V pondělí 24. června se konal v Ostravě aktiv klubů KLM. Na tomto aktivu se sešli zástupci devíti týmů, kteří jednali o tom, jak by měla soutěž vypadat v příštím roce. A bude vypadat velmi zajímavě. Novinkou číslo jedna  je počet týmů, od nové sezóny 2019/2020 bude v soutěži startovat 10 týmů, to je o jeden tým více. Po roce stráveném ve druhé lize se Orlová vrací zpět do krajského přeboru. Celá zpráva a prohlášení Orlové ZDE.

Kluby hlasováním schválily tříkolovou základní část soutěže s 27 zápasy a následné playoff, do které se probojuje osm nejlepších celků základní části. Stejně jako v uplynulé sezoně bude čtvrtfinále a semifinále sehráno na dvě vítězná utkání, samotné finále následně na tři vítězná utkání. Sezona bude zahájena prvním kolem v sobotu 21.9.2019, případné páté finálové utkání rozhodující o vítězi soutěže bude sehráno v neděli 22.3.2019. 

Diskuse se následně rozproudila také nad výkony sudích v uplynulé sezoně a nad způsobem jejich nasazování do jednotlivých utkání. Kluby si odsouhlasily, stejně jakou v uplynulé sezoně, nasazování tři sudích (jeden hlavní, dva čároví) v rámci utkání základní části, v play off potom systém čtyř sudích (dva hlavní, dva čároví).

Novinkou číslo dvě pro nadcházející sezonu bude regionální Allstars game, které se uskuteční koncem ledna v Českém Těšíně nebo v Třinci, a do nějž si každý z týmů nominuje vybrané hráče. Kluby jsou rozděleny do dvou skupin. Skupina Západ (Studénka, Krnov, Rožnov, Nový Jičín, Horní Benešov) a skupina Východ (Karviná, Bohumín, Orlová, Český Těšín, Frýdek Místek). Součástí tohoto exhibičního utkání budou také dovednostní soutěže.


Účastníci KLM 2019/2020:

HC Wolves Český Těšín

HC Býci Karviná

HK Krnov

HC Studénka

HC Bohumín

HC Frýdek Místek B

Tj Horní Benešov

HC Rožnov pod Radhoštěm

HK Nový Jičín B

HC Orlová

Kompletní rozlosování KLM MSK 2019/2020 ZDE

AKTUALITY

preview
klikni zde      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz