Ve středu 24. června 2015 proběhl v Ostravě aktiv klubů hrající Krajskou ligu mužů. Do nové sezóny se přihlásilo 8 týmů.

V blížící se soutěži se tentokráte nepředstaví týmy z Kopřivnice a Bohumína. Prvně jmenovaný tým si v kvalifikaci na konci uplynulé sezony vybojoval právo účasti ve druhé hokejové lize, Bohumín pak nenastoupí do soutěže z ekonomických důvodů. SK Karviná, sestupující tým z posledního ročníku druhé ligy byl přijat zpět do rozšířené soutěže z níž jako poslední tým " spadnul ". (zpráva zde). Nově soutěž rozšíří po dvou letech tým z Uničova a B-tým Nového Jičína a také další tým z Olomouckého kraje HC TJ Šternberk.

Začátek soutěže je naplánován na 26. září 2015, ukončení 6. března 2016. Tak jako v loňské sezóně se  hraje dlouhodobá soutěž, tj. bez play-off, 28. hrací kol, čtyřkolově každý s každým. Vítěz soutěže se utká s vítězem Jihomoravské krajské ligy o postup do druhé hokejové ligy

V 1. kole se naši hokejisté představí 26. 9. 2015 v Uničově.

Účastníci KLM v sezóně 2015/2016 (společná soutěž Moravskoslezský + Olomoucký kraj):
1. HC Studénka
2. HC Rožnov pod Rahoštěm