STU-KRN 8:5 - Studénka dvě třetiny tápala, pak ale Krnov smetla
Zveřejněno: 02.02.2022, Autor: Redakce

Konečně! Hokejisté Studénky v krajské lize zabrali. Na domácím ledě sice už ve druhé třetině prohrávali s Krnovem 1:4, nicméně se nepoložili. Třetí část duelu zcela ovládli a nakonec oslabený Krnov porazili 8:5.

Pro diváky určitě zajímavý zápas,“ vzal na úvod slovo trenér Studénky Miroslav Pokorný. „My jsme byli ze začátku v útlumu. Kopírovali jsem náš výkon z Uničova a Krnova. Za stavu 1:4 jsme byli zralí na ručník,“ přiznal zkušený kouč.

Domácí celek se ale nepoložil. Ještě v prostřední třetině stáhl vedení Krnova na jednu branku. „Gól na 3:4 nás nakopl. V šatně jsme si něco řekli, a to se nám podařilo aplikovat do třetí třetiny. Krnov jsme přehráli a konečně si připsali tři body,“ vydechl si Miroslav Pokorný.

Hráči mají můj obdiv, a to i přesto, že jsme prohráli. Do Studénky jsme jeli jen s torzem týmu. Měli jsme pouze jen jednoho klasického obránce,“ řekl trenér Krnova Pavel Hulva. „Ve druhé třetině jsme dokonce už vedli 4:1 a pokoušeli se o malý hokejový zázrak. Bohužel nám to nevyšlo. Domácí se přiblížili na rozdíl jediného gólu a ve třetí třetině nás přehráli,“ povzdechl šéf krnovské lavičky.

Příští zápas odehraje Studénka v sobotu 5. února na ledě Rožnova pod Radhoštěm. Utkání startuje v 17 hodin.

24. kolo KLM, sobota 29.1.2022, 17:00 hodin, ZS Studénka
HC Studénka – HK Krnov 8:5 (1:2, 2:2, 5:1)  FOTOGALERIE ZDE  ZoU ZDE

Branky a nahrávky: 4. Tatarčík (Orszulik), 34. Martinčík (Pokorný), 37. Kučera (Žídek, Čáň), 44. Tomášek (Tatarčík), 44. Tomášek (Tatarčík, Čáň), 50. Čáň (Jedlička), 52. Pokorný (Trubka, Rosypka), 56. Čáň (Orszulik, Trubka) – 15. Svoboda (Závodník), 17. Urban (Beneš, Michálek), 26. Havlíček (Urban, Rubý), 27. Kostovský (Kubík), 55. Beneš (Ševčík, Svoboda).

Vyloučení: 6:5  Využití: 1:2 Rozhodčí: D. Pavel – D. Lasák, J. Cygal. Diváci: 163.

HC Studénka:  Smetana (od 26. Medek) — Jedlička, R. Tomášek, Novák, Gola, J. Žídek, Trubka — Šimiček, Rosypka, Kučera, Pokorný, M. Tomášek, Čáň, M. Žídek, Tatarčík, Orszulik, Martinčík. Trenér: Miroslav Pokorný st.

HK Krnov: Kolbert – Závodník, Ševčík, Havlíček, Rubý – Svoboda, Kubík, Kostovský – Urban, Michálek, Beneš. Trenér: Pavel Hulva.