Konečně to proti Krnovu vyšlo! Hokejistům Studénky se v letošním ročníku Krajské hokejové ligy daří zatím dobře, velmi dobře. V rámci 14. kola dnes zvítězili v posledním letošním venkovním zápase na ledě Krnova 6:3 a zaznamenali již šestou výhru v řadě, tým je v pohodě a veze se stále na vítězné vlně. Lídr soutěže tak odskočil svým pronásledovatelům, náskok na druhý Český Těšín je už 8 bodů.

Další utkání čeká A mužstvo ve středu 11. prosince. Sérii tří domácích prosincových zápasů v řadě odstartuje proti soupeři z Karviné. Utkání začíná v 18 hodin.

14. kolo KLM, so 7.12.2019, 17:00 hod., ZS Krnov Karta zápasu

HK KRNOV –  HC STUDÉNKA  3:6  (2:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Kostovský (Polok), 17. Kubík (Hon, Snigirevs), 25. Hon – 1. Tatarčík (Janečka), 21. R. Gola (Slovák, Trubka), 23. Sluštík (Slovák, Pokorný), 42. Sluštík (Slovák), 50. Martinčík (Lyčka), 58. Marek Tomášek.

Vyloučení: 5:2 Využití: 1:2 Rozhodčí: Tomáš Krenželok  Martin Pliska, Jakub Chamrád. Diváci: 280. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.

HC Studénka: Baldik  R. Gola, Trubka, Jedlička, Holanik, Janečka, Lyčka  Slovák, Sluštík, Pokorný, Marek Tomášek, Kučera, Martinčík, Tatarčík, Sochorek. Trenér: M. Pokorný st.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU

Aktivněji vstoupila do utkání hostující Studénka a po pouhých jednadvaceti sekundách se ujala vedení. Po Janečkově přihrávce otevřel skóre Ondřej Tatarčík. Krnovští kontrovali za dvě minuty, vyrovnávací branku vstřelil Kostovský. Ke konci třetiny šli dokonce domácí do vedení, vedoucí branku dal Tomáš Kubík.  Jenže v úvodu druhé dvacetiminutovky si vzala Studénka vedení zpět. Branku na 2:2 dal v přesilovce pět na tři bývalý hráč Karviné nebo Bohumína Robin Gola. Ve třetí minutě druhé třetiny už Orli vedli, prosadil se Sluštík. Krnovští ještě naposledy v utkání stačili vyrovnat, v přesilovce mířil přesně Hon.  Poslední perioda patřila Studénce, Krnovským začaly docházet síly. Vítězný gól vstřelil ve 42. minutě Sluštík. V polovině třetí periody zvyšoval na rozdíl dvou branek Martinčík, poslední hřebíček do krnovské rakve zatloukl v přesilovce Tomášek.

OHLASY TRENÉRŮ

David Galvas (hrající asistent trenéra HK Krnov): Opět nás bylo dost málo, chybí nám asi osm hráčů základní sestavy. I tak ale kluci podali výborný výkon, dvě třetiny jsme se Studénkou drželi tempo. Bohužel hned ve třetí minutě poslední třetiny jsme inkasovali, pak jsme dostali 5:3 a bylo po zápase. Kluky ale musím pochválit, v tom počtu byl výkon opravdu dobrý. V posledních týdnech nás kosí zranění, navíc po utkání jsme přišli o Slavíka, který je mimo hru minimálně dva týdny. Dostal pukem do ruky a nějakou dobu si nezahraje. Bohužel se nám to letos sype. Musíme vydržet do konce roku, pak to snad bude lepší.

Miroslav Pokorný st. (trenér HC Studénka):  V Krnově jsme výkonem navázali na náš poslední domácí zápas s Orlovou. Věděli jsme, že si Krnov prochází menší zápasovou krizí a výsledkově se jim teď nedaří. V žádném případě jsme nechtěli být těmi, na kterých se odrazí k lepším výsledkům a dobře jsme se na tento zápas připravili. Po většinu utkání jsme drželi otěže pevně v rukách a diktovali jsme tempo, nenechali jsme si vnutit hru, kterou se Krnov prezentoval v našem posledním vzájemném zápase. Jednoznačně jsme udělali vše pro to, abychom vyhráli. Prozatím stále ještě nejsme v kompletním složení a kluci co nastupují v těchto zápasech hrají s chutí a hrají dobře. Teď když konečně trénujeme na domácím ledě, tak se můžeme více zaměřit na zlepšení fyzické kondice, bruslíme a dostáváme na hokejky ještě větší jistotu, jde vidět že to kluky baví a chceme se celkově hokejem bavit a tu radost chceme rovněž předat našim divákům.