Týden hokeje ve Studénce
Zveřejněno: 27.09.2021, Autor: Kateřina Wroblová

V sobotu 25. 9. 2021 proběhla na zimním stadionu ve Studénce akce v rámci Týdne hokeje s názvem „Pojď hrát hokej“. Deset nových malých hokejových nadějí, bez rozdílu dovedností, měla možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou nebo hokejistkou.

Od 9:30 hodin probíhala registrace. Všichni děti byli odměněni sladkostmi a dárky, které poskytl náš klub a ČSLH.  Po registraci rodiče i děti dostali hokejovou instruktáž na videoprezentaci, kterou vedl šéftrenér mládeže našeho hokejového klubu Mojmír Kotas. Děti a rodiče se dozvěděli informace o klubu, jak ekonomicky nenáročný hokej na místní klubové úrovni je. Děti i jejich rodiče se dozvěděli, že tréninky přípravky jsou zcela zdarma. Klub navíc dětem zapůjčí brusle, helmu, chrániče i rukavice.

V závěru videoprezentace byla představena hokejová výstroj, kterou začínající hráči při startu hokejové kariéry dostávají od klubu zapůjčenou zdarma. Děti i jejich rodiče se dozvěděli, že tréninky přípravky jsou rovněž zcela zdarma. Klub navíc dětem zapůjčí brusle, helmu, chrániče i rukavice.

Tréninky přípravky probíhají třikrát týdně na ledové ploše.  V úterý od 16.45 do 17.45 hodin, ve čtvrtek od 16.30 do 17.30 hodin a v sobotu od 8.45 do 9.45 hodin.

Náš klub vybavil příchozí děti základní hokejovou výstrojí a děti si tak na ledové ploše vyzkoušeli první hokejové krůčky, různé soutěžní a herní prvky. Děti byly rozděleny podle bruslařských dovedností a věku do jednotlivých skupinek, které si přebrali trenéři a instruktoři a procházeli postupně jednotlivá stanoviště, kde se děti seznamovali se základními hokejovými dovednostmi. Na ledové ploše byli rovněž přítomní hráči 3. třídy, kteří předvedli modelové utkání v minihokeji. Celou akci na ledové ploše, která trvala cca 60 minut provázela spousta soutěží, her a zábavy a na většině z přítomných bylo vidět, jak je bruslení a hokej baví. Na konec báječné hokejové akce jsme si udělali společné foto. Všichni doufáme, že většina příchozích dětí začne také pravidelně chodit do naší hokejové přípravky.

Na závěr dodáváme, že tréninky hokejové přípravky probíhají třikrát týdně na ledové ploše.  V úterý od 16.45 do 17.45 hodin, ve čtvrtek od 16.30 do 17.30 hodin a v sobotu od 8.45 do 9.45 hodin.

HC Studénka děkuje všem za účast, akce se vydařila a určitě nebyla poslední.  Kompletní fotogalerie ZDE