Hokejisté Studénky vyhráli i třetí utkání v nové sezoně, když na ledě Rožnova pod Radhoštěm uspěli po výhře 8:4 a nadále zůstávají na čele krajské ligy.

4. kolo KLM, sobota 7.10.2017, 17.00 hod.

HC ROŽNOV p. R. – HC STUDÉNKA 4:8 (2:3, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Prycl (Kunčický), 18. Vyvíjal (Kroupa), 31. Prycl (Kunčický), 41. Prycl (Kunčický) – 4. Štěpjak (Pokorný), 10. Pokorný (Gonos), 17. Sochorek (Tomášek, Martinčík), 25. Štubňa (Štěpjak), 31. Tomášek, 43. Orszulik (Čáň), 47. Štěpjak (Štubňa), 60. Tomášek (Martinčík).

Vyloučení: 6:5 Využití: 0:1 Střely: 37:43  Rozhodčí: Libiger – Bartoň, Štěpán. Diváci: 110 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:8.

Rožnov p. R. :  Mizera (Hnilica) – Švrček, Babiš, Mynarčík, Valentík, Čada, Vítek – Kroupa, Tůma, Vyvíjal, Prycl, Kunčický, Švajda, Mikuš, Krejčí, Štefek, Cvečka. Trenér: Poruba

Studénka: Baldík – Jedlička, Gonos, Bolek, Janečka, Holaník, Čáň – Martinčík, Tomášek, Sochorek – Štěpjak, Pokorný, Štubňa – Kameníček, Ertel, Orszulik. Trenér: Pokorný st.

Reportáž, ohlasy trenéra

Studénka sice inkasovala hned v 1. minutě, ale poté se postupně rozjela, a když se dvakrát trefil Pokorný a jednou skóroval Sochorek, vedli hosté v 17. minutě už 3:1. Houževnatí domácí pak ale snížili a do kabin si tak Pokorného družina odnášela nejtěsnější náskok.

Studénce pak ve druhé periodě vrátil náskok dvou branek Štubňa, ale hokejisté Rožnova se znovu dostali na kontakt. Ještě v téže minutě však zvyšoval na 5:3 Tomášek.

„Soupeř sice avizoval, že má nějaké změny, ale podle mě tam zase tolik nových hráčů nebylo. V Rožnově se nikdy nehraje lehce, takže jsme byli připraveni. Po špatném začátku jsme se brzo oklepali a hned jsme se dostali zpátky do zápasu. Důležité bylo, že jsme vždycky rychle odpověděli na domácí snížení a hned jsme zase odskočili na rozdíl dvou branek,“ sdělil kouč HC Studénka Miroslav Pokorný.

Zkraje závěrečné části sice, před stovkou diváků, dokončil hattrick domácí Prycl, jenž snížil na 4:5, ale údery Orszulika a Štěpjaka znamenaly odskok do klidného vedení 7:4, které ještě v poslední minutě zpečetil svou druhou trefou v zápase Tomášek.

„Vyložené šance jsme nedávali a naopak nám tam spadly některé slepenější branky. Mohli jsme to rozhodnout už dříve, ale nakonec jsme to nechali až na třetí třetinu. Pak už jsme to dohrávali v klidu a hlavní je, že se nikdo nezranil,“ líčil dále Pokorný, jehož týmu brzy skončí problémy s cestováním za náhradní ledovou plochou, neboť na studéneckém zimním stadion se už konečně pohnuly ledy. „Už to vypadalo beznadějně, ale nakonec se problémy se střechou provizorně vyřeší záchytnými sítěmi, takže bychom měli sezonu normálně odehrát i na vlastním ledě. Věřím, že koncem října, už budeme doma,“ přeje se šéf studénecké střídačky.

Studénku nyní čeká úvodní derby v sezoně, když se tento pátek 13. října představí od 19 hodin v Novém Jičíně, kde vyzve tamní B tým. „Nesmíme nic podcenit, protože jsme s tímto soupeře měli v minulosti několikrát problémy,“ uvědomuje si Pokorný.

TRÉNINKY NA LEDĚ - SRPEN:

den datum čas tým Hala
čt 16/8 20:00 MUŽI MFH Vítk.
út 21/8 18:45 MŽ+SŽ MFH Vítk.
út 21/8 19:30 MUŽI Poruba
24/8 19:30 MUŽI Poruba
31/8 18:15 MŽ+SŽ Poruba
31/8 19:30 MUŽI Poruba

Pozn.: další tréninky budou průběžně aktualizovány.

NAPSALI O NÁS:
Senzace! Studénka neměla stadion, přesto slaví titul. Článek na webu hokej.cz si můžete přečíst ZDE

4.6.2018
Krajské hokejové týmy čekají výjezdy do jižních Čech
(více ZDE)

13.3.2018
Studénecký vagón je v cíli! Pokorného celek slaví titul
(více ZDE)