. Tomášek ("C"), Sochorek – Sluštík ("A"), Pokorný ("A"), Štěpják – Orszulik, Čáň, Linduška – Martinčík, R. Gola. Trenér: M. Pokorný st.

Ohlasy po utkání, trenér Studénky M. Pokorný st.
Když zhodnotím tuto sérii zápasů s Horním Benešovem a porovnám je se zápasy v základní části, tak musím konstatovat, že nás soupeř ničím nepřekvapil a vše co jsme od jejich hry čekali nám taky předvedli. Máme jejich hru nastudovanou. V obou zápasech jsme se snažili hrát tak, abychom co nejméně chybovali v obraně, ale ne vždy nám to vycházelo. Hlavně v prvním zápase v Bohumíně sice padlo hodně branek, ale záměr s dobrým bráněním bez zbytečných chyb nám až tak nevycházel. Druhý zápas v Horním Benešově, už byl lepší a byl to základ pro naše vítězství. Soupeře jsme v obou zápasech play-off přehrávali v bruslení i kombinaci a nasazením jsme dali jasně najevo že chceme postoupit. Přenesli jsme se přes provokace domácích fandů, kdy to v jednu chvíli vypadalo, že nás napadnou i na střídačce. Jen nás velmi mrzí, že nám tímto stylem hry pravidelně zraňují hráče a nejsou za to trestáni. V jednom z novinových článků, který vyšel před středečním duelem jsem četl slova pana Mičoly, jak nám chtějí znepříjemnit a ztížit hru i případný postup do další části soutěže a vždy, když taková slova čtu, tak už dopředu vím co bude následovat a vím, že to bude spojeno s cirkusem na střídačce, spíláním rozhodčím a vulgaritami namířenými proti soupeřům a již zmiňovaným předváděným stylem hry. Asi by si měli sednout a udělat si hlubší analýzu svých úspěchů za poslední období a zvážit co jim tato strategie přinesla a kam je posunula výkonnostně.

Čtvrtfinále

2 HC Studénka
3 HC Wolves Český Těšín

21.3.2019
Vítězem krajské ligy mužů MS kraje 2018/2019 se stal celek HC Wolves Český Těšín, který ve finále play-off porazil tým HC Býci Karviná 3:0 na zápasy. Český Těšín má nyní právo zúčastnit se kvalifikace o 2. ligu. Blahopřejeme!

PROGRAM ZÁPASŮ

NENÍ ŽÁDNÉ

NADCHÁZEJÍCÍ UTKÁNÍ

Konec sezony 2018/2019

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se opět v nové sezoně 2019/2020 - již ve Studénce !

VÝSLEDKY ZÁPASŮ

1. SF | středa 6.3. | 18:00