Hokejistům Studénky jakožto obhájcům titulu se nevydařilo ani druhé učinkování v semifinálové bitvě proti Českém Těšínu. Na ledě Vlků to měla Studénka složité, kdy musela odvracet vyřazení. Bohužel se tak stalo. Po středeční prohře 0:5 přišla porážka číslo dvě, tentokrát poměrem 1:4.

2. zápas Semifinále playoff KLM, neděle 10.3.2019, 18:00 hodin, ZS Český Těšín  FOTOGALEIE ZE ZÁPASU ZDE

HC Wolves Český Těšín – HC Studénka  4:1  (1:1, 2:0, 1:0) konečný stav série 2:0

Branky a nahrávky:  8. Voznica (Foltyn), 29. Foltyn, 38. Foltyn (TS), 58. Voznica (Ščurek, Piecha) 15. Sluštík.

Vyloučení: 9:8  Využití: 1:0  Střely na branku: 39:41   Rozhodčí: Vaculík, Krenželok – Tomis, Piskoř.  Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Český Těšín:
Gabler (Loubal) Zamecznik, Hoďa, Vydra, Ščurek, Patrman V., Široký Foltyn, Piecha, Voznica Malyjurek, Malíř, Pniok  Trombik, Smuž, Altera Patrman S. Trenér: J. Bariš.

Studénka: Baldik (Smetana) – Lyčka, Jedlička, Novák, Sluštík ("A"), Janečka, R. Tomášek, Tatarčík, Pelikán – Slovák, M. Tomášek ("C"), Sochorek – Orszulik, Pokorný ("A"), Štěpják – Martinčík, Čáň, Linduška. Trenér: M. Pokorný st.


Zhodnocení série proti Č. Těšínu, trenér HCS M. Pokorný st.:
Když budu hodnotit naše dva semifinálové zápasy s Českým Těšínem tak se neubráním zklamaní a i s odstupem času musím říci, že jsme měli vyšší cíle. Hned od startu soutěže jsme se nijak netajili, že jako obhájci titulu budeme usilovat o jeho obhajobu a náš cíl byl jasný a tím bylo minimálně finále. Bohužel se to nepovedlo, takový už sport bývá a ukázalo se že soupeř měl v těchto dvou semifinálových duelech více trumfů na své straně a zvládl to lépe. V nepravou chvíli nám přestala fungovat koncovka a i přesto, že jsme v celé soutěži stříleli poměrně hodně branek, tak teď nás koncovka zradila. Musím uznat a bylo to pro mě velkým překvapením, jakým výkonem se prezentoval soupeřův brankář, v hokeji a obzvlášť ve vyřazovacích zápasech je to prostě o tom jakou zrovna má formu. My jsme na něj nevyzráli a nedokázali jsme se prosadit ani ve vyložených šancích, kde už podle mě pracovala i nervozita a to hlavně ve druhém zápase v Těšíně, který jsme odehráli daleko lépe než ten první v Bohumíně.  Je velmi těžké když máme velmi dobrý nástup a soupeře doslova deset minut k ničemu nepustíme a hned z první šance dostanete sporný gól a to vám vezme vítr z plachet. Přesto jsme dokázali odpovědět a srovnat, ale druhá třetina se podobala té první a i tam jsme měli pocit křivdy v hlavách, kdy druhým sporným gólem odskočil soupeř do vedení. Celý kalich hořkosti jsme si vypili do dna kdy definitivně rozhodl  trestný nájezd o naší porážce.

Soupeř nás přehrál v disciplíně na kterou jsme nejvíce sázeli a to byl útok a proto taky postoupil. Mým postřehem k vyřazovacím duelům pro následující sezonu je to, že je naprosto nevhodné, aby tyto duely pískali dva hlavní rozhodčí. Jo velmi nákladná sranda a efekt je komický. V rozhodujících momentech, které by měli díky svým zkušenostem zvládat s naprostým přehledem, tak  místo toho jsou k vidění komické situace, když si muži v pruhovaném navzájem překážejí a ve sporných situacích stejně za sebe nechávají rozhodovat  "náctileté"  čárové a ještě se za ně hrdinně schovají.

Na závěr musím shrnout, že byla letošní sezona úspěšnou a v základní části jsme podávali velmi dobré výkony a i přesto, že od počátku jsme měli velké problémy s marodkou a hlavně dlouhodobá zranění obránců (D. Trubka, D. Pelikán a D. Vajda), nám ovlivnilo její značnou část. Všichni víme jakými peripetiemi jsme si i letos museli projít a co vše jsme museli zvládnout abychom vůbec mohli hrát a dokázali jsme díky nesmírné obětavosti všech zainteresovaných a to jak hráčů tak i vedení obstát a hlavně podávat výkony, za které se nemusíme stydět.

Mé velké díky patří vedoucímu družstva M. Bobákovi, kustodům L. Chorobinskému, a J. Brantolovi a rovněž řidiči E. Filipovi. V neposlední řadě R. Pobořilovi. Bez těchto lidí bychom asi neuspěli a letošní sezonu bychom museli odpískat.....


 

Semifinále

6.3.19

9.3.19

13.3.19

Stav série

1 HK Krnov
4 HC Býci Karviná

 3:2

1:6

 1:2p

1:2

2 HC Studénka
3 HC Wolves Český Těšín

 0:5

 1:4

 -

0:2

 

AKTUALITY

preview
klikni zde      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz