Hokejisté Studénky prohráli ve druhém čtvrtfinálovém zápase v Orlové 1:3. Hostující hokejisté se dostali do vedení z přesilovky v 8. minutě zásluhou Sluštíka. Důležité a klíčové momenty celého utkání přišly ve druhé periodě. Nejdříve Studénka neproměnila trestné střílení a o minutu později byl vyloučen Tatarčík do konce utkání za faul kolenem. Dlouhou přesilovku Orlovští dokázali využít, ve 36. minutě vyrovnal Grepl. Studénka si ve druhé periodě vytvořila řadu vyložených šancí, které ale nedokázala využít a z Urbánka, orlovského muže s maskou tak udělala opět hrdinu, který čaroval. Ve třetí části dokázala Orlová zápas urvat na svoji stranu. Ve 47. minutě vstřelil rozhodující branku Dang. Vítěznou pojistku pak přidali Orli při neúspěšné power-play Studénky, 47 sekund před koncem trefil odkrytou klec Rosůlek.

O postupujícím do semifinále tak musí rozhodnout až třetí zápas, který se odehraje ve Studénce v sobotu 29. 2. 2020 v 17 hodin. S rozhodnutím komise rozhodčích MSKS LH  budou toto utkání pískat dva hlavní rozhodčí.

Prvním postupujícím do semifinále se stal obhájce titulu z Českého Těšína, který zvítězil i v dnešním zápase. V Novém Jičíně zvítězili Vlci 5:2 a celkově tak vyhráli 2:0 na zápasy.

2. Čtvrtfinále Play-off KLM, st 26.2.2020, 18:00, ZS Orlová

HC Orlová – HC Studénka 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

stav série 1:1

Branky a nahrávky: 36. Grepl (Tomis, Korec), 47. Dang (Tomis), 60. Rosůlek (Korec, Dang) – 8. Sluštík (Trubka, Rosypka).

Vyloučení: 6:6 navíc Tatarčík (Studénka) na 5 minut + do konce utkání za faul kolenem Využití: 1:1  Rozhodčí: Jeřábek – Chamrád, Tuizal. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Orlová: Urbánek (Křehlík)  Zientek, Zamecznik, Milch, Tomis, Štefanka, Macurák  Zielinski, Grepl, Rosůlek, Klíma, Jančar, Rambousek, Zakuťanský, Petrák, Pacoň, Korec, Dang. Hrající trenér: Tomis.

Studénka: Baldik (Smetana)  R. Gola, Trubka, Novák, Lyčka, Janečka, Jedlička  Marek Tomášek, Tatarčík, Slovák, Sluštík, Martinčík, Čáň, Rosypka, M. Žídek, Linduška, Sochorek, Orszulik, Pokorný. Trenér: Pokorný st.