(Praha, 20.12.2018). Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání návrh komise rozhodčích na úpravu pravidla 59 „Chybné vhazování“, jehož cílem je urychlení procedury vhazování.

Dojde-li při buly k porušení pravidel, hráč na vhazování nebude – jako doposud – vyměněn, ale varován rozhodčím. V případě, že se dopustí dalšího přestupku, se na výkladu pravidla nic nemění a týmu bude uložen menší trest pro hráčskou lavici. Uvedený postup je od začátku sezóny používán rozhodčími v CLH, využívají ho i v některých evropských soutěžích a bude aplikován také při juniorském mistrovství světa v Kanadě. Od 1. 1. 2019 bude platit rovněž ve všech soutěžích, řízených ČSLH.

Na základě rozhodnutí výkonného výboru ČSLH bude od sezóny 2019/20 zaveden v soutěžích řízených ČSLH tzv. malý elektronický zápis, umožňující kontrolu oprávněnosti startu nebo platnosti hráčských průkazů. Odpadne tak mimo jiné nutnost výměny registračního průkazu při změně klubové příslušnosti. V návaznosti na malý elektronický podpis bude ve všech soutěžích zavedena povinná registrace pro vedoucí družstev, kteří zápis potvrzují. V soutěžích Tipsport extraliga, Chance liga, II. liga ČR, DHL extraliga juniorů a ELIOD extraliga dorostu bude s platností od sezóny 2019/20 zavedena rovněž registrace všech osob, které se utkání účastní na hráčské střídačce.

Výkonný výbor ČSLH schválil minimální rozsah opatření, které jsou kluby nejvyšší soutěže povinny uplatňovat v komunikaci s fanoušky. Opatření, k nimž se již dříve přihlásila APK LH, zahrnují mj. účast hráčů v kampani „Fandíme slušně“ nebo prezentaci této kampaně na multimediální kostkách, reklamních plochách, internetových stránkách a sociálních sítích. Pro členy pořadatelské služby budou kluby zajišťovat školení k problematice jednání s návštěvníky a řešení krizových situací, k problematice nesportovního chování budou pořádat pravidelná setkání s fanoušky. Další opatření se týkají například pravidel pro využití multimediálních, obrazových a zvukových zařízení v prostorách zimních stadiónů.

V souvislosti s metodikou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, sloužící k evidenci členské základny, bude od sezóny 2019/20 zaveden za start v soutěžích ČSLH symbolický poplatek. Povinnost uhradit poplatek bude mít prostřednictvím registračního systému ČSLH klub, přičemž hráč bez uhrazeného poplatku nebude připuštěn ke hře.

celá zpráva ZDE

Mladší a starší žáci v neděli 20.1. v Novém Jičíně NEHRAJÍ!!!!

HRÁČI, RODIČE, TRENÉŘI POZOR!!!! Oba zápasy byly zrušené z důvodu poruchy chladicího zařízení na ZS v Novém Jičíně. Náhradní termín bude upřesněn.

Změny termínů utkání
A mužstva:

Utkání 25. kola HK Nový Jičín "B" - HC Studénka se odehraje v sobotu 9.2.2019 netradičně už v 10.15 hodin na ZS v Novém Jičíně.

Utkání 26. kola HC Rožnov p. R. - HC Studénka se odehraje v sobotu 16.2.2019 v 19.30 hodin (původně 17.00 hod.) na ZS v Rožnově p. R.

PROGRAM ZÁPASŮ

Muži | středa 16.1. | 18:00
TJ HORNÍ BENEŠOV

Mladší žáci | neděle 20.1. | 9:00