preview
Zimní stadion ve Studénce bude ekologičtější. Místo šesti tun čpavku bude k chlazení ledové plochy stačit 1,5 tuny. Město také nechalo opravit střechu, která byla v havarijním stavu. Sportovci se tam mají vrátit ještě letos. 
CELÁ ZPRÁVA ZDE

„Momentálně se rekonstruuje chladicí zařízení, protože už přestalo být vyhovující. Bylo tady více než 40 let včetně kompresorů, trubek a dalších součástí,“ říká ředitelka SAK Studénka Hana Maiwaelderová. Ledovou plochu teď nahradily natažené trubky, kterých je tady zhruba 22 kilometrů. „Jsou hustě řešené – osm centimetrů od sebe. Na tom celé chlazení vlastně funguje,“ říká vedoucí strojník Alan Bittner.

Změnu poznají návštěvníci vizuálně na mantinelech, které budou také nové a budou mít vyšší skla. Nová bude i časomíra. Nové chlazení bude stát téměř 27 milionů korun.

Kromě chlazení se dělá také střecha. „Byla v havarijním stavu a musela přijít nová. Už se dodělávají a ladí detaily. Střecha byla za 23 milionů korun,“ vypočítává ředitelka SAK.

Zimní stadion je už dva roky zavřený. Bude mít využití? „Poptávka po ledě je velmi velká. Led využívá hlavně HC Studénka, který doplňují amatérské ligy a pak jsou to pronájmy,“ dodává Maiwaelderová.

Město plánuje, že by se první bruslaři mohli po ledu projet už v listopadu.

autor: Monika Pustovková

AKTUALITY

20.5.2020

Výroční členská schůze HC Studénka se uskuteční ve čtvrtek 4. 6. 2020 od 18:00 hodin v klubovně na zimním stadionu.
Informace zde


18. 5. 2020
LETNÍ PŘÍPRAVA 2020  

Informace pro PŘÍPRAVKU zde
Informace pro MŽ+SŽ zde


 8. 5. 2020  
UVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ V OBLASTI SPORTU K 11. 5. 2020

Česká unie sportu zveřejnila výklad usnesení vlády České republiky č. 490 a 493, platných od 11. května 2020 rovněž pro oblast tělovýchovy a sportu. Shrnuje základní pravidla pro organizovanou sportovní činnost, provozovanou na amatérské i profesionální úrovni. Bližší i
nformace zde


#HokejDoma:
Trénuj jako hráči NHL


CORE:
 
https://youtu.be/99prmO3D1aw

Driblink: 

https://youtu.be/8SO2EJjvb78

Síla dolních končetin:
 https://youtu.be/LYL9JdnOrEI

Obratnost s tenisáky
https://youtu.be/9oMCHzWI-a4


          

 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz