V pondělí 24. června se konal v Ostravě aktiv klubů KLM. Na tomto aktivu se sešli zástupci devíti týmů, kteří jednali o tom, jak by měla soutěž vypadat v příštím roce. A bude vypadat velmi zajímavě. Novinkou číslo jedna  je počet týmů, od nové sezóny 2019/2020 bude v soutěži startovat 10 týmů, to je o jeden tým více. Po roce stráveném ve druhé lize se Orlová vrací zpět do krajského přeboru. Celá zpráva a prohlášení Orlové ZDE.

Kluby hlasováním schválily tříkolovou základní část soutěže s 27 zápasy a následné playoff, do které se probojuje osm nejlepších celků základní části. Stejně jako v uplynulé sezoně bude čtvrtfinále a semifinále sehráno na dvě vítězná utkání, samotné finále následně na tři vítězná utkání. Sezona bude zahájena prvním kolem v sobotu 21.9.2019, případné páté finálové utkání rozhodující o vítězi soutěže bude sehráno v neděli 22.3.2019.

Diskuse se následně rozproudila také nad výkony sudích v uplynulé sezoně a nad způsobem jejich nasazování do jednotlivých utkání. Kluby si odsouhlasily, stejně jakou v uplynulé sezoně, nasazování tři sudích (jeden hlavní, dva čároví) v rámci utkání základní části, v play off potom systém čtyř sudích (dva hlavní, dva čároví).

Novinkou číslo dvě pro nadcházející sezonu bude regionální Allstars game, které se uskuteční koncem ledna v Českém Těšíně nebo v Třinci, a do nějž si každý z týmů nominuje vybrané hráče. Kluby jsou rozděleny do dvou skupin. Skupina Západ (Studénka, Krnov, Rožnov, Nový Jičín, Horní Benešov) a skupina Východ (Karviná, Bohumín, Orlová, Český Těšín, Frýdek Místek). Součástí tohoto exhibičního utkání budou také dovednostní soutěže.

Účastníci KLM 2019/2020:

Zahájení provozu ledové plochy ve Studénce začíná v pátek 01.11.2019
Rozpis ledu ZDE

12.10.2019
Hokejisté Studénky ještě v novém ročníku neztratili ani bod. Úspěšně zvládli i třetí kolo, v němž vyloupili Orlovou vysoko 9:4 a jsou novým lídrem soutěže!
HC Orlová - HC Studénka 4:9 (1:3, 1:3, 2:3)
Branky: 3 Sochorek, 2 Čáň, Janečka, Tatarčík, Martinčík, Sluštík.

FOTOGALERIE ZDE

Tréninky na ledě, ml.+st. žáci :
více ZDE

Tréninky na ledě, A mužstvo :
více ZDE

rozpis ledu O-Vítkovice ZDE