Z důvodu množících se případů srdečních příhod hráčů ledního hokeje u nás i ve světě, které končí zanecháním aktivní činnosti, invaliditou či úmrtím, rozhodl VV ČSLH na svém pravidelném zasedání dne 27.11.2008 zavést povinné lékařské vyšetření kardiovaskulárního systému jako součást lékařské preventivní prohlídky u všech hráčů ledního hokeje v soutěžích řízených ČSLH.
 
Každý hráč, hrající soutěže (přípravka, žáci, dorost, junioři, muži) tedy musí mít potvrzení o lékařské prohlídce (posudek o zdravotní způsobilosti); potvrzení je platné 1 rok; za dodržování této povinnosti odpovídá příslušný hokejový klub a po hráčích vyžaduje uskutečnění této prohlídky, která je lékařem potvrzena na dokumentu „Posudek o zdravotní způsobilosti. 


Tato tělovýchovná prohlídka pro žákovské kategorie, kategorie dorostu, juniorů a seniorů, hrající krajské soutěže se skládá:
- z všeobecného vyšetření praktickým lékařem - a odborným vyšetřením s provedením EKG (klidová EKG křivka – v případě patologických nálezů provést další nezbytná klinická a biochemická vyšetření - PEKG, ECHO atd.). Tato povinnost se vztahuje především na hráče ročníku 2008 a 2009. Upozorňujeme, že toto vyšetření musí hráč odevzdat nejpozději do 31. 8. 2016!!! Formulář "Posudek o zdravotní způsobilosti" je rovněž k vyzvednutí u trenérů.

 

Povinné:
Všeobecné vyšetření praktickým lékařem.
Klidová EKG křivka - v případě patologických nálezů provést další nebytná klinická a biochemická vyšetření (PEKG, atd.).

Doporučeno:
ECHO kardiografie.
Komplexní sportovní test - sledování fyziologických klidových parametrů a jejich změny a reakce organismu při zátěži.
Silový test - určuje maximální silové schopnosti organismu.
Antropologické vyšetření, složení těla, stanovení podkožního tuku, BMI.
Zhodnocení s doporučením dalšího pohybového a stravovacího režimu.

 

Formulář "Posudek o zdravotní způsobilosti" ke stáhnutí:

AKTUALITY      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz